post Avatar

Opublikowane 21.04.2017 11:56 przez

redakcja

Można było przeczuwać, że zamach na piłkarzy BVB był robiony przez amatora, głównie dlatego, że ci wyszli bez większego szwanku, a autokar wyglądał jakby co najwyżej został obrzucany kamieniami. Okazuje się, że prawdopodobnie był to nie tylko amator, ale też kompletny idiota. „Bild” zaczął dzisiejszy dzień bardzo mocnym artykułem. Puścił go w sieć tuż po tym, jak dziś o szóstej rano schwytany został podejrzany o zamach sprzed dziesięciu dni.

Okazało się, że to prawdopodobnie nie islamiści, nie terroryści, nie jakieś popierdoluchy chcące wysłać kolejny polityczny sygnał do zepsutej Europy, a… rosyjski oszust, który opracował w swojej głowie niecny plan. Plan tak naiwny, że aż sami nie wierzymy, że to się mogło stać. 28-letni Sergiej W. miał wykombinować sobie to tak: zagram na giełdzie na spadek akcji BVB, przyczynię się do tego zabijając piłkarzy, wyjadę z Niemiec z walizką pełną forsy. Skołował większą sumę pieniędzy, lecz by to zrobić – jak informuje z kolei „Die Welt” – musiał zaciągnąć kredyt na parędziesiąt tysięcy euro, co tylko potwierdza, że mamy do czynienia z amatorem. Na giełdzie postawił grubą kasę (dokładnie 78 tys. euro) na bardzo mocny spadek kursu akcji BVB. Według początkowego planu miał zarobić z tego niespełna 4 miliony euro, czyli 50-krotność inwestycji.

Według doniesień Sergiej W. nie chciał czekać na farta, wolał samemu dopomóc szczęściu i na własną rękę zrobić wszystko, by akcje BVB poleciały jak najmocniej. Co sprawiłoby, że sprawy nabrałyby tak nagłego obrotu? Niezaprzeczalnie śmierć któregoś z piłkarzy lub mocne obrażenia kilku z nich. I to właśnie Rosjanin miał podłożyć na własną rękę trzy ładunki i całą operacją sterować z okna hotelu l’Arivee, który mieści się tuż przy miejscu eksplozji. O, tu:

3,w=649,q=high,c=0.bild

Sergiej W. wpadł jednak jak dziecko. Pozostawił po sobie masę śladów, które ułożyły się w logiczną układankę:

dwa lata temu wygrał stypendium w konkursie z zakresu wiedzy o elektronice (co może sugerować, że mógł mieć pojęcie o konstrukcji ładunków),
– pierwotnie zarezerwował hotel w terminach 9-13 kwietnia i 16-20 kwietnia, gdy nie było wiadomo jeszcze, kiedy Borussia zagra u siebie,
– pojawił się w hotelu od 7 do 9 marca (prawdopodobnie po to, by zbadać grunt),
– odmówił przyjęcia pierwszego lepszego pokoju, postawił jasne wymaganie: musi to być pokój z dobrym widokiem na ulicę (ostatecznie taki dostał, na ostatnim piętrze hotelu),
– gdy po eksplozji wybuchła panika, jako jedyny zachowywał spokój – zszedł do restauracji i jak gdyby nigdy nic zamówił steka,
– zagrał na spadek akcji przy użyciu hotelowego WiFi.

Pozostaje tylko zapytać: na co liczył Rosjanin? Myślał, że nikt nie połączy ze sobą dość oczywistych faktów, co dałby radę zrobić co drugi gimnazjalista? Sądził, że pozostawiony list sugerujący udział ISIS załatwi sprawę? Myślał, że nie zacierając śladów po prostu zgarnie kasę i bezkarnie czmychnie sobie gdzieś tam do Rosji?

Chyba tak właśnie myślał.

