Sprawcą zamachu na BVB rosyjski oszust?!
Niemcy

Sprawcą zamachu na BVB rosyjski oszust?!

Można było przeczuwać, że zamach na piłkarzy BVB był robiony przez amatora, głównie dlatego, że ci wyszli bez większego szwanku, a autokar wyglądał jakby co najwyżej został obrzucany kamieniami. Okazuje się, że prawdopodobnie był to nie tylko amator, ale też kompletny idiota. „Bild” zaczął dzisiejszy dzień bardzo mocnym artykułem. Puścił go w sieć tuż po tym, jak dziś o szóstej rano schwytany został podejrzany o zamach sprzed dziesięciu dni.

Okazało się, że to prawdopodobnie nie islamiści, nie terroryści, nie jakieś popierdoluchy chcące wysłać kolejny polityczny sygnał do zepsutej Europy, a… rosyjski oszust, który opracował w swojej głowie niecny plan. Plan tak naiwny, że aż sami nie wierzymy, że to się mogło stać. 28-letni Sergiej W. miał wykombinować sobie to tak: zagram na giełdzie na spadek akcji BVB, przyczynię się do tego zabijając piłkarzy, wyjadę z Niemiec z walizką pełną forsy. Skołował większą sumę pieniędzy, lecz by to zrobić – jak informuje z kolei „Die Welt” – musiał zaciągnąć kredyt na parędziesiąt tysięcy euro, co tylko potwierdza, że mamy do czynienia z amatorem. Na giełdzie postawił grubą kasę (dokładnie 78 tys. euro) na bardzo mocny spadek kursu akcji BVB. Według początkowego planu miał zarobić z tego niespełna 4 miliony euro, czyli 50-krotność inwestycji.

Według doniesień Sergiej W. nie chciał czekać na farta, wolał samemu dopomóc szczęściu i na własną rękę zrobić wszystko, by akcje BVB poleciały jak najmocniej. Co sprawiłoby, że sprawy nabrałyby tak nagłego obrotu? Niezaprzeczalnie śmierć któregoś z piłkarzy lub mocne obrażenia kilku z nich. I to właśnie Rosjanin miał podłożyć na własną rękę trzy ładunki i całą operacją sterować z okna hotelu l’Arivee, który mieści się tuż przy miejscu eksplozji. O, tu:

3,w=649,q=high,c=0.bild

Sergiej W. wpadł jednak jak dziecko. Pozostawił po sobie masę śladów, które ułożyły się w logiczną układankę:

– dwa lata temu wygrał stypendium w konkursie z zakresu wiedzy o elektronice (co może sugerować, że mógł mieć pojęcie o konstrukcji ładunków),
– pierwotnie zarezerwował hotel w terminach 9-13 kwietnia i 16-20 kwietnia, gdy nie było wiadomo jeszcze, kiedy Borussia zagra u siebie,
– pojawił się w hotelu od 7 do 9 marca (prawdopodobnie po to, by zbadać grunt),
– odmówił przyjęcia pierwszego lepszego pokoju, postawił jasne wymaganie: musi to być pokój z dobrym widokiem na ulicę (ostatecznie taki dostał, na ostatnim piętrze hotelu),
– gdy po eksplozji wybuchła panika, jako jedyny zachowywał spokój – zszedł do restauracji i jak gdyby nigdy nic zamówił steka,
– zagrał na spadek akcji przy użyciu hotelowego WiFi.

Pozostaje tylko zapytać: na co liczył Rosjanin? Myślał, że nikt nie połączy ze sobą dość oczywistych faktów, co dałby radę zrobić co drugi gimnazjalista? Sądził, że pozostawiony list sugerujący udział ISIS załatwi sprawę? Myślał, że nie zacierając śladów po prostu zgarnie kasę i bezkarnie czmychnie sobie gdzieś tam do Rosji?

Chyba tak właśnie myślał.

Sergiejowi W. nie pykło podwójnie – nie dość, że został szybciutko złapany, to jeszcze wcale się nie obłowił, bo akcje wprawdzie spadły, ale nie wygenerowały milionowego zarobku (spadły z 5,75 euro do 5,42). W niemieckich mediach czytamy też dość istotną informację: gdyby bomby były podłożone i odpalone w optymalny sposób, obrażeń byłoby o wiele więcej. I wtedy pewnie Sergiej W. triumfowałby gdzieś pod Władywłostokiem.

A tak musiał iść dziś o szóstej rano do pracy, gdzie został schwytany.

