Niemcy wchodzą z grubą kasą, lecz… TS Wisła nie zamierza łatwo oddawać klubu
Weszło

Niemcy wchodzą z grubą kasą, lecz… TS Wisła nie zamierza łatwo oddawać klubu

Do Wisły Kraków zamierza wejść potężny inwestor. Oczywiście należy traktować jego zapowiedzi z dużą dozą ostrożności (w „Przeglądzie Sportowym” czytamy na przykład o wpompowaniu w klub 80 milionów złotych), ale już sam fakt wyłożenia na wejściu 40 baniek na zakup świadczy o tym, że nie mamy do czynienia z kukułką. Kto wie – może to nawet gwarancja powrotu Wisły do złotych czasów.

Jeśli zatem to nie są żadne opowieści z mchu i paproci (okaże się), kibice Wisły mogą powoli otwierać szampany, bo wszystko brzmi, jakby wygrali los na loterii. Niepocieszeni całą sytuacją są wyłącznie… obecni właściciele, którzy między wierszami zdają się krzyczeć: – Hola, hola, my wcale nie chcemy się Wisły pozbywać!

Choć oficjalnie zadaniem TS było uratowanie Wisły Kraków po szopce z Jakubem Meresińskim, zorientowane osoby donoszą nam, że kibice starali się o władzę w klubie długo przed Meresińskim. Cupiał stawiał jednak zawsze weto, proponując Towarzystwu Sportowemu warunki z kosmosu. Przekaz był prosty: kibicom klubu nie oddam. Można zatem uznać, że obecnym właścicielom Meresiński spadł jak z nieba – trzeba było nagle szybkiego ratownika, weszli do klubu w glorii i chwale, ze znacznie większym kredytem zaufania niż w normalnym trybie.

Podczas przejmowania klubu w umowie zawarto klauzulę: jeśli w ciągu roku ktoś wyłoży 40 milionów złotych, bez żadnych gadek TS Wisła będzie musiała oddać klub. W teorii – zapis papierowy, z kosmosu. No bo kto wyłoży za klub takie pieniądze?

W praktyce… jednak ktoś wyłożył.

I choć w TS-ie siedzą teraz ze związanymi rękami, szumnie zdają się zapowiadać: będziemy walczyć. Nie jest żadną tajemnicą, że rządzenie klubem bardzo się Towarzystwu spodobało. Na tyle, że pocieszeniem dla nich nie będzie nawet 16 milionów złotych, jakie po przejęciu klubu przez Niemców miałoby trafić na ich konto. Dla zwykłego realizowania celów statutowych – to aż za dużo. Wieść niesie, że niechęć TS może mieć związek z tym, że wokół klubu krąży kilka firm/osób bezpośrednio związanych z członkami zarządu TS.

Dziś TS Wisła na konferencji prasowej ogłosi – co jako pierwszy podał „Dziennik Polski” – że nie uznaje pism, które wpłynęły, za wiarygodne. Wątpliwości władz Wisły ma budzić osoba Norberta Bernatzky’ego, który jako przedstawiciel Jörga Lösera wysłał do klubu stosowne pismo. Przed nami zatem czas burzliwych przepychanek. Może być wesoło.

AKTUALIZACJA

Jest dokładnie tak, jak się można było spodziewać – na konferencji prasowej TS Wisła podała w wątpliwość wiarygodność pism, które wpłynęły. Tym samym w myśl klauzuli klub podaje, iż skoro nie traktuje niemieckich dokumentów jako ofertę, Löser może starać się o przejęcie klubu w normalnym trybie (niewykluczone, że będzie musiał wyłożyć zatem 40 baniek, ale pieniądze trafią już na inne konto). Teraz niemiecki inwestor będzie się zapewne starał udowodnić, że nadesłane pismo formalnie jest jednak ofertą.

Fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (133)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Soyer
Wisła Kraków

Nie wiadomo o co chodzi no to chodzi o pięniądze. TS mocno zaangażowało się w działalność klubu, wyprowadza go na prostą ale przy takiej ofercie powinni zaryzykować i nie robić problemów ze sprzedażą. Tym bardziej, że jeśli Niemcy będą zdeterminowani to tylko opóźni przejęcie bo TS nie ma tu nic do gadania. To wielka szansa dla klubu i dla polskiej piłki o ile zapowiedzi pokryją się z rzeczywistością. Mam nadzieję, że do sprzedaży dojdzie.

DrPlama

Nie chodzi o pieniądze….. a piłkarze grają dla kibiców ! A WAG’s najbardziej cenią ich osobowość.

Urkides
Legia Warszawa

No i tu się zaczyna działanie dobrej zmiany. Oferta jest niewiarygodna, dlaczego jest niewiarygodna kto określa wiarygodność i jakie są jej kryteria, nie wiadomo. No to może sprawa trafi do sądu i orzeknie w tej sprawie. Ale sie dowiemy że orzeczenia sa „niewiarygodne” bo wiadomo kto tam w tych sądach sądzi i dopiero ewentualnie jakieś moralne autorytety w postaci Piotrowicza czy Ziobry stojące na czele społecznej komisji kibolskiej będą władne rozstrzygnąć ten spór.
Wracamy do starego dobrego polskiego pierdolnika zwanego „złotą wolnością” gdzie każdy mógł mieć w dupie prawo pod warunkiem że miał wystarczająco dużo siły żeby mu się przeciwstawić.
Inną sprawą jest że wygląda na to że polskie kluby stały się interesujące dla inwestorów prawdopodobnie z uwagi na proporcję jakość do ceny. Bardziej tu chodzi o cenę bo ta jest dużo niższa od i tak niewysokiej jakości. Z jednej strony to dobrze bo może będzie wprowadzone do nich profesjonalne zarządzanie a z drugiej to źle bo lepiej żeby ten profesjonalizm wprowadzali Polacy. Ale widocznie takich nie ma.
Jest to również jakaś wskazówka dla prezydenta Dudkiewicza że zasłużony polski klub, ze stadionem i kibicami można sprzedac drożej niż za 3 mln.
Już widać że Mioduski zrobił dobry biznes.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Z ciekawości: jesteś kodomitą? Po co te brednie o Piotrowiczu i Ziobrze? W dupie prawo to ma HGW czy Sawicka.

Momo1100

I po co z KODem wyskakujesz? W czym KOD gorszy od komuchów Piotrowicza i Kryże? Jedna świta a jakoś prokuratorów i sędziów zwalczających opozycję tolerujecie, jak to możliwe? Milicjantom emeryturkę byście chcieli zabrać ale prokuratorom czy sędziom którzy szkodzili opozycjonistom dajecie awanse, premie, medale jak niegdyś komuniści.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zenek122
Drużyna Pierścienia

Tak tak Piotrowicz i Srowicz a w SN komuchów 50-ciu w zasadzie same komuniackie mordy.

Yo

Z ciekawości: prąd Ci wyłączyli w domu i mózgu? Skąd się biorą takie zaślepione matoły Zawisza? Ps Nie jestem wyborcą PO lub Nowoczesnej – dla Twojej informacji(której i tak nie przyswoisz) ps2 Jak tam komuszy dekomunizator Piotrowicz? Co tam u oazy intelektu Pawłowicz? A Prezydent jak? Od wczoraj już jest zdrajcą i lemingiem?, koneserze TVP Kurwizja?