Sergiejowi W. nie pykło podwójnie – nie dość, że został szybciutko złapany, to jeszcze wcale się nie obłowił, bo akcje wprawdzie spadły, ale nie wygenerowały milionowego zarobku (spadły z 5,75 euro do 5,42). W niemieckich mediach czytamy też dość istotną informację: gdyby bomby były podłożone i odpalone w optymalny sposób, obrażeń byłoby o wiele więcej. I wtedy pewnie Sergiej W. triumfowałby gdzieś pod Władywłostokiem.

A tak musiał iść dziś o szóstej rano do pracy, gdzie został schwytany.

Nie wiemy, co przeraża nas bardziej – to, że gość był w stanie pozabijać całą drużynę dla paru milionów czy to, że liczył, iż sprawa o której mówi cały świat się nie wyda.

Opublikowane 21.04.2017 11:56 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 41
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
me_how
me_how

A ile było paniki… Media zachowywały się tak jakby wybuchła bomba atomowa. Poza tym zdążyły oznajmić, że odpowiedzialność za atak wzięło na siebie państwo islamskie. Paranoja.

Quotsa
Quotsa

No pewnie. Jak Polak zleje po pijaku swoją konkubinę, to nawet dzielnicowy palcem nie kiwnie. Za to jak arab z Syrii uderzy Polkę, to masz o tym 100 artykułów i 1000 komentarzy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

podobnie międzynarodowcy i internacjonaliści – zwłaszcza ich trzeba dymać i na nich zarabiać

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Podrzuć choć z 10 artykułów – chętnie poczytam.

Quotsa
Quotsa

21-latek z Jerycha zamordował Polkę, która była na pielgrzymce – Fakt
Atak maczetą w Reutlingen. Uchodźca z Syrii zabił ciężarną Polkę i …
Zazdrosny Arab udusil 20-letnią Polkę w… barze z kebabem! „Nie …
Pakistańczyk zmusił Polkę do prostytucji, potem ją zabił – WP …
Mohammed Ali Abboud zabił kobietę w jego domu w małej miejscowości Bridge of Earn … Polka przyjechała do Wielkiej Brytanii z Włocławka.

Nie chce mi sie więcej. Ale najwięcej artykułów jest niezależna.pl natemat.pl i takich tam…

szaser
szaser

Moze dlatego, ze istnieje pewna nadreprezentaja. Z jakiś jednak ppwodow o zydowskich mordach na Niemcach sie nie mowie, a o Holocauscie masz 100x wiecej ksiazek i 1000x wiecej komentarzy.

Quotsa
Quotsa

Masz rację. Żydzi masowo mordowali Niemców tylko nikt o tym nie wie, bo lewackie media (kontrolowane przez Żydów) to ukrywają…

szaser
szaser

Tylko udowodniłem ci, ze ważna jest skala. Europejczycy zabijają, muzułmanie zabijają, tak jak w czasie IIWŚ Niemcy zabijali i Żydzi zabijali. Jednak zrownywanie ich i podsumowuwanie takim ‚ogolnym ludzkim bandytyzmem’ jest naduzyciem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl

oj bidaki, bidaki. Po tym jak zrobili 500 zamachów w europie, ktos ośmielił się podejrzewać ich o 501-szy

Quotsa
Quotsa

Błąd formalny. Zwany jako non sequitur (łac. nie wynika). Dotyczy wnioskowania dedukcyjnego i popełniany jest wtedy, gdy z przesłanek nie wynika logicznie wniosek mimo uwzględnienia wszystkich przesłanek.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wacław Grzdyl
Wacław Grzdyl

co do siania paniki medialnej to się w pełni z tobą zgadzam, bo też skąd sie biorą takie pomysły u ludzi? Im więcej się mówi o zamachach, o podkładaniu bomb, o rozjeżdżaniu ciężarówkami, im większe sensacje medialne się z tego robi, tym więcej jest tego typu wydarzeń. Dziennikarze po prostu promują tę patologię. Uruchamiają wyobraźnię świrów, podsuwają im pomysły. To nie jest normalne, że w drugi dzień świąt we wszystkich stacjach informacyjnych, na żółtym pasku wisi jako PILNA! informacja, że jakiś podpity konkubent zranił nożem syna swojej podpitej konkubiny. To nie jest ani pilne, ani istotne, żeby epatować tym cały kraj.