Nie wiemy, co przeraża nas bardziej – to, że gość był w stanie pozabijać całą drużynę dla paru milionów czy to, że liczył, iż sprawa o której mówi cały świat się nie wyda.

KOMENTARZE (41)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
me_how

A ile było paniki… Media zachowywały się tak jakby wybuchła bomba atomowa. Poza tym zdążyły oznajmić, że odpowiedzialność za atak wzięło na siebie państwo islamskie. Paranoja.

Quotsa

No pewnie. Jak Polak zleje po pijaku swoją konkubinę, to nawet dzielnicowy palcem nie kiwnie. Za to jak arab z Syrii uderzy Polkę, to masz o tym 100 artykułów i 1000 komentarzy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

podobnie międzynarodowcy i internacjonaliści – zwłaszcza ich trzeba dymać i na nich zarabiać

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Podrzuć choć z 10 artykułów – chętnie poczytam.

Quotsa

21-latek z Jerycha zamordował Polkę, która była na pielgrzymce – Fakt
Atak maczetą w Reutlingen. Uchodźca z Syrii zabił ciężarną Polkę i …
Zazdrosny Arab udusil 20-letnią Polkę w… barze z kebabem! „Nie …
Pakistańczyk zmusił Polkę do prostytucji, potem ją zabił – WP …
Mohammed Ali Abboud zabił kobietę w jego domu w małej miejscowości Bridge of Earn … Polka przyjechała do Wielkiej Brytanii z Włocławka.

Nie chce mi sie więcej. Ale najwięcej artykułów jest niezależna.pl natemat.pl i takich tam…

szaser

Moze dlatego, ze istnieje pewna nadreprezentaja. Z jakiś jednak ppwodow o zydowskich mordach na Niemcach sie nie mowie, a o Holocauscie masz 100x wiecej ksiazek i 1000x wiecej komentarzy.

Quotsa

Masz rację. Żydzi masowo mordowali Niemców tylko nikt o tym nie wie, bo lewackie media (kontrolowane przez Żydów) to ukrywają…

szaser

Tylko udowodniłem ci, ze ważna jest skala. Europejczycy zabijają, muzułmanie zabijają, tak jak w czasie IIWŚ Niemcy zabijali i Żydzi zabijali. Jednak zrownywanie ich i podsumowuwanie takim ‚ogolnym ludzkim bandytyzmem’ jest naduzyciem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wacław Grzdyl

oj bidaki, bidaki. Po tym jak zrobili 500 zamachów w europie, ktos ośmielił się podejrzewać ich o 501-szy

Quotsa

Błąd formalny. Zwany jako non sequitur (łac. nie wynika). Dotyczy wnioskowania dedukcyjnego i popełniany jest wtedy, gdy z przesłanek nie wynika logicznie wniosek mimo uwzględnienia wszystkich przesłanek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wacław Grzdyl

co do siania paniki medialnej to się w pełni z tobą zgadzam, bo też skąd sie biorą takie pomysły u ludzi? Im więcej się mówi o zamachach, o podkładaniu bomb, o rozjeżdżaniu ciężarówkami, im większe sensacje medialne się z tego robi, tym więcej jest tego typu wydarzeń. Dziennikarze po prostu promują tę patologię. Uruchamiają wyobraźnię świrów, podsuwają im pomysły. To nie jest normalne, że w drugi dzień świąt we wszystkich stacjach informacyjnych, na żółtym pasku wisi jako PILNA! informacja, że jakiś podpity konkubent zranił nożem syna swojej podpitej konkubiny. To nie jest ani pilne, ani istotne, żeby epatować tym cały kraj.

Szewcu

Nie kazdy islamista to terrorysta
Za to każdy terrorysta to islamista.
Tyle w temacie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sławomir Toczek
Farmacja Tarchomin

Ruski Mads Mikkelsen się znalazł, chłop się za dużo „Casino Royale” naoglądał.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

Bo nie znasz siebie…

DerbyMakinka

zamknać go w celi z Kudłatym :-)

Mikas
West Ham United

Myślałem że umrę ze śmiechu jak po „zamachu” przełączyłem na chwilę na nasze kochane polskie media i w TVN24 zobaczyłem Kraśkę, który rozmawia z jakimś ekspertem na temat „terrorystów kamikaze” zarażających się wirusami i wychodzących w tłum. Medialna panika po takich wydarzeniach przekracza wszelkie granice.

