Sylwestrzak dla Sylwestrzaka. Sympatyczny gest piłkarza Wisły Płock
Weszło

Sylwestrzak dla Sylwestrzaka. Sympatyczny gest piłkarza Wisły Płock

Stereotyp piłkarza zaczyna coraz mocniej odbiegać od tego, jaki faktycznie jest piłkarz, przynajmniej w Polsce. Mamy wrażenie, że epoka żelu i damskich torebek powoli mija, zamiast tego w lidze roi się od równych gości. Nie ma problemu, by zgarnąć ich do wizyty w szkole, nie ma problemu, by zaangażować w akcję charytatywną. A czasem nawet – w urodziny kumpla. Wczoraj na Wykopie ukazała się szalenie sympatyczna historyjka o Kamilu Sylwestrzaku i… Kamilu Sylwestrzaku. 

– Mam znajomego, który nazywa się tak samo jak jeden z lepszych obrońców w polskiej ekstraklasie. Jeszcze X lat temu, jak grał w II lidze, po meczach na 90minut.pl komentowaliśmy w parę osób, że „brawo Sweszczi” (pseudonim kolegi, nie piłkarza), jedziesz z tym, zaraz ekstraklasa i tak dalej. Co najlepsze, po paru miesiącach trafił do Ekstraklasy. Grzał początkowo ławę, więc „wspieraliśmy” go pisząc, że co to za słaba obrona, gdzie jest Sweszczi! – opisuje na wykopowym mikroblogu użytkownik Marlo_Stanfield.

Tenże Marlo stwierdził tuż przed urodzinami swojego kumpla, że fantastycznym prezentem dla jego kumpla, Kamila Sylwestrzaka, byłaby koszulka piłkarza Wisły Płock, Kamila Sylwestrzaka. Napisał do piłkarza na fanpage’u i od razu otrzymał odpowiedź – jasna sprawa, koszulka leci do kolegi, tylko zagram w niej ostatni mecz sezonu. Kamil jak powiedział – tak zrobił.

Koszuleczka z podpisem i dedykacją zaś już wylądowała u niejakiego Marlo z Wykopu. Pach, pach, zero rozgłosu, zero puszczania informacji w eter – po prostu Kamil zachował się jak dobry ziomek, co uznał za coś kompletnie oczywistego.

Jako że staramy się wspierać piłkarzy w ich walce z negatywnym, często fałszywym wizerunkiem aroganckich buców – nie mogliśmy o sprawie nie wspomnieć. I przypominamy jednocześnie Piotrkowi Tomasikowi z Jagiellonii, że Piotrek Tomasik, którego znacie pewnie z Weszło ma urodziny w październiku.

Fot.FotoPyK

KOMENTARZE (10)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
poznański kibic z kiełbaską z gryla w paszczy
Dynamo Mińsk

wspaniały gest, na pewno akcję sfinansował Leśnodorski w przerwie w zjazdach sankami po himalajach

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

JJHarrison

To jeżeli raz ktoś się zachowa jak chuj, to już do końca życia tym chujem będzie?
Jak trzeba krytykować to krytykują, jak trzeba chwalić to chwalą. Czasami odnoszę wrażenie, że niektórzy się przypierdalają dla samego przypierdalania.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Orw14
Legia, RMCF, CFC

Wiecie co jest miarą sukcesu Leśnodorskiego? Że przyszedł sobie zwykły biznesmen, objął z marszu funkcję prezesa największego klubu w Polsce, sam po drodze nie ukrywał „że dopiero uczy się o co chodzi w piłce”. W 4 czy tam 5 lat zrobił prawdopodobnie najlepszy okres w historii tego klubu, awansował po 20 latach do najbardziej elitarnych piłkarskich rozgrywek, a nawet wyszedł kurwa w nich z grupy. Jeśli chodzi o finanse to zwiększył budżet z ~60 baniek do prawie 300 mln zł i to jednocześnie spłacając kilkadziesiąt złotych długu wobec ITI, po czym odszedł zyskując kolejnych kilkadziesiąt, tym razem do swojej kieszeni. Teraz ustawił swoją rodzinkę na co najmniej dwa pokolenia, jest rozpoznawalny jako człowiek sukcesu i nie pozostało mu nic innego jak pomnażać majątek i bawić się życiem. To wszystko bez podpierdalania kasy z fundacji „dającej” na chore dzieci, czy zatrudniania innych dzieci, w obozach pracy w Chinach. A tym czasem te wasze kurwa legendy, cupiały i inne, co się sracie o szacunek do nich, albo wyszły w chuj na minusie, albo nie osiągnęły niczego w Europie, a najczęściej obydwu tych rzeczy. Waszym kontrargumentem jest jakaś tam kurwa przegrana u siebie ze spadkowiczem w mistrzowskim sezonie, czy remis wyjazdowy z półamatorami w dwumeczu, gdzie rewanż dał awans do LM. Podczas gdy wy kurwa dostawaliście po głowach od jakichś Stjarnanów, Grunwaldów, Levadiii i innych gównoklubów. Oczywiście mowa o tych wspaniałych zespołach i ich zarządcach, bo wy jesteście przegrywami żyjącymi do pierwszego, bo potem chleb z solą. Zwycięzcy śmieją się z takich balasów jak wy i zapierdalają sobie po Himalajach na nartach. Przegrywom pozostaje się naigrywać, że to na sankach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz