Łatwo nie było, ale udało się – Burdenski zdał testy w Koronie!
Weszło

Łatwo nie było, ale udało się – Burdenski zdał testy w Koronie!

Dyskusja trwała tak długo, że nie wiadomo czy mówić o późnych godzinach nocnych, czy o wczesnych porannych. Zresztą nie po raz pierwszy w ostatnich tygodniach na twarzach sztabu trenerskiego pojawiły się oznaki niewyspania. Tydzień do startu ligi – czas decyzji. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, po wielu ostrych debatach, po rzucaniu papierami i trzaskaniu drzwiami, no i przede wszystkim po kilkutygodniowych testach trenerzy Korony Kielce postanowili podjąć tę do samego końca nieoczywistą decyzję – Fabian Burdenski został wczoraj piłkarzem piątej drużyny poprzedniego sezonu Ekstraklasy. 

Powszechnie wiadomo, że to syn Dietera Burdenskiego – tak się jakoś złożyło, że właściciela klubu, w którym wylądował na testach. Może już nie powszechnie, ale wiadomo również, że jego karierę piłkarską reaktywował w marcu tego roku Gino Lettieri. Po tym jak Fabian nie zrobił furory w Wiśle Kraków, był na aucie – leciał mu trzeci sezon na poziomie 2. lub 3. Bundesligi, a na ligowych boiskach spędził w tym czasie zaledwie 26 minut. U wspomnianego trenera wrócił do kadry, a z czasem stał się piłkarzem pierwszego składu FSV Frankfurt. I tak się jakoś złożyło, że Lettieri jest szkoleniowcem klubu, do którego trafił na testy.

Czy są to tzw. okoliczności sprzyjające? Nie oszukujmy się – tak. Ale testy to testy. Skoro Fabian je przeszedł, to tylko wyjątkowo złośliwi ludzie mogą wyciągać mu powyższe.

I skoro je przeszedł, to znaczy, że jest piłkarzem na poziomie Korony Kielce. Biorąc pod uwagę, że wczoraj angaż dostali też…

– Matthias Hamrol – niemiecki bramkarz z rezerw FC Koeln (18 meczów w Regionallidze w poprzednim sezonie),
– Zlatan Alomerović – niemiecki bramkarz z przeszłością w BVB, ale bez debiutu w drużynie (i bez klubu w poprzednim sezonie),
– Shawn Barry – amerykański stoper z FSV Frankfurt (34 mecze w 3. Bundeslidze w poprzednim sezonie),
– Ivan Jukić – chorwacki pomocnik z RNK Split (6 meczów w lidze chorwackiej w poprzednim sezonie, bez gola i asysty),
– Michael Gardawski – niemiecki pomocnik z Hansy Rostock (31 meczów w 3. Bundeslidze w poprzednim sezonie, 1 asysta).

…jest to nawet całkiem prawdopodobne.

KOMENTARZE (51)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Ale o co chodzi? Miał zdać, to zdał! Wszystko!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

burdenskyy
FSV Frankfurt

Gdyby mój ojciec miał więcej kasy to już dawno byłbym w lepszym klubie niż Korona. Cóż niedowiarki polaczki nie pozostaje mi nic innego niż udowodnić jak bardzo się mylicie w mojej ocenie.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Fabian! Ile razy mam Ci mówić, a i Tata Ci tłumaczył, że masz siedzieć cicho i nie paplać publicznie jęzorem! Wiesz ile nas kosztowało, by Cię „ukryć”? Udało się, bo przestali o Tobie pisać, a jednam musiałeś się znów wychylić. Ech, co ja się mam z Tobą… Gdybyś nie był synem swego Taty, oj…. Za karę napiszesz mi jutro 1000 razy na laptopie Czesława711: „Nie będę się publicznie wypowiadał, jeśli mi Tato i trener nie pozwolą”.

Czcionka Verdana, wielkość 13, interlinia!