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

„nasze”?

Juri

taa….jasne….kolejny przykryty nieudalnie przez lewactwo atak muslimskiego ścierwa i tyle

Janusz Kibol

Może tak, może nie, ale skąd ty kurwa o tym wiesz?

dupa

Hahaha… Śmiać mi się chce z lewaków, którzy tutaj komentują. Polak – pije, ćpa, bije dzieci, znęca się nad żoną. Muzułmanin – santo subito!
Wyjątkowo prostackie myślenie.
Nie ma to jak wygłaszać wyroki na podstawie POSZLAK wygłaszanych przez niemieckie media znane z wielokrotnych KŁAMSTW. Wciąż NIKT nie posiada twardych dowodów, że to ten człowiek podłożył i odpalił ładunki. Już raz niemieckie media rozgłosiły jak to niby Polak wjechał TIRem w tłum.

„dwa lata temu wygrał stypendium w konkursie z zakresu wiedzy o elektronice” – I co z tego? Tysiące ludzi co roku wygrywa takie olimpiady!
„pierwotnie zarezerwował hotel w terminach 9-13 kwietnia i 16-20 kwietnia, gdy nie było wiadomo jeszcze, kiedy Borussia zagra u siebie,” – Może zwyczajnie chciał się wybrać na mecz? Nie wiedział kiedy będzie, więc zarezerwował dwa terminy.
„pojawił się w hotelu od 7 do 9 marca ” – czyli wtedy gdy BVB grała 1/8 finału u siebie. Może jest kibicem BVB i był na meczu?
„odmówił przyjęcia pierwszego lepszego pokoju, postawił jasne wymaganie: musi to być pokój z dobrym widokiem na ulicę” – Rozumiem, że Stanowskiemu wszystko jedno czy nocuje w apartamencie, czy w suterynie?
„gdy po eksplozji wybuchła panika, jako jedyny zachowywał spokój – zszedł do restauracji i jak gdyby nigdy nic zamówił steka,” – No i co w związku z tym? Idę o zakład, że w tym samym czasie wiele innych osób zamawiało piwo i chipsy.
„zagrał na spadek akcji przy użyciu hotelowego WiFi.” – Miliony osób w tym samym czasie stawiały u buka porażkę BVB. Czyli wszyscy są podejrzani. 😉

Inna sprawa, że jakieś 16 milionów obywateli Rosji to muzułmanie, z czego część chętnie bawi się w podkładanie bomb o czym wielokrotnie się już przekonaliśmy. A, że przy okazji facet chciał zarobić…
Wczorajsza strzelanina we Francji to też pewnie jakiś sfrustrowany katolik. 😉

Janusz Kibol

Lewacy, którzy piszą w ten sposób jak mówisz są podobni do prawiczków, którzy za wszystko co złe obwiniają od razu ciapatych… Fundamentalizm sprawia, że ludzie są zaślepieni i widzą świat w uproszczonej wersji, nie stać ich na pogłębioną refleksję. Dotyczy to zarówno fundamentalizmu lewicowego jak i prawicowego. Podobnie jest z religiami.

Janko Buszewska
Jadwiżański KKS

Zmien obrazek, bos za glupi…

Janusz Kibol

To się wypowiedział ynteligent Janko Buszewska jednym zdaniem… A jakież tu bogactwo argumentów! Buahaha!

Krzysztof.Reperowicz

Mam pytanie czy P. Stanowski nie brał czasem udziału w kursie czy olimpiadzie z fizyki, albo chociaż miał dobra ocenę, bo jak wybuchnie bomba w Barcelonie to mamy pewniaka. On jeszcze reklamuje zakłady bukmacherskie na stronie. Wystarczy połączyć fakty i sprawca znany.

Janusz Kibol

Krzysztof.Reperowicz Do zrobienia takich bombek jak w Dortmundzie bardziej przydaje się typowa wiedza z chemii. Fizyka w większym stopniu wkracza przy konstruowaniu atomówek. I to by się nawet zgadzało, bo zakola redaktora Stanowskiego mogły powstać od kontaktu z materiałem radioaktywnym… To kolejny dowód w sprawie. :-)

Janusz Kibol

A ilu to prawilnych Sebixów na tym portalu nawoływało po zamachu aby wypierdalać z ciapatymi, muzułmanami itd… No to teraz sami wypierdalajcie białasy, bo to bratni wam Słowianin z krwi i kości okazał się terrorystą… :-) No dobra żartuję, pozwalam wam żyć w spokoju, bo nie jestem taki narwany jak wy. Poza tym, nie można wykluczyć, że tym Ruskiem jest jakiś ciapaty z Kaukazu… :-) Tak więc dopóki nie opublikują jego wizerunku, możecie dalej jebać na muslimów w kontekście ataku na Borussię.