Janusz Kibol

TS raczej zdaje sobie sprawę, że Wisłę SA i tak trzeba będzie sprzedać. Prawdopodobnie przegrają w sądzie. Jak nie, to i tak nie dadzą rady ciągnąć dalej tego wózka, bo po wojnie jaką wywołują wielu ludzi się od nich odwróci, a wkurzeni wierzyciele zaczną cisnąć. Mówi się, że TS chce zerwać umowę, zapłacić jakąś tam karę i samemu na własną rękę sprzedać Wisłę Niemcom, żeby przytulić więcej niż te 16 milionów zagwarantowanych klauzulą. Jest to działanie ze wszech miar ryzykowne. TS robi sobie wielu wrogów. Ale oczywiście może ugrać dla siebie niezłą sumkę pieniędzy. Nijak się to jednak ma do Wisły SA. Dla klubu piłkarskiego każdy dzień zwłoki jest niekorzystny, jeżeli i tak ma być sprzedany. Raz, że piłkarze nie wiedzą na czym stoją, dwa nie można zrobić ewentualnych wzmocnień.Rozumiem, że TS działa dla własnego dobra, tak jak je pojmuje. Niech jednak nie pierdolą, że priorytetem jest dla nich w tej chwili dobro Wisły Kraków S.A.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Phelek

Raczej wątpię, żeby firma wykładająca 40 mln złotych była firmą niepoważną i chciała rozgrabić co się da. Twoje gdybanie jest całkowicie bez sensu, idąc tym tokiem myślenia najlepiej jest odrzucić wszystkich inwestorów, no bo przecież „nie wiadomo co będzie”.

Pan_Pulchny
Wisła Kraków

A wyłożyli? Czy tylko napisali, że wyłożą?

Phelek

Jak nie wyłożą, to nie kupią, proste. Nie kupowałem nigdy klubu, ale nie sądzę, żeby odbywało się to w parę dni.

Janusz Kibol

Pan_Pulchny Jak nie wyłożą 40 baniek, to nie wykupią klubu. Proste! Więc pod tym względem akurat nie ma obaw. Po co robiliby całe to zamieszanie nie mając tej kasy? Tylko by się niepotrzebnie skompromitowali, Tak czy inaczej jedyną możliwością realnej weryfikacji tego jest pozwolenie Niemcom na wykup akcji. Skoro TS uważa, że Niemcy nie mają tej kasy, to po co się tak wzbraniają? Przecież i tak nie dojdzie do finalizacji bo kontrahent biedny…. Ech… To są takie argumenty z dupy jak ten, że grupy kapitałowej nie ma w niemieckim KRS… A fakty są takie, że grupy kapitałowe nie występują w KSR jako całość. Każdy podmiot je tworzący występuje oddzielnie. Już samo użycie takiej ściemy świadczy o tym że TS kręci i gra po prostu na zwłokę. Dlaczego to robią? Albo widząc nadzianych gości chcą ugrać coś dla siebie. Odpalcie nam coś, a my oddamy wam szybciej klub żebyście zdążyli zrobić transfery. Albo zwlekają aby zrobić porządek w papierach.

śal pelacór
Legia Gdańsk

Albo ABW dało im cynk – „nie sprzedawaj cię bo…”
Jak myślisz, po co istnieje ABW, CBŚ, CBA?

Janusz Kibol

dwie stare siostry W takim razie dziwną linię obrony przyjęło TS. Skupiają się na tym, że oferta która do nich wpłynęła nie jest ważna z prawnego punktu widzenia, co raczej jest bzdurą, bo Tele-Fonika dzisiaj potwierdziła oficjalnie, że jest to pełnoprawna oferta, jaka wymagana była do uruchomienia odpowiedniej klauzuli. Tak więc to nie jest kwestia nie sprzedawaj, tylko czy masz w ogóle prawo do tego żeby nie sprzedać. Jeżeli mieliby informacje od służb to by je wykorzystali. A oni skupiają się na kruczkach prawnych, co raczej nie przyniesie im sukcesu, opóźni jedynie transakcję. Grają na zwłokę i tyle. Dają sobie czas na zrobienie porządku w papierach, albo chcą wydębić jakąś dodatkową kasę dla siebie za współpracę. Zresztą oni raczej zdają sobie sprawę, że z prawnego punktu widzenia sprawa jest przegrana. Można to było wyczytać chociażby z uśmiechów Pani Prezes, kiedy tłumaczyła dlaczego uważa ofertę za nieważną. Tak jakby sama śmiała się z tych bzdur. Zresztą, tak jak wcześniej pisałem sam argument o braku grupy kapitałowej w KRS, świadczy o tym że TS wali ściemę. Gdyby tam palce maczało ABW, to by mieli poważne miny i nie bawiliby się w takie kłamstewka dobre dla Januszy.

Niedomagoj Umyslović
Wygrzmoceni przez Wszystkich

Jeszcze pytanie, czy to są ich pieniądze, czy może je od kogoś dostali. W tej całej sprawie uwagę zwraca dość ciekawy timing :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sorin_Oproiescu

Qwa co on tam może rozkraść. Gwiazdę z herbu? Gorszy od poprzedniego gołodupca nie będzie.
Chociaż patrząc na mój transfer do Wisły, wszystkiego można się po was spodziewać. Pozdrawiam z Malty. Sorin

Janusz Kibol

Hipotezę o rozgrabieniu burzy trochę fakt, że najpierw nowy właściciel musi wyłożyć 40 baniek na zakup klubu, a później bierze na siebie jeszcze kilkanaście milionów długu. I teraz pytanie, czy sprzedając absolutnie cały majątek Wisły SA, wyjmie z tego więcej niż te w sumie ponad 50 milionów, które zainwestował? Obawiam się że nie. Chcąc opędzlować na szybko wszystkich piłkarzy, nie wyjąłby nawet połowy tej sumy! Więcej nie za bardzo jest co sprzedać. Właściciel byłby mocno w plecy. Dlatego jeżeli już miałyby się odbywać jakieś wałki, to najpierw Niemcy musieliby rozkręcić biznes, podwyższyć wartość klubu, żeby coś móc później z tego wyjąć. To wymagałoby dużo wysiłku. To nie wygląda na pospolitą grabież. Poza tym pamiętajmy, że mamy do czynienia z konkretną, dużą niemiecką firmą, która działa w realnym świecie, zatrudnia wielu pracowników i ma jakąś swoją markę. Działają też w branży sportowej. Produkują krzesełka. Wchodząc do Wisły tylko po to żeby ją zrujnować. straciliby twarz. To byłby marketingowy samobój. A wizerunek jest niezwykle ważny. Taki Meresiński miał to gdzieś, bo i tak ścigała go prokuratura i komornicy, jego firma projekt gmina to była wydmuszka. Niemcy mają jednak coś do stracenia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Nie chciała i jak skończyła?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

m1025

kiedy oświadczenie? mam nadzieje ,ze nowi przyjaciele z Chorzowa pomogą pisać:)

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Kurwiska się nie chcą stołków puścić i kombinują jak mogą. Niech Wisła dalej żyje w nędzy bez konkretnego właściciela. Huj z tym. Ważne żeby na klubie zarabiała rodzinka i znajomi. Jakie to kurwa żałosne, takie typowo polskie. Przez takich właśnie ludzi były rozbiory…

zdyrman

spokojnie – Tobie nie trzeba mowic, ze wklada sie po to aby troche potrzymac a potem wyjac. nie wiadomo nic o gosciu – jakie ma konkretne plany biznesowe na Wisle (zapewne – mistrzostwo; LM co rok etc), jak mu sie ma biznes spinac. Kiedys w Legie koreance niesamowita kaske wpompowaly, pamietasz efekt?