Szewcu
Szewcu

Nie kazdy islamista to terrorysta
Za to każdy terrorysta to islamista.
Tyle w temacie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sławomir Toczek
Sławomir Toczek

Ruski Mads Mikkelsen się znalazł, chłop się za dużo „Casino Royale” naoglądał.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DerbyMakinka
DerbyMakinka

zamknać go w celi z Kudłatym 🙂

Mikas
Mikas

Myślałem że umrę ze śmiechu jak po „zamachu” przełączyłem na chwilę na nasze kochane polskie media i w TVN24 zobaczyłem Kraśkę, który rozmawia z jakimś ekspertem na temat „terrorystów kamikaze” zarażających się wirusami i wychodzących w tłum. Medialna panika po takich wydarzeniach przekracza wszelkie granice.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Może tak, może nie, ale skąd ty kurwa o tym wiesz?

dupa
dupa

Hahaha… Śmiać mi się chce z lewaków, którzy tutaj komentują. Polak – pije, ćpa, bije dzieci, znęca się nad żoną. Muzułmanin – santo subito!
Wyjątkowo prostackie myślenie.
Nie ma to jak wygłaszać wyroki na podstawie POSZLAK wygłaszanych przez niemieckie media znane z wielokrotnych KŁAMSTW. Wciąż NIKT nie posiada twardych dowodów, że to ten człowiek podłożył i odpalił ładunki. Już raz niemieckie media rozgłosiły jak to niby Polak wjechał TIRem w tłum.

„dwa lata temu wygrał stypendium w konkursie z zakresu wiedzy o elektronice” – I co z tego? Tysiące ludzi co roku wygrywa takie olimpiady!
„pierwotnie zarezerwował hotel w terminach 9-13 kwietnia i 16-20 kwietnia, gdy nie było wiadomo jeszcze, kiedy Borussia zagra u siebie,” – Może zwyczajnie chciał się wybrać na mecz? Nie wiedział kiedy będzie, więc zarezerwował dwa terminy.
„pojawił się w hotelu od 7 do 9 marca ” – czyli wtedy gdy BVB grała 1/8 finału u siebie. Może jest kibicem BVB i był na meczu?
„odmówił przyjęcia pierwszego lepszego pokoju, postawił jasne wymaganie: musi to być pokój z dobrym widokiem na ulicę” – Rozumiem, że Stanowskiemu wszystko jedno czy nocuje w apartamencie, czy w suterynie?
„gdy po eksplozji wybuchła panika, jako jedyny zachowywał spokój – zszedł do restauracji i jak gdyby nigdy nic zamówił steka,” – No i co w związku z tym? Idę o zakład, że w tym samym czasie wiele innych osób zamawiało piwo i chipsy.
„zagrał na spadek akcji przy użyciu hotelowego WiFi.” – Miliony osób w tym samym czasie stawiały u buka porażkę BVB. Czyli wszyscy są podejrzani. 😉

Inna sprawa, że jakieś 16 milionów obywateli Rosji to muzułmanie, z czego część chętnie bawi się w podkładanie bomb o czym wielokrotnie się już przekonaliśmy. A, że przy okazji facet chciał zarobić…
Wczorajsza strzelanina we Francji to też pewnie jakiś sfrustrowany katolik. 😉

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Lewacy, którzy piszą w ten sposób jak mówisz są podobni do prawiczków, którzy za wszystko co złe obwiniają od razu ciapatych… Fundamentalizm sprawia, że ludzie są zaślepieni i widzą świat w uproszczonej wersji, nie stać ich na pogłębioną refleksję. Dotyczy to zarówno fundamentalizmu lewicowego jak i prawicowego. Podobnie jest z religiami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Kibol
Janusz Kibol

To się wypowiedział ynteligent Janko Buszewska jednym zdaniem… A jakież tu bogactwo argumentów! Buahaha!

