300 tysięcy nielegalnych fajek na terenie TS Wisła. Co?!
Weszło

300 tysięcy nielegalnych fajek na terenie TS Wisła. Co?!

Na podstawie ostatnich lat w Wiśle Kraków można napisać poradnik pt. „jak nieustannie strzelać sobie w stopę i wciąż biegać maratony”. Po wszelkich Meresińskich, zabawach w absurdalne oświadczenia czy idiotycznych oprawach kibiców nie zdziwi nas naprawdę nic. Tak myśleliśmy jeszcze wczoraj.

Dziś zmieniliśmy zdanie, bo fakt, że na terenie Towarzystwa Sportowego Wisła policja znalazła dziś 300 tysięcy papierosów bez akcyzy jednak nas dziwi. Niemniej dziwi nas to, że we wtorek znaleziono kolejne 180 tysięcy sztuk fajek wywożonych prawdopodobnie z tego samego miejsca. Prawie pół miliona nielegalnych szlugów na terenie klubu sportowego. O co tu w ogóle chodzi?

Jako pierwszy o sprawie doniósł portal naszemiasto.pl, ale to nie żadne wymysły dziennikarzy. Sprawę w rozmowie z Onetem potwierdza rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Sebastian Gleń: – Przeszukaliśmy budynek znajdujący się terenie jednego z krakowskich klubów sportowych. Znaleźliśmy 300 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy. Akcję przeprowadził Wydział do Walki z przestępczością pseudokibiców. Wcześniej zatrzymaliśmy kierowcę, który wiózł 180 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy, prawdopodobnie były one wywożone właśnie ze wspomnianego budynku. Zatrzymany miał przy sobie nóż oraz maczetę. Już wcześniej mieliśmy informację, że osoba ta należy do środowiska pseudokibiców.

Dlaczego nielegalne papierosy znalazły się na terenie klubu sportowego i za czyją sprawą do tego doszło? Jak bliski związek ta osoba ma z klubem? Dlaczego ta osoba dla własnych ciemnych biznesów naraziła wizerunek klubu (i w konsekwencji go zszargała)? Jak ten incydent odbije się na zaufaniu kibiców? Jak ten incydent odbije się na zaufaniu sponsorów?

Smród po dzisiejszej akcji jest o tyle większy, że to już druga wizyta panów w czarnych kominiarkach w krakowskim klubie w tym miesiącu. Dokładnie 12 września antyterroryści odwiedzili siedzibę TS-u prowadząc postępowanie w sprawie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Szukano oprawy, jaka miała być skradziona kibicom GKS-u Katowice.

Nie jest żadną tajemnicą, że kibice mają do powiedzenia w Wiśle Kraków trochę więcej niż w każdym innym klubie w Polsce. Pytanie, czy nie za dużo. Chociaż patrząc na ostatnią formę niektórych piłkarzy Wisły nie możemy wykluczyć, że fajki były ostatnio po prostu jednym z elementów treningowego mikrocyklu.

Tak czy siak smród wyczuwalny jest aż pod Sztokholmem.

KOMENTARZE (57)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Yakupsky
ᕕ( ᐛ )ᕗ

ale czemu siejesz ferment, Stano? no powiec mie czemu.

Al Bundy

Kogoś to dziwi? W sumie te fajki to pikuś, czekam na coś grubszego.

711dronow

Zwłoki?

rzap

cygara

pel1906

Dyletantów takich jak autor może to dziwić.
Po przejęcie Wisły przez TS spodziewałem się wiekszych kwiatków . Spójrzcie co się dzieję w Krakowie na ulicach, ci tzw. „kibice Wisły” robią sobie prywatny folwark z klubu, zmiany zgód. Prawda jest taka że ci bandyci szukali zbytu na swój towar i dlatego teraz Łódź i Chorzów. Klub chce przejąc firma z Niemiec (część mediów debilnie nazywała ją firmą krzak) , po paru dniach firma(lub włsciciel nie pamietam już) wydaje oświadczenie że rezygnuje z powodu gróźb …. mafia prowadzi teraz Wisle Krakow , niestety.
Meresiński to był pikuś przy tym.