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Średnio kojarzę. Czasy Daewoo?? Zeigbo?? Coś mi się majaczy, ale wtedy to ja do przedszkola na Mokotowie jeszcze chodziłem. Fajna taka jedna była opiekunka. Blondyna z dużym cycem. Czasem nawet przytuliła ehhh. A co? Żółtki w huja poleciały? Konkretnie? Bez smarowania?

zdyrman

Wpier…ly w ch…j kasy czego efektem byl zloty okres…..Wisly. Sama forsa nie zalatwia sprawy

śal pelacór
Legia Gdańsk

Rozbiory robili Niemcy i aby rozbiorów nie było trzeba oddać Niemcom?
Kiedyś Niemcy chcieli eksterytorialnej autostrady i nie dostali więc samimjá sobie zbudowali.
Jakoś dziwne jest że bogaci są Amerykanie, Anglicy, Francuzi, Chińczycy ,itp. a zawsze tylko ci Niemcy oferty dają nie do odrzucenia.
Ja tam Niemcom nie wierzę i im więcej ich w klubach tym bardziej to zastanawia. Można sprzedać Wisłę ale dlaczego Niemcom? Co oni mają w sobie że wszyscy w Polsce ich kochają oprócz reszty świata?

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

Bo póki co tylko niedobre Niemce złożyły ofertę kupna.

M.S.

i to jest najgorsze, że niby kibice tak kochają Wisłę, że chcą ratować. Jak jednak znalazł się możny inwestor, który może wyrwać klub z marazmu, to będą się bronić, byle by tylko wytrwać przy rządzeniu, ze szkodą dla ukochanego klubu. Tak sobie wcześniej myślałem, że Cupiał, tak kochający Wisłę, nie mógł postąpić, że oddał ją gołodupcom i że jest gdzieś haczyk i za jakiś czas wejdzie duży inwestor. Tylko żeby ci nie narobili takiego bałaganu, że Niemcy się wycofają.

maniana

Oho, już weszlaczki rozpoczynają plucie jadem, bo „wieść niesie”, że TS jest zły. Przeczytajcie choćby to, żeby ogarnąć, że można mieć wątpliwości co do transakcji:Najważniejsze pytanie brzmi, czy osoba Norberta Bernatzky’ego jest wiarygodna? W dokumencie, który 21 lipca trafił do TS Wisła widnieje jego pieczątka (pisownia oryginalna): „Internacional DiplomaticMission People’s Diplomacy European Ukraine. European Parliament Accredtitation Brussels, Belgium. Norbert Bernatzky”. Skontaktowaliśmy się z europejską misją Ukrainy w Brukseli, pytając o Bernatzky’ego, ale tam nikt o nim nie słyszał.

Co więcej, u góry przesłanej przez niego oferty widnieje adres w Katowicach ze skrytką pocztową i adresem poczty e-mail, jednak innym niż na dole strony. Pismo wygląda tak, jakby zostało sporządzone na papierze firmowym European Agency Office – nie wiadomo, co to za twór. Pod podanym berlińskim adresem znajduje się… UFA, czyli wielka agencja zajmująca się handlem prawami marketingowymi i telewizyjnymi.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/pilne-ts-wisla-nie-uznaje-oferty-zlozonej-przez-bernatzkyego-nowe-fakty,12302993/

crespo1

Jak ma pełnomocnictwo to nie czepiać się szczegółów na jakim papierze została sporządzona oferta. Może być nawet na papierze toaletowym. Na nieścisłości w kwotach to szczegóły, które nie wpływają na ważność oferty. Wisła powinna się zwrócić do niego z prośbą o jej poprawę, a nie ją odrzucać.

maniana

Wiesz, nie twierdzę, że to wałek. Wygląda to po prostu mało profesjonalnie i dlatego nie dziwię się jakimś obiekcjom, a tutaj od razu insynuacje o prywacie. Być może tak jest, warto jednak takie twierdzenia czymś poprzeć

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

m1025

chyba liczu sie to czy przeleja kase , anie jak amaja piecaatke. Jak ktos przelja 40 baniek to znaczy ze jest powzany i tyle.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Czy przelja tylko tajm will powie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.S.

Tylko to właśnie jest problem, bo jak Niemcy zobaczą jakie jest bagno, to odpuszczą. Zresztą oni tak będą szukać dziury w całym w tej ofercie żeby tylko inwestor się wycofał.

Pan_Pulchny
Wisła Kraków

Zanim gamoniu zaczniesz się dzielić swoimi „przemyśleniami” na temat Wisły, warto by było coś zweryfikować i sprawdzić. Przynajmniej poczekać na konferencję przedstawicieli klubu. A nie insynuować i bruździć.

m1025

weszlo jako prolegijny profil musi bruzdzic Wiselce, to cześc wiekszego spisku. Bo jak wejdzie powazny inwestor do Wisly to moze zagrozic L, wiec trzeba dzialac szybko i zdecydowanie i g przegonic. A nie czekaj to TS nie chce powaznego inwestora,widzisz gdzie siegaja macki weszlo.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Larry Gopnik

Jesli faktycznie sa jakies wątpliwosci co do osoby pełnomocnika niemieckiego inwestora – to tylko chwlaić przezorność TSu. Dzięki doświadczeniom z Meresińskim wiemy przecież, że trzeba być po prostu maksymalnie ostrożnym.

kolor100

Czy ktos sprawdził jakie zyski ma ta niemiecka firma i jakie długi w bankach?

pm

Nie rozumiem tylko, dlaczego akurat Wisła? Tylko jej nazwa – zapomniana już zresztą w Europie – mogłaby być jakimś argumentem za. No chyba, że ktoś tu chce się zabawić w zbawcę, który przywróci dawną chwałę zapomniane klubowi, ale takie zagrywki bardziej pasują do rosyjskich oligarchów i arabskich szejków, którzy nie mają co zrobić z pieniędzmi. Ale Niemcy? Trochę dziwne.

Larry Gopnik

Ładne – znane w Europie miasto, spory stadion (z widokami na naprawde niezłą frekwencję), wciąż znana w europejskiej piłce firma – to już zainteresowanie inwestorów takim Śląskiem jest bardziej absurdalne. Lechię kupili i zrobili z niej czołowy polski klub, a przeciez momentami traktowali klub jako swoistą pralnię hajsu (i moga traktowac ją tak dalej). Może z Wisłą maja podobne plany.

pm

No właśnie taki Śląsk jest bardzo podobny do Wisły – też ładne, znane miasto (chocia takie rzeczy mają raczej minimalny wpływ na zainteresowanie inwerstorów), podobne zaludnienie (czyli potencjał w frekwencji taki sam) i tak samo znana w europejskiej piłce firma – czyli w ogóle nieznana. Bo nie oszukujmy się, że w Europie pamiętają polski klub, którego największym międzynarodowym sukcesem w XXI wieku jest awans do 1/8 ówczesnej LE. A z tego co pisze Stano, Śląsk jest do wzięcia za darmo, a na Wisłę trzeba wyłożyć 40 mln. Gdzie tu logika?