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Mam pytanie czy P. Stanowski nie brał czasem udziału w kursie czy olimpiadzie z fizyki, albo chociaż miał dobra ocenę, bo jak wybuchnie bomba w Barcelonie to mamy pewniaka. On jeszcze reklamuje zakłady bukmacherskie na stronie. Wystarczy połączyć fakty i sprawca znany.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Krzysztof.Reperowicz Do zrobienia takich bombek jak w Dortmundzie bardziej przydaje się typowa wiedza z chemii. Fizyka w większym stopniu wkracza przy konstruowaniu atomówek. I to by się nawet zgadzało, bo zakola redaktora Stanowskiego mogły powstać od kontaktu z materiałem radioaktywnym… To kolejny dowód w sprawie. 🙂

Janusz Kibol
Janusz Kibol

A ilu to prawilnych Sebixów na tym portalu nawoływało po zamachu aby wypierdalać z ciapatymi, muzułmanami itd… No to teraz sami wypierdalajcie białasy, bo to bratni wam Słowianin z krwi i kości okazał się terrorystą… 🙂 No dobra żartuję, pozwalam wam żyć w spokoju, bo nie jestem taki narwany jak wy. Poza tym, nie można wykluczyć, że tym Ruskiem jest jakiś ciapaty z Kaukazu… 🙂 Tak więc dopóki nie opublikują jego wizerunku, możecie dalej jebać na muslimów w kontekście ataku na Borussię.

Chcę powiedzieć, że ludzie dali się totalnie ogłupić i popadają w skrajności. Jedni są za całkowitą otwartością i przyjmowaniem imigrantów bez opamiętania, inni chcą wyrzucać z domów miliony muzułmanów, którzy mieszkają w Europie od wielu pokoleń. Zarówno radykalni lewacy jak i prawiczki łykają hasła populistów, którzy pokazują wszystko w czarno-białym świetle. Szczuje się na siebie narody i społeczeństwa. Proponuje się proste rozwiązania skomplikowanych problemów. Ale niestety prostych rozwiązań nie ma, bo rzeczywistość jest bardzo złożona. Kwestie terroryzmu, migracji itd. są mocno upraszczane. Niewiele słychać pogłębionych refleksji na ten temat.

Wystarczy spojrzeć na to co się odpierdala w Syrii aby mieć obraz tego jak mocno pojebany potrafi być nasz świat. Z jednej strony Asad i jego zbrodniczy reżim. Przeciw niemu walczy opozycja, która walczy także sama ze sobą. Do tego mamy jeszcze ISIS, Al-kaidę, Hezbollah i innych terrorystów, watażków i popaprańców. Kurdowie chcą wykorzystać zamieszanie i biją się o autonomię. No i oczywiście Ruskie robią swoje naloty a USA swoje. Czasem Francja coś rozpierdoli. A broń płynie z zachodu i wschodu szerokim strumieniem. Są tacy, co dopisują do tego jakieś grubsze teorie spiskowe. A mi się wydaje, że ta wojna zaczęła się po prostu wymykać spod kontroli i żyje własnym życiem. Podobnie jest z wieloma innymi sprawami, jak chociażby z migracją. Jest tyle grup interesów, każdy coś kombinuje, politycy swoje a zwykli ludzie swoje. Każdy działa doraźnie i samolubnie. Nikt nie patrzy na sprawy długofalowo i całościowo. No i później wychodzi rozpierducha jedna za drugą.