Urkides
Legia Warszawa

Czego się czepiasz? Tak ma wyglądać obrona suwerenności. Nie będą nam kurwa lewaki narzucać co mamy palić. Przecież w Polsce dzieci głodują, to jak tata z mamą zapala sobie tańsze szlugi to i dla dzieci więcej kasy zostanie.

Momo1100

Nże dla dzieci więcej zostanie bo rodzic po prostu więcej szlug kupi, nie stać ciebie na życie z dziećmi to kurwo rzuć palenie i będziesz miał na dzieci. To sobie tacy powinni wziąć do serca a nie pierdolić bzdury że fajki drogie a ja muszę palić bo to towar pierwszej potrzeby a nie chleb dla dziecka.
Ale tu niektórzy problemu nie widzą, ale stadiony z kasy miasta niech się budują, niech miasta dają na kluby, niech państwo leczy, daje socjale a skąd państwo ma brać skoro koledzy Miśka państwo okradają?

Urkides
Legia Warszawa

Momo skąd masz znać słowo sarkazm jak państwa nie stac na solidną edukację bo koledzy Miśka to państwo okradają? Teraz będzie edukacja patriotyczna, może do kanonu patriotyzmu załapie się pojęcie nie okradania państwa ale wątpię bo to przecież będzie poniżanie biednych ludzi którzy nie mogą w tym państwie ze swoim wykształceniem znaleźć pracy i muszą kraść (sarkazm, podkreslam specjalnie dla Momo)

Viva la Libertad
(L)

Akurat jeśli chodzi o ten przypadek to nie jest to okradanie państwa, tylko odwrotnie. To właśnie państwo okrada palaczy, ponieważ haracz z tytułu akcyzy za papierosy to ok. 700% ich wartości. To nie jest normalne, że za rzecz o wartości rynkowej ok. 2 zł należy jeszcze oddać złodziejskiemu rządowi dodatkowe 12 zł.

Urkides
Legia Warszawa

Bo potem się domagają bezpłatnego leczenia chorób spowodowanych paleniem i piciem.
W Norwegii obłożyli specjalnym podatkiem słodkie napoje i słone przekąski które sa przyczyną wielu chorób społecznych (czyli masowych) których leczenie kosztuje majątek. Chcesz je pić i żreć? Proszę bardzo ale już zacznij zbierać kasę na leczenie chorób które spowodują.
Palenie powoduje chorobę wieńcową która jest sprawcą 40% zgonów i koszty jej leczenia są kolosalne.

Viva la Libertad
(L)

Nie domagają się bezpłatnego leczenia, każdy pracujący płaci swoje składki zdrowotne, więc to tania manipulacja z Twoje strony. Niech zlikwidują przymus NFZ to wtedy każdy będzie miał wolny wybór.

Urkides
Legia Warszawa

Dobra, powiem im.
No pasaram!!!

Urkides
Legia Warszawa

Gdzie red. Olkowski? To są wymysły lewaków z Policji i prowokacja GW, PO, HGW i CHWJK (chuj wie jeszcze kogo).
Prześladowania kibiców nie mają końca. To jest ewidentna prowokacja. GW podrzuciła te faje i teraz chą obciążyć uczciwych maczeciaży.
Czekamy na płomienny artykuł w obronie czci „chłopaków z podwórek” którzy pragną jedynie sukcesów swojego klubu.
Szkoda że nie znaleźli tam ukrytych nielegalnych emigrantów których też ci „patrioci” przemycają. Wtedy mozna by zwalic wszystko na nich.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Wyremontują jakiejś babince mieszkanie i będzie ok. Kasa z fajek miała iść na cele charytatywne.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Momo1100

Podziękuj ministrowi i jego pachołkowi. Dwa lata za ich rządów siedzi. I tak jak w innych potrafią swoim pomagać sterując sędziami, tak tutaj sędzia rzekomo pewnie jest nieprzekupny albo jest ubekiem?

styl_angielski
Odlew Poznań

Jedyne co jest dziwne w tej sprawie to fakt, ze chodzi tylko o „lewe” fajki. Każdy kto choć trochę zna realia Krakowa spodziewałby się tam znacznie ciekawszych znalezisk.

