Argentyna obroni trofeum? „Messi staje się problemem” [VLOG]

Jakub Radomski

01 czerwca 2026, 13:13 • 2 min czytania 7

Reklama
Argentyna obroni trofeum? „Messi staje się problemem” [VLOG]

Tylko dwa razy w historii aktualny mistrz świata w piłce nożnej obronił trofeum. Zrobili to Włosi (1934 i 1938) i Brazylijczycy (1958, 1962). Czy śladem tych dwóch ekip pójdą Argentyńczycy? Jonathan Wilson, jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy piłkarskich na świecie, uważa, że powinni dojść do ćwierćfinału, a dalej? Kto wie. Anglik zaznacza jednak, że Leo Messi staje się już trochę problemem reprezentacji Argentyny. Wilson jest jednym z dwóch rozmówców, którzy wypowiadają się we vlogu Kuby Radomskiego na temat szans obrońcy trofeum w nadchodzącym mundialu. Zapraszamy do obejrzenia całości! 

Reklama

Kiedy nadchodziły mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku, Messi był zawodnikiem PSG i miał naprawdę dobre liczby. Teraz jego ligowe statystyki są jeszcze bardziej imponujące, ale trzeba pamiętać, że Argentyńczyk występuje od dawna w Interze Miami, w amerykańskiej MLS, której intensywność jest zdecydowanie mniejsza. Dlatego słowa na temat Messiego nie mogą specjalnie dziwić.

Jonathan Wilson o Leo Messim: MLS to nie jest liga o wysokiej jakości

Moje wątpliwości co do szans Argentyny dotyczą w dużej mierze Messiego. W 2022 roku, podczas poprzednich mistrzostw, myśleliśmy coś w stylu: „Dla niego to już w zasadzie koniec. Niebawem pewnie zakończy karierę”. Ale on regularnie grał w PSG i spisywał się tam dobrze. Teraz jest w USA i, przy całym szacunku dla MLS, to nie jest liga o wysokiej jakości. Kilka tygodni temu zobaczyłem klip z meczu Interu Miami. Messi wypracował bramkę Luisowi Suarezowi. Tempo grania było naprawdę wolne. Być może podczas mundialu będzie podobnie, ze względu na wysokie temperatury, ale uważam, że Messi to już nie jest ten sam piłkarz i on wręcz stał się problemem dla reprezentacji Argentyny – tłumaczy nam Wilson, autor wielu świetnych książek, w tym „Aniołów o brudnych twarzach”, opowiadających właśnie o argentyńskim futbolu.

Po chwili Anglik dodaje: – Ale jednocześnie ten zespół ma niezłą kadrę, bardzo dobrego trenera i sztab. W Katarze udało im się znaleźć sposób grania, który zapewnił triumf. To była mieszanka typowo argentyńskiej piłki i bardziej nowoczesnego futbolu. Do ćwierćfinału powinni awansować. A później – kto wie?

Jakie jeszcze problemy ma reprezentacja Argentyny? Dlaczego jest tak starym zespołem? Na kogo prawdopodobnie wpadnie w 1/16 finału i dlaczego będzie to mecz pełen podtekstów?

Reklama

Cały materiał wideo Kuby Radomskiego o reprezentacji Argentyny obejrzycie tutaj:

Fot. Newspix.pl 

Reklama
7 komentarzy
Jakub Radomski

Bardziej niż to, kto wygrał jakiś mecz, interesują go w sporcie ludzkie historie. Najlepiej czuje się w dużych formach: wywiadach i reportażach. Interesuje się różnymi dyscyplinami, ale najbardziej piłką nożną, siatkówką, lekkoatletyką i skokami narciarskimi. W wolnym czasie chodzi po górach, lubi czytać o historiach himalaistów oraz je opisywać. Wcześniej przez ponad 10 lat pracował w „Przeglądzie Sportowym” i Onecie, a zaczynał w serwisie naTemat.pl.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama

Mundial 2026

Reklama