A po drugiej stronie ekranu siedzą Sebixy i Karyny… Zamach na Borussie? Wiadomix, wszystko jasne, ciapate i tyle w temacie… Kto by tam pomyślał, że jakiś Rusek chciał przytulić trochę szmalu? W końcu świat nie kręci się wokół kasy, wszyscy całymi dniami rozmyślają tylko o wartościach typu Bóg, Honor, Ojczyzna…

czleniubocieczolgrozjedzie
czleniubocieczolgrozjedzie

japa ciapaku

Janusz Kibol
Janusz Kibol

Seba! To ty? Czy tylko się podszywasz? 🙂

szaser
szaser

Uff, odetchnelismy z ulgą. To teraz w ramach rekompensaty niesprawiedliwych oskarzeń bierzemy z 10 mln Arabów i znosimy wizy dla Turków. Rozdajmy im tez broń, aby mieli czym sie bronic przed polskimi rasistami.

Janusz Kibol
Janusz Kibol

I to są właśnie te skrajności o których piszę, panie Seba Szaser… 😉

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Jakby autobus nie był pancerny to ofiar byłoby więcej.

A co do akcji to wystarczy popatrzeć na United Airlines. Na co on kurna liczył???

Luz rajtuzy. Już muzłumański debil w Paryżu nadrobił.

Wodzu_L
Wodzu_L

Trochę to naciagane, moim zdaniem tak prawdziwe jak to że w sylwestra w Koloni młodzi, opaleni zapraszali tylko do tańca Niemki….

Grandal
Grandal

Tak, cóż za ckliwa historia z dramatem w tle. Sporo pelikanów to łyknie.
Zwykły słowianin, ale z kaukaskich republik, Tatarstanu czy też jakiejś Baszkirii.

Król Roastów
Król Roastów

Nie wiem jak było naprawdę, ale znamienne jest to, że w dzisiejszych czasach podważamy wiarygodność jakichkolwiek mediów, gdyż istnieją przesłanki, że w interesie z góry narzuconego ładu społecznego jest szerzyć taką, a nie inną wersję. Rosjanin, nie muzułmanin. Cóż za przypadek!

Anglia
17.01.2021

„David May to supergwiazda! Ma więcej medali niż Shearer!”

26 października 2016 roku, derbowe starcie Manchesteru United z Manchesterem City w ramach 4. rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Na trybunach prawie komplet. Grubo ponad 70 tysięcy kibiców przybyło, by na żywo obejrzeć kolejną konfrontację Jose Mourinho z Pepem Guardiolą. Stewardzi odpowiadający za porządek na widowni musieli zatem stale mieć się na baczności. Nigdy przecież nie […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

I wtedy wchodzi Sivasspor, cały na biało

Trochę śniegu popadało w krajach, w których zwykle śnieg nie pada, i warunki szybko oddzielają chłopców od mężczyzn. Zwykłe drużyny od tych, które potrafią się adaptować do nowych warunkach. Jak w modelowym podręczniku coachingowym: problemy widzą jako szansę na to, by coś ugrać. Przykładem Sivasspor, który w śniegu zagrał cały na biało, stając się dzięki […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Dźwignięci z dna. Southampton jest gotowe, by walczyć o swoje

W miniony wieczór Southampton przegrało z Leicester City 0:2. Była to porażka zasłużona, wszak to Lisy przedstawiły więcej argumentów, łącznie ze strzałami z ostrego kąta, które lądowały pod poprzeczką bramki rywala. Mimo tego nie można powiedzieć, że Święci zagrali zły mecz. Wręcz przeciwnie, starali się objąć prowadzenie, a później odrobić straty, ale tego dnia zbyt […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Co za otwarcie roku w UFC. Max Holloway w spektakularnej formie

Warto było czekać na powrót UFC. Na otwarcie 2021 roku dostaliśmy trzy mocne nokauty, pasjonujące starcie weteranów i Maxa Hollowaya, który brutalnie rozbił Calvina Kattara. Były mistrz zdominował rywala kompletnie – trafił niemal 300 ciosów, bawił się z publiką, w trakcie walki rozmawiał z komentatorami. Gala UFC on ABC 1 miała też dodatkowy smaczek – […]
17.01.2021
Weszło
16.01.2021