Najlepsza dyszka

To nie są kibice, pseudokibice czy chuj wie co. To są mafie. Mają pieniądze, ludzi i instrumenty żeby zastraszać wlascicieli klubów. Dlatego tak trudno ich się pozbyć ze stadionów. Gdyby to były zwykłe buraki tłukące się po ryjach to już dawno byłby spokój.

XardasKSP
Polonia Warszawa

Ale co tu sie dziwic to byla przeciez akcja kibicow Wisly ktorzy chcieli pokazac ze odcinaja sie od gwardyjskiej przeszlosci i zerwali swoja wiez z milicja lamiac prawo.

A z drugiej strony chcieli sie przypodobac swojej nowej proniemieckiej zgodzie i wwiezc tanie papierosy do reichu 😀

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Emocje sięgają zenitu, ja już odpierdalam jogę na środku pokoju. Czy będzie wreszcie jakieś oświadczenie? Osobiście czekam na dwa. Wisły Kraków i Jakuba Kibolkiewicza.

Sarna

Naprawdę jestem ciekaw cóż za oświadczenie wyda po tym Wisła 😉

Lukasz8181

Zarząd TS Wisła w oświadczeniu poinformuje np., że bardzo ubolewa z zaistniałej sytuacji, ale to TS Wisła jest stroną pokrzywdzoną w tej sytuacji, gdyż godzi to w jej dobre imię i tysięcy jej kibiców ale :
1. pomieszczenia w których były papierosy bez akcyzy były wynajęte przez spółkę X lub Pana Y na podstawie pisemnej lub ustnej umowy i nie kontrolowali co tam najemca przechowywał, bo żaden wynajmujący zwyczajowo nie kontroluje najmowanego pomieszczenia,
lub
2. dozorca, stróż, pracownik gospodarczy Z bez wiedzy i i zgody dorobił (wydał) klucze obcej osobie lub/i udostępnił pomieszczenia bez wiedzy i zgody zarządu. A przecież członkowie zarządu żadnej spółki, spółdzielni, stowarzyszenia etc. nie kontrolują wszystkich swych pomieszczeń co się w nich znajduje nie mówiąc już o przeprowadzaniu regularnych kontroli.

Lukasz8181

A mówiąc krótko zarząd TS Wisła poinformuje, że w życiu czasami i to mimo starań ludzkich po prostu „Shit happenes” 😉

Broncur Rynek
przecież nie podam prawdziwej drużyny

Cytuję z naszemiasto.pl: „Z ustaleń policji wynika, że papierosy transportowane były z nielegalnego magazynu, który był usytuowany na terenie położonych nieopodal obiektów należących do jednego z klubów sportowych.” WTF? To z budynku klubowego czy z magazynu nieopodal budynku klubowego?
Ponadto, akcja antyterrorystów poszukujących flag była niezwiązana z tym papierosowym bajzlem, bo to w ogóle było na zlecenie prokuratury z Chorzowa. Bądźmy poważni, a nie siejmy clickbaity, w których nie ma ani pół rzetelnej informacji.

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

xDDDDDDDD

Mario
Wisła Kraków

A to stąd była kasa na nowych zawodników. Już bałem się, że jakichś kredytów nabrali.

Misza

kibice Wisły stracili moralne prawo do śmiania się ze szmuglowania fajek przez Hajtę

drBolkins

to mnie chyba w tym wszystkim najbardziej boli… tyle lat zabawy

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Tomasz Hajto

To nie moje.

szesc
Klub Kokosa

„Zatrzymany miał przy sobie nóż oraz maczetę.”

