No i Bach! Rosjanie wykopani z igrzysk olimpijskich
Inne sporty

No i Bach! Rosjanie wykopani z igrzysk olimpijskich

Określenie „historyczne wydarzenie” bywa zdecydowanie nadużywane, ale to co stało się dzisiaj w Lozannie, jest takim jak cholera. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zrobił „daswidanja” Rosjanom i w odwecie za stosowanie państwowego systemu dopingowego wyrzucił ich z igrzysk w Pjongczang. Nie ma co, dostali po łapach.

Podczas zbliżających się igrzysk w Korei Południowej komentatorzy zdecydowanie rzadziej będą mówić o „obronie tytułu mistrza olimpijskiego” przez zawodnika, bo reprezentacja, która przed czterema laty w Soczi natłukła dziewięć złotych medali (pierwotnie było aż 13, ale cóż…), zostanie w domu. Ta decyzja – o której dużo się mówiło, ale w którą chyba nie wszyscy wierzyli – zapadła podczas dzisiejszego posiedzenia Komitetu Wykonawczego MKOl-u.

Ta egzekucja to oczywiści pokłosie kolejnych dopingowych wpadek Rosjan na igrzyskach w Soczi i manipulowania wynikami kontroli w swoim rodzimym, moskiewskim laboratorium, na co przyzwolenie dawało państwo. Przypomnijmy, dożywotnio zdyskwalifikowano już 25 zawodników, a „Sborna” straciła do dzisiaj aż jedenaście krążków z tamtych igrzysk.

Bądźmy szczerzy, szef komitetu Thomas Bach – któremu wiele można było dotychczas zarzucić – tym razem nie pieprzył się w tańcu. O ile jeszcze przed igrzyskami w Rio decyzję o zdyskwalifikowaniu zawodników dał rosyjskim federacjom odpowiadającym za poszczególne dyscypliny, to teraz sam dokonał ostrego cięcia.

Oprócz zdyskwalifikowania reprezentacji, Komitet Wykonawczy dał dożywotniego bana na udział w igrzyskach odpowiadającemu za sport wicepremierowi Witalijowi Mutce, zawiesił Rosyjski Komitet Olimpijski, a jego przedstawicielom zabronił ubiegać się nawet o akredytacje w Pjongczang. Komitet chciał ponoć jeszcze nawet zakazać produkcji popularnych matrioszek, ale to już im darował. Oprócz tego, Rosja musi też wyłożyć 15 mln dolarów aby pokryć koszty, jakie MKOl poniósł w całym śledztwie. Chociaż ta ostatnia kara to dla nich jak oddanie kieszonkowego przez dzieciaka. Drobne.

Jak się można było spodziewać, z miejsca focha strzeliła też solidarna z Kremlem państwowa telewizja, która już zapowiedziała, że całkowicie olewa igrzyska. Zero transmisji. Jeśli więc w lutym ciężko będzie wbić na streamy w necie, wiadomo kto będzie je zapychał – rosyjscy kibice.

MKOl nie wyciął jednak wszystkich rosyjskich sportowców. Ci, którzy udowodnią, że nigdy nie upaćkali się w koksie i są czyści jak najczystsza rosyjska… czysta, będą mogli wystąpić w Pjongczang pod flagą olimpijską jako „Olympic Athlete of Russia”. W ich sztabie nie będą mogły znaleźć się jednak osoby, które pracowały z kadrą w Soczi. Tak więc za dwa miesiące w Korei nie będzie ani rosyjskiej flagi, ani hymnu. Można Ruskich nie lubić, ale trzeba przyznać, że zbliżające igrzyska będą inne niż wszystkie poprzednie.

Ale jak to było? Show must go on.

KOMENTARZE (33)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Mr Gold
Real Madryt, Legia Warszawa, Red Bull Leipzig

Moja partia będzie skrajnie centrowa, konserwatywna i przesunie PiS w prawą, demo-liberalną stronę.

Skrajna prawica: demokracja bezpośrednia i liberalizm
Centro-prawica: konserwatywny demo-liberalizm, PiS w przyszłości
Skrajne centrum: konserwatyzm, moja przyszła partia PKT
Centro-lewica: konserwatywny socjal-autorytaryzm, czyli Putin na przykład
Skrajna lewica: autorytarny liberalizm światopoglądowy, marksistowska dyktatura POprawności POlitycznej i Unii EuroPEJSkiej

Mr Gold
Real Madryt, Legia Warszawa, Red Bull Leipzig

Polska będzie nową Tytanią (bo przecież nie Goliatią, czy Gladiatorią na przykład?).