Wykonać!

burdenskyy
FSV Frankfurt

Her Lettieri, czy Palanca ma jeszcze ważny kontrakt ? Jeśli tak, to on mógłby mi to napisać za karę siedząc w zimowych butach. Póki co jestem synem swojego ojca i nie zamierzam odbywać kar. Trener też niech o tym pamięta, bo się poskarżę zu meiner Vater a jak trzeba będzie to też Mutter !

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Fabianie, ty jednak się nie rozpędzaj chłopcze drogi, bo jak mnie zwolnisz, to podobno Smuda czeka w kolejce, więc się zastanów! Palancą mi tu nie podjeżdżaj, bo to prowincjonalny grajek, a nie taki obieżyświat, poliglota i fachowiec jak, ja. Nie ma takiej wiedzy, nie zna tylu ludzi! A karę Ci warunkowo daruję, ale żeby nie było, że zmiękłem, to powiedz, Rymaniakowi, że ma napisać za Ciebie! Ewentualnie może narysować kredkami świecowymi!

M.S.

Dajcie spokój z Cześkiem. On już te połączenia wytłumaczył. Było ich 711, ale to z 30 lat, liczone były też te ze stacjonarnego.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Prędko się nie odczepię. Czekam, aż jego asystentem zostanie Dariusz W., trenerem bramkarzy Andrzej K., a trenerem napastników Piotr R.

M.S.

Poza tym on już wyjaśniał, że tylko kontaktował się w sprawie golenia.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

To musiz sie zdecydować czy kupujecie (Dariusz, Andrzej) czy sprzedajecie (Piotr). Moim zdaniem z tym składem sprzedawać nie macie czego. :)

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Rzecz w tym, że eklektyczność kadry szkoleniowej, ma nam zapewnić wszechstronne możliwości handlowe!

Znawca94

Burdensky nie pierdol tylko mów,Ojcu że Ci się tutaj nie podoba.Na mieście Cię biją,piłkarze mówią,że grasz dzięki Ojcu i trenerowi, chowają ci korki…
Może dzięki temu zostaniesz bohaterem Korony i uchronisz ją przed spadkiem.
Uda się to jak razem z tym całym cyrkiem wyjedziesz.Najlepiej tam skąd przyjechaliście.
Fabian w Tobie nadzieja!

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Powinieneś też Fabian popracować nad karnacją w solarium i zmienić wyznanie na nauki proroka-pedofila, a orientacje minimum na bi. Wtedy żaden faszysta/homofob Cię nie zwolni i nie ośmieli krytykować.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Groszek

Z tymi ‚wzmocnieniami’ to Cię poniosło trochę. Chociaż pewnie za jakieś 10 kolejek okaże się, że będę musiał to odszczekać, bo cała trójka okaże się solidnymi ligowcami. Taki urok naszej
kochanej ligi

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Raczej chcą powiedzieć, że wynik testów był z góry znany. Co do wzmocnień, to zgadzam się, że raz na jakiś czas potencjalny szrot potrafi odpalić i okazać się sensownym wzmocnieniem, ale jeśli taki szrot sprowadza się „na wagę” i jest tego tony? Jeśli zdarzy się, że któryś odpali, to i tak pozostaje pierdyliard złomu w kadrze pierwszej drużyny. Co gorsza, biorąc pod uwagę kieleckie mercato, wychodzi na to, że owy szrto będzie podstawą tej drużyny. Szczęścia życzę!

Browary KS

Ja pierdziele jaki szrot oni tam sprowadzają. Przecież nie ma siły, to jebnie…

Krzycho

Pewnie liczą że historia znów się powtórzy. W ostatnich 2 sezonach w Koronie poza kilkoma wyjątkami głównie grał szrot, wiec liczą, że kogo by nie sprowadzili – wyjdą na swoje.

Krzysztof.Reperowicz

Tylko wtedy szatnia była super zgrana i każdy walczył jeden za drugiego.