Miecho

Wrocław nie ma żadnego porównania z Krakowem w kwestii rozpoznawalności zagranicą. Kraków jest właściwie globalną marką rozpoznawalną na całym świecie. Mówię to jako osoba zajmująca się od wielu lat turystyką przyjazdową i prowadząca interesy w obu tych miastach. Powtarzam nie ma żadnego porównania pomiędzy tymi dwoma miastami. Wisła być może już zakurzona nieco ale mimo wszystko także znacznie bardziej rozpoznawalna zagranicą (niż Śląsk), z kibicami w praktycznie każdym zakątku Polski. Co nie znaczy, że oferta jest w poważna;)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kakarinho

Może dlatego, że to Wisła, a nie inne kluby jest do kupienia za takie pieniądze? Ani Legii, ani Lecha, Lechii czy nawet Jagiellonii nie kupisz od tak za 10mln euro.

Rudy 102
Drużyna pierścienia

Chodzi o derby z Koroną.

XardasKSP
Polonia Warszawa

A mowilem ze prac chca tylko moze sie szkop zastanowil ze jak tym razem pralka wetnie pranie to moga sie ci co daja do prania zdenerwowac bo ostatnio 200 mln frankow im przepuscil tak ze przepadlo 😀

Jaki wesoly serial sie szykuje a GTS juz sie zdazyli napalic ze beda Mistrzem ze bedzie tyle smutnych kolejek mnie czekalo. A tutaj widze ze narazie smutno snuja sie po boisku pilkarze CWKSu a w GTSie bedzie za chwilke wesola szopka, takie przedstawienie ze az przyjemnie bedzie ogladac 😀

maniana

Współczuję ci gościu, że jedyne co potrafisz to przyzwalać się do innych i w ewentualnych problemach szukać źródła swojego szczęścia. Cóż, widac,że będąc kibicemem jakiejś marnej Polonii tylko tak można leczyć kompleksy

XardasKSP
Polonia Warszawa

Nie do przypadkowych innych tylko do CWKSu ktory jest powodem dla ktorego PRL zniszczyl Polonie oraz jej przyszlosc i ktory jest powodem dla ktorego POgrobowcy PRLu w osobie HGW kontynuuja to zniszczenie na Polonie wysylajac konserwatora zabytkow a CWKSowi dajac 500 mln.

Co do GTSu to oni wybrali odwrotnie od Polonii i zamiast pogonic milicje to ja przyjeli z otwartymi ramionami aby PRL im pomogl osiagnac prymat w Krakowie i zniszczyc Cracovie. Na szczescie w wolnej Polsce miastem Krakow nie rzadzi HGW wiec Cracovia tak samo jak GTS dostala stadion.

A teraz poprostu sie ciesze ze karma nierychliwa w koncu GTS dopadla, a wczoraj tak sie cieszyli GTSiacy cos o Mistrzostwie bylo cos o moich smutnych wieczorach i sukcesach GTSu. Wiec dzis ja sie smieje ze bedzie wesola szopeczka zamiast smutnych wieczorow 😀

maniana

„Na pospiesznie zwołanym nadzwyczajnym walnym zebraniu 12 lutego 1950 nowym prezesem został znacznie bardziej spolegliwy wobec władz dr Henryk Czapnicki – człowiek wprawdzie zasłużony i oddany Klubowi całym sercem, ale bojący się wszystkiego i wszystkich. Czapnicki był pierwszym członkiem PZPR na stanowisku prezesa Cracovii. Zapoczątkowana w ten sposób era partyjnych prezesów miała trwać przez prawie 40 lat[…].”

Tak tylko o tej twojej pokrzywdzonej Cracovii. Twórz sobie dalej fantasmagorie

XardasKSP
Polonia Warszawa

Tylko jakims cudem GTS promowano a Cracovie niszczono za PRLu. I czemu GTS sie wypiera swojej nazwy zamiast miec chociaz tyle co CWKS godnosci i przyznac sie do swojej historii.

I co to za kit ze milicja byla przymusowa skoro Polonia mogla z milicji zrezygnowac to i GTS mogl tylko niechcial bo by wiazalo sie to z brakiem wsparcia od wladz PRLu.

maniana

http://sportowetempo.pl/glowna_ekstraklasa/artykul/24495_RYSZARD_NIEMIEC_o_latach_minionych_Ani_Wisla_nie_byla_segmentem_ZOMO_ani_Cracovia_nie_pozostawala_ofiara_systemu

Przeczytaj sobie. Ciekawy zwłaszcza fragment następujący:
Utarło się, że niepowodzenia piłkarzy pasiaków po roku 1954 to efekt odgórnej niechęci wobec nich… Tymczasem na samej górze drabiny politycznej przez ćwierćwiecze siedział nie kto inny, jeno wielki kibic Cracovii, premier PRL-owskich rządów, Józef Cyrankiewicz! Do niego jeździły delegacje z prośbą o skuteczne wpłynięcie na ówczesnego ministra sportu Reczka – trzeba trafu, wielkiego miłośnika pasów – aby ten ruszył dotacyjną kieszenią. I ruszał, a jakże, kiedy należało…

A, że po Październiku 1956, na fali tak zwanej odnowy życia politycznego, Cracovia usiłowała wymusić na delegatach powrót do ekstraklasy na zasadzie uchwały zjazdu PZPN, błyskawicznie zakwalifikowano to jako jeszcze jedną krzywdę wołającą o pomstę do nieba. Na realnej natomiast pretensji oparta jest krzywda Wisły z sezonu 1951. Wiadomo było, że jako mistrz z dwu poprzednich sezonów pozostaje ewidentnym faworytem rozgrywek, więc aby ją utrącić, uchwalono w PZPN, że tytuł mistrzowski w tym roku dostanie zwycięzca rozgrywek pucharowych (w tym przypadku Ruch Chorzów).

XardasKSP
Polonia Warszawa

Przeciez z Ruchem macie zgode a juz niedlugo pewnie z CWKSem i Gornikiem i bedzie komplet bohaterow PRLu 😀

Co do historii to jakos Cracovia byla w nizszych ligach tak jej komuszki pomagaly ze az wyniszczaly. A GTS mial sie swietnie z milicyjnym sponsorem ktorego dobrowolnie przyjeto i nie robiono takich szopek jak dzis niemca. A ze mozna bylo nie byc milicyjnym klubem to udowodnila Polonia i tyle opowiadania ze przymuszono na sile.

No i jeszcze to wymazywanie G z nazwy, CWKS ma chociaz tyle przyzwoitosci ze nadal sie nazywaja CWKSem, spiewaja CWKS, maja na flagach oraz na strojach pilkarzy. I mimo calej niecheci do nich za to jedno maja plus ze nie ukrywaja swojej historii.

Criskrakow

ze 111 letniej historii Wisły GTS był w nazwie klubu przez 23 lata 1967-1990, wiec delikatnie mòwiąc pierdolisz jak potłuczony.

XardasKSP
Polonia Warszawa

No dobrze moze nie caly PRL wczesniej byliscie Gwardia Wisla tak czy inaczej caly czas pod patronatem milicji. A ze caly czas nienazywaliscie sie GTS no coz jakos przeciez trzeba upamietnic milicyjna historie wiec nazwa GTS najlepiej do tego pasuje.