Mr Gold
Real Madryt, Legia Warszawa, Red Bull Leipzig

Nie dla zagranicznych pasożytów w Polsce.

lion
Stomil Olsztyn

Co za debil…

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Szef Wszystkich Szefów

Proszę, banujcie takich i do Tworek. Jeszcze człowiek zacznie myśleć, że taki debilizm to normalność wśród ludzi.

Mr Gold
Real Madryt, Legia Warszawa, Red Bull Leipzig

Rosja kupiła sobie jurorów na Junior Eurowizji oraz dla Gruzji i Armenii. Australia w sumie też mogła trochę sypnąć pieniążkami. To pokazuje, że polska polityka na pewno nie może być w 100% pro-rosyjska, bo w końcu my sami jesteśmy Polakami, a nie Rosjanami, poza tym Rosja też ma trochę duże stosunki ze światem islamu. Już chyba Chiny są trochę lepsze. Ale ja sam i tak mogę powzorować się trochę na Putinie, wykorzystując jego broń jednak w dużej mierze przeciwko niemu, ale nie tylko przeciwko Rosji, bo na pewno ten kraj też nie może być całym złem, czy może jednak może? Na pewno grają co najmniej trochę nieczysto. Jeszcze nic nie jest na 100% przesądzone, ale zbliżamy się coraz bardziej do prawdy i wielkich wydarzeń historycznych na pewno też.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Tradycyjnie gratuluje stalinowskiej retoryki!
Tak! Pozamykajmy wszystkich, którzy myślą inaczej niż eurofaszyści z Brukseli! W imię politycznej poprawnosci czyli faszyzmu pod najnowszą nazwą! Bo kto nie z nami ten przeciw nam! :)

Mikas
West Ham United

Ciekawe czy i tutaj za chwilę zawitają internauci z pewnego budynku w Petersburgu z którego wychodzi podejrzanie dużo kabli 😉
A sama decyzja bardzo mnie cieszy. W przeciwieństwie do poprzedniej, która z igrzysk letnich z niewiadomych przyczyn wykluczyła tylko lekkoatletów. Szkoda tylko hokeja, bo będzie tam Rosjan bardzo brakowało, ale jak najbardziej na dyskwalifikację zasłużyli.

B123

Tak tak ruskie z farmy trolli szczególnie na oku mają Weszło jako najbardziej wpływowe medium po tej stronie Atlantyku. Wszędzie widzę te posty o ruskich trollach naprawdę ktoś na serio myśli że oni w jakikolwiek polskich portalach się angażują? no chyba że to był żart … A co do dyskwalifikacji żartem byłby jej brak ruscy pojechali na całego w Soczi.

Mikas
West Ham United

Dlatego napisałem „ciekawe czy tutaj zawitają”, a nie „za chwilę tutaj zawitają”. I na Weszło rzeczywiście raczej nie powinniśmy się ich spodziewać, ale na polskich portalach akurat lubią się pokazać. I nie mówię tutaj o mainstreamie ( ichobecność tam jest w miarę oczywista), ale jakiś czas temu na bardziej specjalistycznym portalu Defence24 pod jedną z dłuższych analiz nt. sytuacji na Ukrainie już po kilku minutach (a tyle nie wystarczyło na przeczytanie tekstu) pojawiły się antyukraińskie komentarze z kont, które zawierały tylko imię, nazwisko, zdjęcia i maks stu kilku znajomych. Raporty think-tanków zresztą też wskazują na to, że zaanagażowanie w mediach lokalnych (szczególnie państw sąsiadujących) istnieje i ma się dobrze.

17-S-92

bardzo dobrze, że ich wyjebali. No ale do Twojego drugiego wywodu.. ja pierdole. Uważam, że Ukraina to państwo-dno i co jestem rosyjskim trollem? Oni sami są sobie winni, bo w 1990 roku startowali z wyższego pułapu niż my. U nas była złodziejska mentalność, ale reformy przeprowadzili. Nie trawię III RP, ale trzeba oddać, że jednak przez ćwierć wieku się zmieniło dużo. W 1990 roku nasze PKB z parytetem siły nabywczej było niewiele większe niż 200 miliardów dolarów. Ukrainy około 350. Teraz nasze to około 1,1 biliona. Ukrainy dalej około 350 miliardów. Nie zamierzam więc płakać nad takim fikcyjnym państwem. Do teraz tam kurwa konie ciągną powozy po ulicach. Gdzie coś takiego uświadczysz w Europie? Ba w wielu krajach Afryki jest lepiej. Gospodarczo to dno, a mentalnie ruscy. W 2004 roku ich chwalili po pomarańczowej rewolucji, a później co? i tak wybrali janukowycza. Teraz też wypierdolą poroszenkę i wybiorą jakiegoś prorosyjskiego cepa. Standardowo. To pokazuje tylko jak ukraina jest z tektury.

