Serial komediowy o sprzedaży Korony trwa nawet po sprzedaniu Korony
Weszło

Serial komediowy o sprzedaży Korony trwa nawet po sprzedaniu Korony

Sitcom pod tytułem „Ekstraklasa w Kielcach” jest absolutnie naszym ulubionym. Kręci się on głównie wokół tego, kto został, zostanie albo chciałby zostać właścicielem klubu. Już wydawało się, że na pewien czas – po przejęciu Korony przez Niemców – sytuacja została ustabilizowana i teraz śmiać będziemy się z czego innego (tzn. nie z wiecznego sprzedawania, lecz z codziennego zarządzania). Okazuje się jednak, że to nic pewnego.

Z punktu widzenia komediowego aktualny właściciel mógłby zostać jak najdłużej, ale umówmy się – jego natychmiastowe odejście też miałoby spory potencjał bekotwórczy. I jak donoszą nam osoby zorientowane, ten potencjał może zostać uwolniony z pełną mocą. Ale po kolei.

5jMDgYR

Najpierw zwolniono Macieja Bartoszka, co było irracjonalne, a następnie w jego miejsce zatrudniono Gino Lettierego, którego bilans z ostatnich 28 prowadzonych meczów (w dwóch różnych klubach) jest następujący: 2 zwycięstwa, 5 remisów, 21 porażek. Pan Gino wejścia do szatni nie ma najlepszego – nazwijmy je wejściem w stylu „co wy mi tu będziecie Polaczki śmierdzące podskakiwać”. Piłkarze patrzą na niego jak na zjawisko, przy czym nie chodzi o zjawiskową dupę, tylko raczej zjawisko typu pies z dwiema głowami. Wieść niesie, że na mieście nie kryją swojego rozczarowania zachowaniem szkoleniowca. Zresztą dlaczego mieliby się gryźć w język?

Narzekania doszły do uszu osób, które są na krzywdę piłkarzy niezwykle wrażliwe. Te osoby postanowiły zaprosić trenera na miłą pogawędkę do pobliskiego lasu (wraz ze sztabem i prezesem) i zapytać go:

– Człowieku, czy tobie aby czasem sufit na łeb się nie spierdolił?

Rozmowa nie należała do tych najmilszych, co miało wybitnego Gino mocno zaskoczyć (do tego stopnia, że nawet zaczął być dla zawodników miły i już nie sugeruje, że ci – to cytat – jedzą jak polskie świnie). Teraz niemieckie konsorcjum – jeśli tak dumnie określimy grupę kolegów legitymujących się tym samym paszportem – straszy: hola, hola, nie możemy sobie pozwolić na takie zachowania! Jeszcze możemy się z finansowania klubu wycofać!

A druga strona na to: – Rzeczywiście, możecie!

I trochę ciszej: – Nawet na to bardzo liczymy.

Jest więc możliwe, że już lada moment po raz kolejny będziemy emocjonować się tym, kto kupi Koronę. Byłoby to zresztą z korzyścią dla samego klubu, bo wszystko wskazuje na to, że Niemcy prędzej do Kielc przywiozą auta popowodziowe na sprzedaż niż jakąś gotówkę i poważnych grajków.

KOMENTARZE (51)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Borki Apartments F.C.

No to się Probierz pospieszył z tą Cracovią – za chwilę znów będzie wakacik w Koronie.