Niedziela w Weszło FM: kolejny mecz Polaków na MŚ szczypiornistów, Piela nadaje z Zakopanego

Na niedzielę w radiu przygotowaliśmy wiele atrakcji, ale szczególnie polecamy relacje Wojciecha Pieli z Wielkiej Krokwi oraz komentarz Kamila Gapińskiego do meczu polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata, który możecie sobie łatwo zsynchronizować z transmisją z YouTube’a. Szczegóły poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – gościem audycji Marcina Ryszki będzie Alicja Giedryś, niepełnosprawna pływaczka, […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Dyrektor Guldan sprowadził swojego następcę. Daleko nie szukał

Lubomir Guldan w ubiegłym tygodniu dość niespodziewanie ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery i rozpoczął w Zagłębiu Lubin nowy rozdział – jako dyrektor sportowy. Momentalnie stało się jasne, że jednym z jego pierwszych zadań będzie znalezienie następcy dla samego siebie. I ten następca już się znalazł, całkiem niedaleko. Jest nim Djordje Crnomarković z Lecha Poznań. Serb został […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Drużynówka rządzi się własnymi prawami. Polacy drudzy w Zakopanem

Już witaliśmy się z gąską, a tu klapa. Polacy prowadzili w sobotnim konkursie drużynowym w Zakopanem ze sporą przewagą, ale w przedostatniej serii Andrzej Stękała… został poniekąd puszczony na stracenie. W niezwykle trudnych warunkach nie mógł polecieć daleko i osiągnął zaledwie 115,5 metrów. To sprawiło, że polski zespół wyprzedziła Austria, która ostatecznie sięgnęła po zwycięstwo […]
16.01.2021
Niemcy
16.01.2021

Piątek potwierdził regułę. Podstawowy skład oznacza dla niego dyskretny występ

W sobotnie popołudnie jest dużo ciekawszych zajęć niż oglądanie rywalizacji FC Koeln z Herthą Berlin. Meczu pomiędzy szesnastą a dwunastą ekipa w tabeli Bundesligi. Natomiast obecność w pierwszym składzie Krzysztofa Piątka sprawiła, że podjęliśmy to wyzwanie. Zmierzyliśmy się z tym spotkaniem. Czy rozczarowało nas? Skądże. Wiedzieliśmy, że nie zobaczymy żadnych fajerwerków. Choć zupełnie szczerze – […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

32% czasu gry, duże pudła, ale i ładne bramki, hattrick w LM. Jaki był Milik w Napoli?

Coraz więcej wskazuje na to, że serial z Arkadiuszem Milikiem dobiegnie końca i Polak wreszcie zmieni klub, a jego nowym pracodawcą będzie Olympique Marsylia. Ulga. Z jednej strony, bo nie tracimy piłkarza przed Euro, z drugiej, ponieważ Milika łączono już chyba z każdym klubem świata i brakowało tam tylko Islandii. Natomiast zanim napastnik  ostatecznie zmieni […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Leeds przegrywa z Brighton – mecz tak brzydki jak dworzec w Kutnie nocą

Leeds United nie bez powodu jest uznawane za jedną z najciekawszych ekip tego sezonu Premier League. Zawsze agresywni, głodni gry, stwarzający sobie masę sytuacji, no i przeciętnie broniący. Tylko, że dzisiaj przeciwko Brighton nie pokazali nic ze swoich znaków szczególnych. No może poza tym ostatnim elementem.  Drużyna Grahama Pottera zupełnie zdominowała pierwszą część spotkania. Mewy […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Dziewiątka potrzebna od zaraz. Co może czekać Milika w Marsylii?