Szczepek
Legia Warszawa

Trochę ten twój post się nie trzyma kupy. Powodem tego, że są tam gdzie są nie jest to, że startowali z wyższej pozycji niż my ale ich mentalność i podatność na korupcję. Dobrze to wykorzystywalismy w przeszłości napuszczajac Kozaków na Tatarów, dobrze robią to teraz Ruscy napuszczajac ich samych na siebie. Historycznie też mieli pecha bo np postawili na złą stronę kolaborujac z Niemcami.
Czy mi ich żal? Ludzi na pewno tak z drugiej strony jak patrzę na sposób budowania tożsamości narodowej na ludziach typu Bandera, to już nie.

Wacław Grzdyl

nie wiem skąd takie dane, ale jeżeli są prawdziwe, to kompletnie nie oddające rzeczywiśtości. Polska zawsze była bogatsza od Ukrainy, i na początku lat 90-tych nie było inaczej, może istnieja jakies dane z tamtego okresu, które na to nie wskazują, ale to wynikać musi z nierzetelności tych danych. NA początku lat 90tych jak ludzie ze wschodu przyjeżdżali do Polski, obojętnie czy Rosjanie czy Ukraińcy czy Białorusini to im się oczy świeciły jak zderzali się z polskim „dobrobytem”. bo dla nich to był prawdziwy dobrobyt,

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Na szczęście, jak dotąd, są tylko posty antyruskie! Demokracja jak zawsze triumfuje!

adrianL

Trzeba być bardzo naiwnym albo w ogóle nie czytać komentarzy np. na Onecie,żeby nie wierzyć w rosyjski trolling.Zresztą,to już nie kwestia wiary,a wiedzy.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Podobnie jak trolling polski, , niemiecki, żydowski, amerykański, ukraiński – trzeba być naiwnym albo w ogóle nie czytać komentarzy np. na onecie, żeby wierzyć, że jakaś propaganda zaniedbuje internet. :-)

Mikas
West Ham United

Polska, w przeciwieństwie do Rosji, panstwowych fabryk trolli na razie nie posiada.

3-5-2
Karmazyn Warszawa

Na pewno powinien zawitać psychiatra.

Krzysztof.Reperowicz

A próbki amerykańskich sportowców przypadkowo stlukla sprzątaczka, buhaaaaa

dariusz

Ale że Dudka nie wzięli na mundial?!

Uśmiech Koali

… ku wielkiej rozpaczy amerykanskich sportowcow 😉

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Szef Wszystkich Szefów

Bardzo się zdziwiłem tą decyzją. Bach pokazał jaja, nie ma co.
Teraz czekać tylko jak Władek z Kimem zgadają się na wspólne manewry wojskowe pod granicą z Koreą Płd, tak przypadkiem w trakcie igrzysk xD

lion
Stomil Olsztyn

Jeszcze się okaże, że ruscy kopacze też wszyscy na koksie, i trzeba wywalić ruskich z MŚ. Za nich do grupy Nowa Zelandia i MŚ bez gospodarza :)

Verpakovskis

Jak już coś to moje ktoś z Europy z barażowiczów.Pewnie bylby brany ranking i byliby to Włosi. Ale to takie pieprzenie.

lion
Stomil Olsztyn

Jasne, że pieprzenie. Choćby wszystkie kokoriny zasuwały na koksie, to i tak nikt ich nie ruszy. Nie po to się łysy obściskiwał z Putinem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz

Trzeba być naiwny aby myśleć że tak wszystko jest uczciwie. Ruscy u siebie już poszli po bandzie ale nie wierzę że Chińczycy u siebie na letniej byli uczciwi, koksuja się nawet nasi i nawet piłkarzy przylapali. Ruscy stosują stare metody łatwiejsze do wykrycia

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Dokładnie – wszyscy koksuja od lat, Ruscy oczywiście też. Jednak zaczęto ich łapać dopiero po odbiciu Krymu przez Putina. Taka wątła, dziecinna reakcja.

3-5-2
Karmazyn Warszawa

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

No właśnie – tu legalnie hermafrodyty kradną kobietom medale. To jest dopiero patologia. Czy też słynna szkoła astmatycznego, norweskiego narciarstwa biegowego…

pepe72

Jeszcze są m.in. norweskie biegaczki, ale koksowanie w Norwegii to nie jest problem. Takie tam równe podejście do wszystkich. Swoją drogą po dyskwalifikacji Szarapowej wyciekły dane WADA, jak to pozwalała na legalny koks Williamsom. Ciekawe czy teraz coś „wycieknie”.

3-5-2
Karmazyn Warszawa

Szarapowa mówiła, ze to był środek legalny, a zdelegalizowany został tuż przed tym jak ją przyłapali.

wpDiscuz