Sraka

xD

Urkides
Legia Warszawa

Artykuł w stylu brukowca. Najpierw rozmyslania oparte na spekulacjach to znaczy jak Niemcy to wszystko spierdolą a potem zacieranie rąk że ktoś ich wywiózł do lasu to znaczy kielecka wersja polityki wstawania z kolan.
Opinie piłkarzy sa oczywiście najbardziej wiarygodne bo wiadomo ze to w większości ludzie mądrzy, z poczuciem sprawiedliwości i umiaru, potrafią mądrze zarządzać nie tylko swoimi sprawami ale maja również ogromne kompetencje w zarządzaniu klubami. Dowodem tego są liczne książki promowane na Weszło czyli wspomnienia piłkarzy o tym jak głupi świat rzucał im kłody pod nogi a oni dzielnie z tym się zmagali ale w którymś momencie pękli i ten spisek ludzi głup[ich i podłych ich pokonał.
A więc jak już mamy jedne autorytety przepytane to pora zwrócić się do innych autorytetów czyli miejscowych karków (bo rozumiem że to ci Robin Hoodowie postanowili zapanowac nad chaosem w klubie) i zaczerpnąć ich opinii.
Spodziewam się że ich propozycja zarządzania klubem nie zostanie zrozumiana przez durnych Niemców i ci ostatni wycofają się z klubu udowadniając swoje ubóstwo umysłowe i wrócą do swoich zrujnowanych Niemiec gdzie podobni im idioci niszczą od dawna nie tylko ekonomie kraju ale również całą niemiecką piłkę.
A u nas zatriumfuje patriotyczna ekstaza i liczne dowody przywiązania do klubu i tradycji polegajace na deklaracjach że wolą Koronę w IV lidze niż rządy Niemców.
Ale Weszło znowu będzie miało powód do „beki”. O to w tym chodzi, zeby najpierw wywoływać falę głupoty a potem na niej żerować .

MaximTsigalko
Jesteśmy Waszą Stolicą Mody

Ja tylko sprostuję, że ten las, w którym to miało dojść do wspomnianego w „artykule” spotkania to prawdopodobnie las, który otacza kielecki hotel, w którym obecnie przebywa drużyna. Nie że jakieś lokalne karki wsadziły Gino do beemy i gdzieś wywiozły czy coś.

Urkides
Legia Warszawa

Aaa, no to dobrze, bo to znaczy że ogrodnik hotelowy nie pozwolił wykopac tam dołu. A poza tym to poziom oczywiście najwyższa klasa.
Ja jestem ciekawy w ilu klubach działają takie „obywatelskie rady nadzorcze”?
Weszło wyśmiewało Mioduskiego kiedy stwierdził że czuje się zagrazony o n i jego rodzina.
Czy ktos na Weszło umie kojarzyć fakty czy nie. Mam wątpliwości. Ale przecież Weszło jest od robienia beki a ta jak wiadomo z myśleniem nie ma wiele wspólnego.
Ciekawe czy jacyś zaangażowani kibice zapraszali redaktorów Weszło na spacerek albo do kawiarni w celu wyjaśnienia jak powinna być „polityka partii” i co jest mądre a co nie?
Sądząc po poziomie wielu artykułów to autorzy właśnie reprezentują te ośrodki myśli futbolowo społecznej.

Murphy
KTS Weszło

To się nazywa Kontrola Ludowa.

Urkides
Legia Warszawa

Za chwilę zastąpią w Polsce sądownictwo. Mają powstać Sądy Ludowe które będą definitywnie rozstrezygać w imieniu narodu które wyroki sądów śa sprawiedliwe a które nie.
Kidyś to było popularne wśród Kozaków gdzie tłuszcza zgromadzona na placu rozstrzygała czy ktoś jest winny a potem wyrzucano go na uniesione widły.
Niektórzy nazywają to oznaką suwerenności.

Murphy
KTS Weszło

Ale rozumiesz, że ja sobie robię jaja. Napisałeś o obywatelskich radach nadzorczych. Ja to trochę jeszcze sprecyzowałem. Nie ma sensu podciągać tego do bieżących wydarzeń politycznych.

Urkides
Legia Warszawa

Dlaczego nie ma sensu? Przecież ma te same źródła w myśleniu.
Ja mam rację ponieważ jestem u siebie.
Może bycie u siebie daje jakieś prawa ale na pewno nie rację. Poza tym pojęcie bycia „u siebie” szybko zmienia swój sens i ja rozumiem „bycie u siebie” w taki sposób że jestem tam gdzie panuje rozsądek, prawo i zasady przestrzegane przez wszystkich.
Czyli „u siebie” czuję się w miejscach gdzie panuje pewien ład moralno prawny.
Jak w Polsce zacznie panować tyrania oszołomów to przestanę być u siebie. A na to sie zanosi.