Francuscy i włoscy dziennikarze z coraz większą pewnością powielają doniesienia o przenosinach Arkadiusza Milika do Olympique’u Marsylia. Sami z niecierpliwością czekamy na zakończenie tej transferowej telenoweli, lecz bierzemy też poprawkę na to, ile było już w niej zwrotów akcji. Wiele się tu pewnie jeszcze może pozmieniać, dopóki nie zostaną złożone podpisy pod umowami. Tak czy […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Janusz Majer: – Fakt, że Nepalczycy używali tlenu, obniża styl tego wejścia

– Bez wątpienia tlen niesamowicie pomaga. Szczególnie że Nepalczycy używali go już na niższych wysokościach i w związku z tym bardzo sprawnie poręczowali drogę i zakładali obozy. Na pewno znajdą się ludzie, którzy spróbują poprawić ich osiągnięcie oraz styl i wejść na K2 bez tlenu – mówi nam Janusz Majer, były szef Polskiego Himalaizmu Zimowego. […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Grosicki dostał szansę w pierwszym składzie WBA i plamy nie dał

Tego się nie spodziewaliśmy! Byliśmy już nastawieni, że trzeba poczekać do ostatniego dnia zimowego okna transferowego, aby dowiedzieć się, jaka będzie najbliższa przyszłość Kamila Grosickiego. Polski skrzydłowy w siedemnastu dotychczasowych kolejkach Premier League rozegrał dla West Bromwich Albion raptem 10 minut i raczej nic nie zapowiadało nagłego odwrócenia karty. A tu niespodzianka: „Grosik” wyszedł w […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Jeleń i galeria porażek. Polscy napastnicy w Ligue 1 w XXI wieku

Liga francuska nie jest w XXI wieku ziemią obiecaną dla polskich piłkarzy, a już na pewno nie jest marzeniem polskich napastników. Ireneusz Jeleń zapisał w Auxerre taką kartę, że będą tam o nim pamiętać i za kilkadziesiąt lat, ale poza tym? W gablotach spadki oraz kompletne fiaska. Miejmy nadzieję, że jeśli Arek Milik rzeczywiście trafi […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

K2 uległo! Nepalczycy zdobyli szczyt zimą!

Kojarzycie tę sytuację, gdy przeszliście już niemal całą grę, ale został wam finałowy boss, który okazuje się nie do pokonania? Mniej więcej tak to wyglądało w światowym himalaizmie. Najpierw udało się zaliczyć wszystkie ośmiotysięczniki na „łatwym” poziomie – latem. Potem przyszedł poziom trudny – zima. Bywało, że niektóre szły opornie, ale ostatecznie się udawało. Zostało […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Jak Raków wykorzystał słabość Korony

Wyciągnięcie za darmo Marcina Cebuli, który okazał się ligową gwiazdą. Pozyskanie za 250 tysięcy euro Daniela Szelągowskiego, który potrafi przedryblować pół Lecha Poznań. I transfer Iwo Kaczmarskiego, topowego talentu w skali kraju z rocznika 2004, który ma zostać przyklepany w przyszłym tygodniu. A do tego umowa partnerska ze szkółką DAP Kielce, której przez lata nie […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Problemy Furmana w Turcji. Wróci do Polski?

W dzisiejszym Stanie Futbolu Krzysztof Stanowski stwierdził, że Dominik Furman myśli o powrocie do Polski. Powód? Można powiedzieć, że typowo turecki, otóż jego klub nie najlepiej stoi z kasą i zalega z płatnościami. Nie jest to dla tamtej ligi rzecz nowa, nie tak dawno kontrakt z Denizlisporem rozwiązał Adam Stachowiak, któremu też płacono w czekach. […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Bednarek kontra Vardy, derby Londynu. Sobota z Premier League!

Sobota w futbolu stoi pod znakiem Premier League. Czekają nas hitowe spotkania, kilka polskich akcentów, czy nawet derby Londynu. Sporo meczów przed nami, więc warto rzucić okiem na oferty naszych kumpli i znaleźć swoje typy na ligę angielską. Sprawdźcie nasze podpowiedzi, rzućcie też okiem na promocje oferowane przez naszych partnerów! Leicester City – Southampton Ostatnie […]
16.01.2021