Milicja byla waszym sponsorem caly czas i co ciekawe na wikipedii wiecej ktos po angielsku napisal o Wisle niz strona po Polsku az dziwne ze tak malo mozna przeczytac o historii „wielkiej Wisly”. Przynajmniej za to jedno trzeba dac CWKSowi punkty ze nie ukrywaja swojej historii i mozna nawet na wikipedii przeczytac o tym jak likwidowano inne kluby aby CWKS mogl przejac wszystkich zawodnikow….

Nie bojcie sie waszej historii Wislacy milicja to nie tak zle jak historia CWKSu 😀 I nie mowice ze to pod przymusem bo Polonia jakos mogla z milicji zrezygnowac wiedzac ze konsekwencja bedzie niszczenie klubu dopoki komunizm nie upadnie lecz patrioci zdecydowali sie na ten krok. A Wisla poprostu chciala wygrywac i dominowac w Krakowie nie wazne ze jako GTS 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
Polonia Warszawa

Nie wstydze sie historii Polonia zaczela na nowej licencji a wy jestescie na tej GTSu a tak zacieracie historie.

Dobrze ze bedzie chociaz wesola szopka bedzie z czego sie posmiac 😀

maniana

Szkoda na ciebie czasu. Swoją drogą ładnie się dobrały dwie przyjaciółki z wiecznie garbata dola, a potem ich kibice plują pod nosem jak to są pokrzywdzeni przez zycie

XardasKSP
Polonia Warszawa

Dwa kluby ktore sie komuszka nie daly i PRL przetrwaly bez milicji i bez Borodzilowskiego. Niestety tylko w Krakowie zapanowala normalnosc po upadku PRLu, w Warszawie POgrobowcy komunizmu pod postacia HGW caly czas dbaja oto aby CWKS nie mial konkurencji.

Juz pomijajac ze dali 500 mln skradzionych w podatkach dla CWKSu to mogliby chociaz nie wysylac konserwatora zabytkow zeby niszczyl Polonie uniemozliwiajac jej pozyskanie developerskiej firmy jako sponsora od budowy stadionu i klubu. Bo stadionu za wlasne pieniadze nie pozwalaja zbudowac.

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Drogi KSP1915
odstaw denaturat, przedstaw dokumenty na rzekome „danie” 500ml dla Legii, potem opisz jak was PKP niszczyło, jak fałszujecie swoją przedwojenną historię, jak w dalszym ciągu żonglujecie licencjami ( KSP, MKS itp), jak wam pomagają Engelowiei PZPN..
A co do „nasłanego” konserwatora – Legia też miała ten problem i został rozwiązany – rozwiążcie i wy.. jesteście w centrum to co się dziwisz? kupcie tereny w Powsinie czy Łomiankach i po sprawie – tam będzie stadion. Po co wam większy jak teraz nie możecie zapełnić jednej trybuny?

XardasKSP
Polonia Warszawa

Dokumenty? Stadion wielki jak byk stoi przy L3 na ktory wydano ponad 500 mln PLN z budzetu miasta o czym wszystkie media pisaly. Co on sam sie postawil ten stadion?

A na Polonii nie trzeba placic za budowe stadionu wystarczy pozwolenie od miasta i developer sam sie zajmie wszystkim a Polonia bedzie miala sponsora. Chodzi o nowoczesny stadion wtedy i kibice beda bo jakims cudem kazdy klub ktory dostal nowy stadion nagle mial wieksza frekwencje. I to takze te kluby ktore niewypelnialy poprzedniego stadionu.

Co do PKP to go rzucil nam PZPR aby udawac ze nielikwiduja klubu ktory ma wieksze „poparcie wsrod ludu” od ich CWKSu jako ze Polonia miala wiecej kibicow przed wojna i zaraz po wojnie. Ale wiadomo ze PZPR chcial sie zemscic na Polonii za to ze odrzucili milicyjny patronat w przeciwienstwie do Wisly ktora przyjela milicjantow z otwartymi rekami.

A klubem w ktory PKP inwestowalo byl Lech Poznan i dobrze bylo wiadomo ze kazdy inny dostawal ochlapy ze stolu. Dlatego wybrano PKP ktore juz mialo swoj glowny klub.

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Drogi KSP1915
Dając Legii 500ml?? a jakieś dowody??
Polonia niszczona przez PKP ( Polskie Koleje Państwowe)
to brzmi jak …kibic Polonii czyli niepoważnie…
ps Jak tam duet Engel&Engel?

FC Bazuka Bolencin

Pożyjemy, zobaczymy. Jeżeli faktycznie coś by było mocno na rzeczy to szykuje nam się kolejna ligowa wieloodcinkowa saga z różnymi zwrotami akcji. Bo do ewentualnej sprzedaży droga bardzo daleka z racji tego co napisał użytkownik pawlasty79
pawlasty79

Niedomagoj Umyslović
Wygrzmoceni przez Wszystkich

Generalnie rzecz biorąc, to klub, który zarządza sam sobą jest bytem o wiele stabilniejszym niż klub uzależniony od kaprysów krezusa. Krezus sypie kasą, ale gdy po latach chce się z klubu wycofać, to robi wszystko, byle tylko wyjść na zero, albo i coś zarobić. Gdy w rolę krezusa wciela się miasto (jak we Wrocławiu) sytuacja staje się jeszcze gorsza, bo wszak w grę wchodzą publiczne pieniądze. Ja się nie dziwię, że TS walczy o Wisłę, bo choćby nowy inwestor był najwspanialszy na świecie, to zawsze pozostanie tylko inwestorem, który z definicji kiedyś będzie chciał odzyskać poniesione nakłady.

tomtom16

Sprawa śmierdzi na 100 km. Poważni ludzi prowadzą poważne negocjacje, a nie przysyłają nie wiadomo kogo z wątpliwymi papierami za pięć dwunasta (jak wynika z dzisiejszej wypowiedzi Prezes Wisły). Poza tym po co „potężny iwestor” miałby składać ofertę na 40mln w ostatnim dniu do kiedy TeleFonika ma głos (i 60% z transakcji), skoro mógłby zrobić to dwa dni później za przykładowo 5mln bezpośrednio do TS Wisła?