Murphy
KTS Weszło

Dlaczego od razu do beemy, jest tyle pięknych innych niemieckich samochodów.

Urkides
Legia Warszawa

Beemy są niepatriotyczne. Powinni jeździć Syrenami bo to były auta stworzone w Polsce.

Murphy
KTS Weszło

I do tego miały niektóre modele drzwi otwierane pod wiatr. Czyli nie musieliby nawet zatrzymywać się żeby zgarnąć gościa z ulicy.

Urkides
Legia Warszawa

No widzisz ile maja zalet. A nawet jak trzeba przewietrzyć wnętrze bo ktoś sie spocił to nie potrzeba klimy.

Filip Piotr Skóra

Urkides, Mistrzu – daj znać, jak będziesz w Krakowie. Za całokształt masz u mnie co najmniej metr piwa!

Urkides
Legia Warszawa

W Krakowie bywam bardzo rzadko ale dzięki za zaproszenie. I na wszelki wypadek zasugeruję że zamiast 1metra piwa wolę 0,7 m łychy. Chociaż po ostatniej zmianie trenera w Krakowie może łych zabraknąć.

Filip Piotr Skóra

Znajdzie się łycha dla takiego zucha!

Koszulker.pl

Najlepszy dialog na weszło! 😀 Wincyj panowie, wincyj! :)
PS. Pamiętajcie, że były też Syreny sportowe. Takie „kupe”.

YeahBunny

Czyli co – Weszlaki popierają metody prosto z półświadka?
pewnie byłaby jeszcze większa beka, gdyby przywiązali ich gołych do drzewa i zostawili tak dla checy na dobę albo i dłużej,
a już gdyby im zrobić betonowe buciki i utopić w sadzawce to dopiero byłby śmiech i przestroga przed idiotami chcącymi zainwestować w polski klub,

nie ma co się dziwić, że „rozmowy” karków z trenerami i piłkarzami (czy to w lesie Kielcach, czy w klubach Krakowa) czy badanie piłkarzy wariografem to rzecz zupełnie normalna…

egzekutor_77
Pogoń Szczecin

Półświadek, to taki świadek, którego w lesie jebnęli piłą spalinową na pół???

Checa? Ja pierdolę …. 😀

YeahBunny

ja pierdolę, co ja teraz zrobię – taka wtopa,
byłe nauczycielki polskiego powinny mnie teraz wywieźć do lasu i porozmawiać…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Półswiadek, dziś stawał przed komisją śledczą. PółTusk 😀

YeahBunny

dobre Gino :)

ale powiedz prawdę, wywieźli cię czy nie wywieźli, bo gdzie pytać jak nie u źródła?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Nikt nie wywiózł. Takie sugestie to faux pas. Dali dwa razy w mordę, grzecznie poprosili, to, jako kulturalny człowiek, sam poszedłem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

YeahBunny

rze miut na tfoje oczy?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Filip Piotr Skóra

„Panie, taki zapieprz, że nie ma kiedy taczekzaładować.”

sandman

Moda na Koronę, odcinek 5431.

Murphy
KTS Weszło

Kielce jak wiadomo są europejską, czy światową stolicą mody.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

YeahBunny

że mamy wiernych, ofiarnych i oddanych kibiców…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

YeahBunny

dość daleko posunięta dygresja,
ale jak już przy tym jesteśmy, to ta komisja błaźni się bardziej niźli gołąbek

Lengyel97

No i dobrze, że zaczyna się wypierać Niemiecki kapitał z Polskiego rynku. Lepiej biedować,ale na swoim :)

Prejuce Nakoulma

Przymiotniki piszemy z małej, patrioto.

Urkides
Legia Warszawa

Oczywiście że tak. poprzednia władza zniszczyła polskie elity z Pruszkowa i Wołomina dlatego teraz zaczynają się panoszyć jacyś idioci. Potrzebujemy kapitału rosyjskiego bo on zwykle pochodzi ze środowisk w których las jest ulubionym miejscem spotkań a obcowanie z naturą w połączeniu z wysiłkiem fizycznym przy kopaniu dołów świetnie wpływa na procesy myślowe.
Koledze polecam to ostatnie, wróże mu duże sukcesy na tym polu. Na innych chyba się nie sprawdzi.