Oczywiście, że miał maczetę 😀

Porter

Ach ta Wisła Karków!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bennua

Nie na temat

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bennua

Już daj spokój nie pogrążaj się jeszcze bardziej, i tak masz wyrobioną opinie śmieciu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bennua

Powinieneś czuć się zaszczycony że ci odpisałem, wiec ciesz się tą chwilą, słodkich snów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bennua

A co mi tam ,masz ode mnie plusa, ćwoku 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bennua

Plusik, special for you

wojciechp2

http://victorybetpoland.blogspot.nl/ TRAFILI 252 kurs i skan na blogu juz!!
na dzis maja MEGA PROMOCJE POLECAM ICH !

oglądam piłkę nożną dla beki
Boston Celtics/Falubaz Zielona Góra

Wypierdalaj śmieciu

kocurrrek

” O co tu w ogóle chodzi?”

I tu przestałem czytać.
Krzysiaczku. Krzysiuniu słodziaku… Olkiewicza spytaj skąd te faje, bo wg tego misiaczka to kibole są pro i wgl aniołki.
Może anioł jakiś te szlugi zwiastował.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Legia Warszawa

To oni te 1500 kartonów na sobie przenosili? Sa talenty na ziemi.

M.S.

Hajto wydał oświadczenie ” … te papierosy nie należą do mnie … „

vincent van cock

Nie widzę w tym nic zdrożnego , zamieszkiwanie w Krakowie gdzie członkowie TS Wisła wciąż są narażeni na judegangbang , plus samo oglądanie meczów ekstraklasy jest stresujące do bólu i łez . Kibice ,zwłaszcza ci bezlitośnie skrzywdzeni przez los i system muszą mieć możliwość odreagowywania , w każdy skuteczny sposób również za sprawą wspaniale kojącego wpływu nikotyny ,zwłaszcza z nielegalnych źródeł bo kradzione nie szkodzi . Jest to również w interesie bezpieczeństwa , zdrowia i życia , kibiców innych drużyn. Czysto prewencyjne działanie na rzecz spokoju na trybunach i malowniczych okolicach stadionu oraz oczywiście trasach przejazdów i przemarszów kibiców gości .Pokój z Wami , przesłanie Papieża Polaka wciąż żywe. Szkoda ,że służby państwowe zniszczyły to co mogło zakwitnąć (5 kolumna ?).

Hill

Ale po co ta hipokryzja, udawane zdziwienie na portalu, którego część redachturów jawnie wspiera kibolskie patologie? Bo naprawde nie trzeba być ekspertem od kibolskich układów, by wiedzieć kto i w jakim celu stoi za obecna Wisłą.

vvver3k

Proszę przeczytać sobie tweeta pani rzecznik odnośnie tej sprawy i przestać siać ferment :) TS po tej akcji zerwał umowę wynajmu tego magazynu temu, kto te fajki tam przechowywał 😉 Może jakieś sprostowanie?

Baton

Żartujesz sobie? Taka sprawa i jakiś śmieszny tweet dla idiotów :D(jak widać ktoś takie coś kupuje). Przede wszystkim, kto wynajmował ten magazyn(warto wiedzieć, czy to np. stały gość stadionu przy Reymonta, czy to np. pracownik TSu, Wisły, itd.). Druga sprawa, kiedy ten magazyn został wynajęty. Trzecia sprawa, kto podpisał się z TS’u pod tą umową, Czwarta sprawa, czy ktoś z TSu zna tego człowieka/tych ludzi. Jest wiele kwestii do wyjaśnienia. W każdym razie, patrząc na działania Policji, to Wisła jest już raczej tak na 99% inwigilowana. Ciekawe, czy wyjdą grubsze sprawy ;).

Znawca94

Jaka władza takie interesy.

okrutnik

przecież nie od dziś wiadomo że klubem o nazwie rzeki rządzą nie pseudoprezeski , czy inne marionetki na stanowiskach , a zwykli przestepcy , którzy wykorzystuja klub do prania brudnej kasy z przemytu i handlu narkotykami . może w końcu ktoś się za to weźmie i rozpierniczy to całe towarzystwo raz na zawsze !

wpDiscuz