Janusz Kibol

Z całym szacunkiem, ale chyba smród dochodzi z wnętrza twojej czaszki. Mózg ci zgnił, bo dawno go nie używałeś. W tej chwili na stole jest 16 milionów dla TS. I jakoś robią problemy, nie chcą sprzedać klubu. Skąd więc to przekonanie, że za dwa dni gotowi byliby to zrobić za 5 mln? Gdzie tu logika? Złożono ofertę na 40 mln, bo tyle wynosi klauzula i za tę kwotę mogli mieć klub bez zbędnych i przedłużających się negocjacji. Dla potężnego inwestora to niewielka suma. Zresztą może negocjowali z TS wcześniej za pośrednictwem innej firmy, bo to grupa kapitałowa i się nie mogli dogadać, więc wykorzystali klauzulę. Dlaczego oferta wpłynęła w ostatniej chwili? Bo tak często bywa przy transferach, licytacjach i tym podobnych biznesach… Argumenty przez ciebie zaprezentowane są zbyt słabe żeby stwierdzić że sprawa jakoś szczególnie śmierdzi, bardziej niż inne tego typu transakcje. Wiadomo, może być różnie… Nie twierdzę, że Niemiaszki nie chcą kręcić jakichś lodów na boku. Ale TS też swoje lody przy okazji kręci. Na tę jednak chwilę bardziej śmierdzi mi słabo uargumentowane i pokrętne tłumaczenie TS.

dyneck

Czy poważnie wygląda taka oferta ? Pismo od Bernatzky’ego zostało sporządzone na firmowym papierze European Agency Office. Podpisane jest „Internacional DiplomaticMission People’s Diplomacy European Ukraine. European Parliament Accredtitation Brussels, Belgium. Norbert Bernatzky”. Dziennikarze Dziennika Polskiego skontaktowali się z europejską misją Ukrainy w Brukseli, pytając o Bernatzky’ego, ale tam nikt o nim nie słyszał.

comment image

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Jest gdzieś w lepszej rozdzielczości? Też planuję złożyć ofertę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol

Jeżeli idzie o ofertę, mogli ją złożyć nawet na papierze toaletowym. Poważnie może to nie wygląda. Ale już 40 milionów zapłacone w całości wygląda bardzo poważnie! Nikt w historii nie wyłożył tyle jednorazowo na zakup polskiego klubu. To tyle. Ja również mam jakieś obawy co do nowego właściciela, bo to zawsze jest jakaś niewiadoma. Nawet jakby przychodził sam Abramowicz, nie wiadomo byłoby do końca jakie ma intencje. Tak czy inaczej pokrętne tłumaczenia Pani Prezes wyglądają jeszcze mniej poważnie niż zaprezentowany tutaj świstek papieru. Użyła bardzo słabych, wręcz śmiesznych argumentów.

keptna

No to pieknie TS umoczyl Tele-Fonike haha czyli Pana Cupiala, teraz mam dylemat czy slusznie czy nie.. Za to ze Cupial tzn Tele-Fonika sprowadzila na Wisle klopoty w postaci Mersinskiego to mu sie nalezy, ale z drugiej strony gdyby nie Cupial Wisla by byla na poziomie Odry Wodzislaw…
Jeszcze sie nie zdziwie jak bedzie batalia miedzy TF a Ts’em o pieniadze.

DrPlama

W sumie to brzmi dziwnie, że złożyli ofertę w ostatniej chwili. To jednak spora kasa.
Ciekawe w co gra TS, bo argumenty pani prezes są słabe, może chcą odstraszyć inwestora, żeby zrezygnował mając w głowie długi spór sądowy.

fcuq

A nie można powoli tworzyć prawdziwych stowarzyszeń kibiców, w których członkowie kontrolują zarząd klubu i wybierają jego władze? Paru menedżerów kandyduje na prezia, robi kampanię, a walne zebranie delegatów lub w sposób bezpośredni wybiera tych, którzy im pasują?

Do tego kibice, członkowie stowarzyszenia płacą składki, w ten sposób współfinansują klub. Przy założeniu pełnej transparentności, wałki władz klubu odpadają i do tego da się ich odwołać. Jeżeli takie stowarzyszenie Wisła Kraków, właściciel klubu, będzie mieć 100 000 członków, a składka roczna wyniesie 100 PLN to mamy budżet na poziomie… 10 000 000 PLN. Do tego dochodzi działalność komercyjna klubu.

Nie kręciłoby was być prawdziwą częścią klubu, brać udział / wymyślać różne akcje promocyjne, głosować i czuć się jakby coś od Was zależało?

Kluczem jest tylko i wyłącznie dobrze napisany statut, umożliwiający pełną kontrolę i przejrzystość klubu, który eliminuje misie, które chcą się tylko podpiąć, żeby wyciągać kasę z klubu…

XardasKSP
Polonia Warszawa

LOL 100 x 100 000 = 10 000 000 a nie 100 000 000 PLN pozatym GTS nie ma 100 000 kibicow.

fcuq

OK błąd w ilości zer. Masz rację. Jakiś komentarz odnośnie pomysłu?

XardasKSP
Polonia Warszawa

Ze za 10 mln PLN mozna kupic frytki wszystkim kibica a nie Mistrza w Ekstraklasie na ktorego 100 mln by wystarczylo.

Pozatym GTS nie ma tych 100 000 kibicow i to tyle co do pomyslu ze jest nie do zrealizowania ani nie przyniesie dosc pieniedzy.

fcuq

A ile wkładają w Legię jej właściciele od 5 lat?

XardasKSP
Polonia Warszawa

Mysle ze dosc duzo w CWKS wkladaja bo ledwo dzieki wejsciu do LM nie zbankrutowali, moze tym razem bedzie lepiej i CWKS tez dopadnie karma 😀

maniana

Ale serio już zamilcz przygłupie, 100 000 kibiców to może twoja gówniana Polonia na przestrzeni 50 lat miała w sumie.

XardasKSP
Polonia Warszawa

A co moze GTS ma 100 000 kibicow? To co oni robia w dniu meczu jedza frytki w Macu zamiast ogladac swoj GTSik w akcji?

A Polonia miala bardzo wielu kibicow i przed wojna i po wojnie takze wiecej duzo od CWKSu zanim PZPR nie zaczal zwozic na mecze co wiekszych „sebixow” z podmiejskich wiosek aby wypelnic trybuny w latach 50-tych.

maniana

Idąc twoja logika Real nie ma 100 000 kibiców bo ich tyłu nie ma na stadionie w dniu meczu. Wisła ma jedną z wyższych frekwencji w lidze mimo mizerii sportowej od kilku lat, a ty, kibic Dyskobolii-Polonii, klubu, który kibiców ma głównie w małej części Wwa (Muranów), masz czelnosc miec jakieś „ale”. Zresztą nie wiem czemu miałbym się po tobie czegokolwiek spodziewać jak nawet nie umiesz odmieniać słów, vide „kluby, które nie dały się komunistĄ”.

PS ilu kibiców chodzi na te twoja ukochana Cracovię? Widziałem zdjęcia jak młyn wielkości 1/3 trybuny Wisły nie jest wypełniony nawet w polowie

XardasKSP
Polonia Warszawa

Real chyba nie ma problemow aby wypelnic stadion? A kiedy wasze estadio bylo wypelnione? Chyba jakbyscie mieli 100 000 kibicow to nie byloby problemu aby 1 na 5ciu przyszedl na mecz?

Nierozumiesz ze to wy uwazacie ze jestescie „potega” macie az tylu kibicow och i ach wrecz, a Polonia nic takiego nie mowi wiec nie musi nikt kwestionowac wypowiedzi?

Taka Jagiellonia ma tylu co wy kibicow na meczu mimo ze Bialystok to mniejsze miasto a CWKS mimo calej mojej niecheci do nich to obiektywnie przyznam ma wiecej kibicow od was i tez stadionu nie wypelnia.

Wiec poco mowic o 100 000 kibicow? Skoro nawet CWKS tylu nie ma?

PS. Gornik Zabrze ledwo wszedl z I ligi i frekwencja miazdzy i was i CWKS. A wy mowicie o 100 000 och wielkie „potegi” wspaniale. Chwalicie sie wiec dlatego wam ludzie odpowiadaja, a inni sie nie chwala wiec co chcecie porownywac.

maniana

Oczywiście, że zarówno Legia jak i Wisła mają min. 100 tys kibiców w skali kraju + ludzie na emigracji. Jak słusznie zauważyłeś nawet Legia nie zapełnia stadionu, pomimo bycia Mistrzem Polski. Wynika to z tego, że w Polsce nie ma kultury chodzenia na mecze, jaka jest np w Anglii, jak i marnego poziomu sportowego. Z Jagiellonią to proszę nie wyskakuje, jedyny duzy klub w regionie na fali sukcesów. Jak grali dwa sezony temu w spadkowej to frekwencji nie mieli pokrywającej z tego co pamiętam(dokładnych liczb jednak nie znam) Górnik też – pierwszy mecz po powrocie do ekstraklasy, od razu z Legia, a ty tu o jakimś miazdzeniu frekwencja. Zobaczymy na koniec sezonu jak to będzie wyglądało ( nie twierdzę, że Górnik będzie miał gorsza, może tak, może nie). A co do naszej frekwencji to zważ jeszcze na specyfikę Krakowa, gdzie wielu ludzi boi się chodzić na mecze + część odbiła od chodzenia że względu na ruchy kibicowskie z zeszłego roku.

XardasKSP
Polonia Warszawa

Chyba chodzi ci o takich kibicow ktorzy obejrzeli raz mecz albo „kibicuje Wisle bo jest najlepsza” 10 lat temu, a dzis „kibicuje Legii bo jest najlepsza” ten sam kolo mi mowil jak bywam w Polsce w Swietokrzyskim to tam takich wliczajac to napewno Mistrz ma 100 000 kibicow ktorzy za chwile beda kibicowac kolejnemu klubowi ktory bedzie dominowal lige. Ci co na serio ogladali pilke to wiekszosc Widzewa kibice w Starachowicach np. A od tych sukcesu to bys 10 PLN nie dostal nawet.

W obecnej chwili bardzo serio watpie czy 100 000 znajdzie sie ludzi ktorzy bedac w Krakowie by kupili bilet zeby obejrzec mecz Wisly nawet zeby byla darmo kielbaska do tego.

Co do Gornika to zobacz ich frekwencje w I lidze wydaje mi sie ze lepiej w nizszej lidze od GTSu mieli ale wy jestescie „poteeeeeega” och i ach 😀 Dlatego pewnie nie tylko kibice Cracovii czy tez kibice Polonii (bo bardzo sie nabijaliscie i cieszyliscie jak Krol Polonie bankrutowal) sie teraz smieja z waszego malego kabareciku 😀

maniana

No i widzisz – wydaje ci się z tym Górnikiem. Średnia frekwencja zabrzan z tamtego sezonu to 10 635 osób, a na Wiśle 13 837, co jest czwartym wynikiem w lidze, więcej nawet od Jagiellonią, która tu przywolywales. Także kończę z tobą dyskusje, bo kopać się z koniem nie ma sensu. Żyj sobie dalej swoją garbata dola.

XardasKSP
Polonia Warszawa

No dobrze wielki GTS mial wiecej kibicow od Gornika ktory byl w I lidze bo nie patrzylem ze tak biednie mial Gornik jesienia 2016. Na wiosne to i po 20 000 mieli w I lidze (moze jesienia cos robili ze stadionem nie sledze ich historii).

Wiecej mial Gornik w I lidze na meczu kibicow niz wy na meczu z CWKSem kibicow mieliscie. Juz nie mowie ilu mial Gornik w tym sezonie na meczu z CWKSem. Jedynie Cracovia was potrafila zmobilizowac na mecz 😀

Wiec wyglada na to ze wasza wielka potega miala wiecej kibicow od Gornika w Iszej lidze. Lecz w tym sezonie postawilbym chetnie u buka gdyby byla taka opcja ze Gornik bedzie mial od was lepsza frekwencje nawet jesli bedziecie wyzej w tabeli od Gornika. Ot i cala wasza och i ach „poteeeega”. Ze ledwo ledwo lepiej od pierwszoligowca „potega”. A pierwszoligowiec gral 17 a nie 15 spotkan a srednia oczywiscie na 17 podzielono Gornika i na 15 Wisly. A wiadomo ze im mniej spotkan tym latwiej zebrac wiecej kibicow na kazdym spotkaniu i mniej klubow ktore nieciekawia kibicow sukcesu.

Aka na niektorych meczach nie mieliscie nawet 8000 a jakbyscie grali z takimi klubami jak Gornik gral w I lidze…..

maniana

Wskaż, w którym meczu nie było 8 tysiecy.
Poza tym odnieś się jakoś do Jagiellonii, nimi się brandzlowales, a tutaj klops, gorsza od nas frekwencja, pomimo najlepszego sezonu w historii klubu.

XardasKSP
Polonia Warszawa

No dobra bylo was ociupine wiecej: ” Wisła Kraków 1-0 Piast Gliwice 17 września, 20:30 (8483) ”

Ale jakbyscie grali z taka Chojniczanka Chojnice albo Wisla Pulawy etc. itd. jak gral Gornik to by ciagle takie wyniki byly jak z Piastem bo nieciekawe czy jak z Arka 9 132 ze na Arce przyszlo na was wiecej Arkowcow bo ponad 10 000.

Tak czy inaczej to jak mowilem chetnie obstawie u buka jak bedzie taka opcja ze Gornik niezaleznie od pozycji w tabeli bedzie mial w tym sezonie wieksza frekwencje niz „wielka poteeega” GTS.

Jagiellonia moze miec nie bedzie ale bedzie bardzo blisko w malym Bialymstoku ot taka zwykla Jagiellonia bez tylu Mistrzostw, bez 10 lat historii dominacji ligi kiedy pewnie w Krakowie wiekszosc mlodych kibicow przyciagaliscie (a wiekszosc zostaje wtedy na pozniej) a kibicow prawie tyle co na „wielkiej poteeedze” 😀

maniana

Tak, a to, że byli pierwszy raz tak blisko mistrza i zapewne całe miasto tym żyło to nie ma znaczenia. A u nas od kilku lat max 5 miejsce i słaba atmosfera wokół klubu, a i tak top frekwencyjny. W skrócie – na pewno pod względem liczby kibiców jesteśmy w czołowej piątce kraju, czy tego chcesz czy nie. Tyle, nie chce mi się juz więcej gadać.

XardasKSP
Polonia Warszawa

Jeszcze jestescie a po 10 latach dominacji i tylu Mistrzostwach to jakos cos nie tak jak na taka wielka potege. I niedawno taka byla radosc waszych na forum ze Krol bankrutuje Polonie.

A tutaj wielka potega „na glinianych nogach” jak sie okazuje to wlasni kibice probuja podpilowac te nogi bo widze kare od Telefoniki zaraz zarobia a kapitalu juz jest malo. Zabawne ze w tej chwili decyduje sie ze albo szkopy i kupa kasy (lub oszustwo i wielki kabaret) albo wlasni kibice i byc moze bankructwo.