Filip Piotr Skóra

Biedowanie na swoim? Ale wiesz, że to oksymoron? Bo jeśli nie, to obawiam się, że będziesz biedował.

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

UWAGA JEST NAGRANIE Z OBIADU KORONY

„Wy kuhwa polskie świnie na treningach będę jeździł na waszych garbach. Tak się je: cottage cheese, kantalupa, ananas, szejk proteinowy. Nie znacie takich smaków polaczki? No w Polsce jak w lesie albo nie gorzej jak w kiblu osranym gównem”

0002S2HLBHHYGDHC-C122-F4.jpg
Prejuce Nakoulma

Chcecie spróbować? Proszę poczęstujcie się… Nie ma kuhwa, nie dla psa. Dla Pana to!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sławomir Toczek
Polskie Składy Budowlane

Momentalnie uklęknąłem przed monitorem, Wielki Polak, patriota, filantrop.

Kolejosz

Czekajcie tylko aż Wyborcza wysmaży artykuł o tym, jak to biednego trenera z Niemiec potraktowała grupa kato faszystów. „Kolejny zagraniczny inwestor odchodzi z polskiego klubu. Przez kiboli…”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
KS Milan

Jednego podłączają do wariografu, wcześniej akcje z koszulkami, na Legii TB pilnuję porządku, teraz wycieczki krajoznawcze, więc się kurwa pytam: co jest? Brak słów normalnie…

kotkameleon

Cała władza w ręce ludu!
Mamy swoisty paradoks. Ludzie, którym zapewne bliżej do szeroko rozumianej prawicy niż lewicy, zachowują się dokładnie tak jak rewolucjoniści. Toż to klasyczne sądy ludowe. Na każdym stadionie mamy komisarzy ludowych….
Jednakże po części podobają mi się inicjatywy kibiców. Żyjemy już w czasach formalnej formaliny. Ktoś kupuje klub, wyciąga na stołek trenerski królika z kapelusza, który zachowuje się jak trol i myśli że może wszystko. A tu zonk.
Jeżeli prawdą są buraczane insynuacje Pana Trenera, to po ludzku, ludowym zwyczajem, należało się postawienie do pionu. Tak jak z tym wariografem. Kontrowersja, ale teraz może parę osób się zastanowi czy warto.
Walka z bezkarnością jest zasadna.

Filip Piotr Skóra

Zaraz, zaraz…

Grupa dorosłych facetów nie radzi sobie z (ponoć) niewłaściwym traktowaniem przez trenera i zgłasza to innym facetom, zakładam, że większym i silniejszym, aby ci przeprowadzili rozmowę korygującą.

Czy to aby nie wypełnia definicji konfidentów?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Czemu wy się w ogóle, polskie świnki morskie, czepiacie mnie, Pana Prezesa, Jaśnie nam miłującego Lorda Impratora Właściciela i co wy tam wiecie? I jeszcze ja, jako Kiepski jakiś gość? Ja tu wunder deutche schule wprowadzam, blitzkierg, a oni chcą, żeby ich po kopf głaskać, a zamiast się słuchać to do wald wywieźli, a tam nawet ani jednej wunderbaum! Pomyłka. Toż ja tylko to, co właściciel każe. Toż ja drużynę pod Burdenskiego juniora ustawiam, toż ja nawet nie protestuje, jak mi nie pasującego do koncepcji Gruzina ściągnęli (bo on za dobry i wunderkinda przyćmić może). A wy tak niegrzecznie…

Donald Trump Mexico

Gino, tylko w tobie nadzieja. Gdzie Bartoszkowi do ciebie. Tylko mistrz!

lisiec

Sprzedadzą auta – będzie na grajków.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Znawca94

Zapytam może przewrotnie o co chodzi z tym lasem, kto ich tam wywiózł/zaprosił i co się tam działo?

wpDiscuz