Chcę powiedzieć, że ludzie dali się totalnie ogłupić i popadają w skrajności. Jedni są za całkowitą otwartością i przyjmowaniem imigrantów bez opamiętania, inni chcą wyrzucać z domów miliony muzułmanów, którzy mieszkają w Europie od wielu pokoleń. Zarówno radykalni lewacy jak i prawiczki łykają hasła populistów, którzy pokazują wszystko w czarno-białym świetle. Szczuje się na siebie narody i społeczeństwa. Proponuje się proste rozwiązania skomplikowanych problemów. Ale niestety prostych rozwiązań nie ma, bo rzeczywistość jest bardzo złożona. Kwestie terroryzmu, migracji itd. są mocno upraszczane. Niewiele słychać pogłębionych refleksji na ten temat.

Wystarczy spojrzeć na to co się odpierdala w Syrii aby mieć obraz tego jak mocno pojebany potrafi być nasz świat. Z jednej strony Asad i jego zbrodniczy reżim. Przeciw niemu walczy opozycja, która walczy także sama ze sobą. Do tego mamy jeszcze ISIS, Al-kaidę, Hezbollah i innych terrorystów, watażków i popaprańców. Kurdowie chcą wykorzystać zamieszanie i biją się o autonomię. No i oczywiście Ruskie robią swoje naloty a USA swoje. Czasem Francja coś rozpierdoli. A broń płynie z zachodu i wschodu szerokim strumieniem. Są tacy, co dopisują do tego jakieś grubsze teorie spiskowe. A mi się wydaje, że ta wojna zaczęła się po prostu wymykać spod kontroli i żyje własnym życiem. Podobnie jest z wieloma innymi sprawami, jak chociażby z migracją. Jest tyle grup interesów, każdy coś kombinuje, politycy swoje a zwykli ludzie swoje. Każdy działa doraźnie i samolubnie. Nikt nie patrzy na sprawy długofalowo i całościowo. No i później wychodzi rozpierducha jedna za drugą.

A po drugiej stronie ekranu siedzą Sebixy i Karyny… Zamach na Borussie? Wiadomix, wszystko jasne, ciapate i tyle w temacie… Kto by tam pomyślał, że jakiś Rusek chciał przytulić trochę szmalu? W końcu świat nie kręci się wokół kasy, wszyscy całymi dniami rozmyślają tylko o wartościach typu Bóg, Honor, Ojczyzna…

czleniubocieczolgrozjedzie

japa ciapaku

Janusz Kibol

Seba! To ty? Czy tylko się podszywasz? :-)

szaser

Uff, odetchnelismy z ulgą. To teraz w ramach rekompensaty niesprawiedliwych oskarzeń bierzemy z 10 mln Arabów i znosimy wizy dla Turków. Rozdajmy im tez broń, aby mieli czym sie bronic przed polskimi rasistami.

Janusz Kibol

I to są właśnie te skrajności o których piszę, panie Seba Szaser… 😉

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Jakby autobus nie był pancerny to ofiar byłoby więcej.

A co do akcji to wystarczy popatrzeć na United Airlines. Na co on kurna liczył???

Luz rajtuzy. Już muzłumański debil w Paryżu nadrobił.

Wodzu_L

Trochę to naciagane, moim zdaniem tak prawdziwe jak to że w sylwestra w Koloni młodzi, opaleni zapraszali tylko do tańca Niemki….

Grandal
Legia Warszawa

Tak, cóż za ckliwa historia z dramatem w tle. Sporo pelikanów to łyknie.
Zwykły słowianin, ale z kaukaskich republik, Tatarstanu czy też jakiejś Baszkirii.

Pyszard Retru
Legiónia

Nie wiem jak było naprawdę, ale znamienne jest to, że w dzisiejszych czasach podważamy wiarygodność jakichkolwiek mediów, gdyż istnieją przesłanki, że w interesie z góry narzuconego ładu społecznego jest szerzyć taką, a nie inną wersję. Rosjanin, nie muzułmanin. Cóż za przypadek!

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY

30443566_1650621274992924_2995731623011418112_n
22 kwietnia, 14:48