Wtedy dopiero przez chwile byscie mogli poczuc co czula Cracovia latami czy co jest na Polonii. Po takim bankructwie widzac jak „wasi janusze” jedza kielbaske na Cracovii i tam zostawiaja kase, widzac jak Cracovia gra o puchary/mistrza a wy w jakiejs nizszej lidze probujecie utrzymac kibicow i odbudowac klub. I wtedy dopiero byscie zrozumieli ta wscieklosc, a Cracovia by zasluzenie za te 40 lat mogla chociaz troche poczuc jak to jest byc dominatorem miasta 😀

Wtedy dopiero jakbyscie wrocili do Ekstraklasy i odzyskac potrafili „to co wam zabrali” to byscie byli innym klubem moze naprawde potega. A teraz wyobrazcie sobie ze wszystko wam zabiera nie bankructwo tylko wladza polityczna ktorej nienawidzi caly kraj aka PZPR ktory zabral Polonii wszystko by budowac CWKS nawet kibicow CWKSowi zalatwil PZPR bo mieli duzo mniej od Polonii. PRL ukradl historie Polonii zniszczyl najwiekszy klub stolicy i trwalo to 40 lat a nie pare lat jak to jest w przypadku bankructwa. Bo nie watpie ze np. Widzew za chwilke wroci do Ekstraklasy.

Szkoda ze w Warszawie karma niechce dopasc CWKSu…… jak widac dla nich los szykuje cos wybitnego cos przy czym perypetie Ruchu, Gornika czy wasze to bedzie male piwo. No bo CWKS w koncu jak zaden inny klub nie wslawil sie w czasach PRLu, oni cale kluby likwidowali inne aby siebie wzmocnic nie tylko pilkarzy kradli i nie tylko Polonie niszczyli.

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

nie, nigdy tylu nie miała

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
Polonia Warszawa

No coz milicyjna karma wraca do GTSu 😀

A tak niedawno tak sie cieszyli jaki ubaw mieli jak Krol niszczyl Polonie coz za radosc CWKSu i GTSu byla, A dzis widac karma wrocila i mam nadzieje bedzie mocno trzymac.

Moze i kiedys dozyje dnia ze do CWKSu karma wroci i tez posmakuja rozkoszy bankructwa lub likwidowania klubu bo oni likwidowali w PRLu inne kluby 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
Polonia Warszawa

Bo wy mieliscie wielka radosc zarowno kibice GTSu jak i CWKSu jak Polonie Krol niszczyl i bankrutowala tak sie smialiscie taki ubaw byl.

No to teraz nasza kolej z waszej szopki sie smiac i miec ubaw jak wam GTS wlasni kibice z milicyjnym rodowodem udupia 😀 Poprostu piekne karma powraca.

Tylko dlaczego zawsze omija CWKS….. ale wierze ze dla nich los szykuje cos tak wyjatkowego ze perypetie Ruchu, Gornika i GTSu to przy tym bedzie male piwo 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
Polonia Warszawa

Jestem patriota a do tego uczciwym czlowiekiem nie socjalista lewakiem ktory uwaza ze powinno sie jednemu ukrasc aby drugiemu dac. Dlatego popieram partie Wolnosc, wczesniej popieralem Partie Korwin, wczesniej Kongres Nowej Prawicy, wczesniej UPR a jeszcze wczesniej jak bylem maly kibicowalem Olszewskiemu.

Co do GTSu i CWKSu to taka jest historia i taka jest prawda i chociaz ci z CWKSu jej nie probuja wymazac tak jak wy G z GTSu skresliliscie i myslicie ze spoko historia zniknela razem z G jak od magicznej gumki/korektora.

Czytam wlasnie i dlatego od zawsze kibicuje Polonii a nie CWKSowi. I dlatego wiem czemu Cracovie i Polonie w PRLu niszczono. A w Warszawie do dzis POgrobowcy komunizmu niszcza Polonie konserwatorem zabytkow a CWKSowi dali 500 mln z podatkow.

W Krakowie przyznam jest juz sprawiedliwosc oba kluby dostaly stadion. I Cracovii miasto nie niszczy. Ale za historie GTSu ociupinka karmy niezaszkodzi, zwlaszcza ze wasi kibice taka mieli radosc jak Krol bankrutowal Polonie. Wrecz z dziubkow sobie jedza z CWKSem od paru lat mimo ze niby nie maja zgody i wrecz sie nie lubia podobno.

Co do pedalow w stolicy to kazdy wie gdzie sie kreca: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34889,15254213,Kibice_Legii_to_tez_geje__Juz_tysiac_teczowych_fanow.html?disableRedirects=true

Jeden z nich wbil noz w plecy gniazdowemu Polonii na marszu niepodleglosci gdzie niby kibice mieli nie walczyc ze soba. No ale wiadomo CWKS honor i maniery ma ciagle rodem z PRLu co widac bylo w Wilnie, widac jak podpalali dzieci w Kopenhadze, jak schody hiszpanskie skuc chcieli w Rzymie czy jak walczyli z glosnikami w samolocie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

XardasKSP
Polonia Warszawa

5 roznych frakcji politycznych ? Serio? I kto tu nie czyta i niezna historii? Te wszystkie frakcje to jedna i ta sama pod inna nazwa. Poprostu Korwin ciagle zmienia nazwe partii lecz poglady sa niezmienne narodowo kapitalistyczne.

Widzisz nie wiesz nawet jakie partie sa w Polsce i co reprezentuja pewnie myslisz ze tylko PiS i PO dlatego wlasnie do dzis tak jest bo ludzie nawet nieznaja programu Korwina. Sluchaja w mediach ze to wariat. No bo pomyslmy jak jest 11 osob i 10 z nich kradnie. To co zrobi tych 10ciu? Doniosa na kolegow zeby sami sie uwalic? Nie poprostu razem powiedza ze ten 11sty to wariat a oni wszyscy sa super. Nawet jak beda sie klocic jak PiS z PO to pewnej granicy nie przekrocza bo wszyscy siedza w tym samym bagnie, jak Lepper mial dosc i chcial dobrowolnie wskoczyc w bagno i pociagnac ze soba cala reszte to go powiesili i tyle.

Wiec jakie choragiewki? Jeden klub na zawsze nie wazne w ktorej lidze nawet jak calkiem zniknie to bedziemy placic z wlasnej kieszeni aby powrocil.

R22

nie rozmawiajmy z przedstawicielem klubu na którego stadionie przebywała antifa i inne lewackie ścierwa !! ksp = komenda stołeczna policji

XardasKSP
Polonia Warszawa

Lewackie scierwa zostaly juz dawno temu z Polonii usuniete, usuniete calkowicie ze stadionu i juz nie wroca.

Nie tak jak wasze zmazanie litery i udawanie ze 40 lat waszej historii zniknelo bo nagle G z nazwy GTS starliscie jak gumka sie wyciera blad. A caly okres PRLu dla was jest „epizodem”.

Mixu
WISŁA KRAKÓW KRÓLOWA POLSKI

XardasKSP ale co ty się tak przypierdalasz? Nie masz nic lepszego do roboty? Wiadomo że była komuna i nie było nic do gadania. Jakby Polonia była „łakomym kąskiem” dla komuchów to też by z niej gwardyjski klub zrobiono. Jest to okres niechlubny niestety dla Wisły ale Wisła to przedwojenny klub patriotów i wspaniałych ludzi którzy ten klub tworzyli. To tak jakbyś się przypierdalał do naszej Ojczyzny tylko dlatego bo była opanowana przez czerwone kurestwo, a nie miała na to wpływu. Ogarnij się.