Boniek: Chcemy wyjść z imprezy „EURO” jako ostatni – nawaleni i zadowoleni

redakcja

Autor:redakcja

01 czerwca 2021, 17:57 • 2 min czytania

Reklama
Boniek: Chcemy wyjść z imprezy „EURO” jako ostatni – nawaleni i zadowoleni

Zbigniew Boniek, prezes PZPN, był gościem „Radia Zet”. W rozmowie z Damianem Michałowskim komentował sytuację w kadrze przed EURO 2020, nadchodzące mecze towarzyskie oraz cele na główną imprezę. W tej ostatniej kwestii stwierdził, że Polska… chciałaby mistrzostwa Europy wygrać. – Euro to jest taka dyskoteka, na której bawi się 24 zespoły. Najsłabsi zostają wyrzuceni o północy i idą do domu. Następni zostają wyrzuceni o 2 w nocy. Najlepsi bawią się do samego rana. Chcielibyśmy wyjść jako ostatni – nawaleni i zadowoleni – powiedział Boniek.

Reklama

Prezes naszej federacji przyznał, że niekoniecznie emocjonuje się meczami towarzyskimi. Zdradził też, że podobne podejście ma Paulo Sousa, który jest spokojny i zadowolony z wykonanej pracy. – Ta reprezentacja ma więcej luzu, żeby się do tej imprezy przygotował – stwierdził Boniek. Jedynym zmartwieniem, które doskwiera prezesowi, są kontuzje i drobne urazy poszczególnych reprezentantów. Zdaniem Zbigniewa Bońka są one kłopotliwe, bo najważniejsze dla Polaków jest przygotowanie fizyczne. – Nasza kadra zawsze dobrze radzi sobie na turniejach, kiedy jest do nich odpowiednio przygotowana fizycznie.

Boniek: przebicie wyniku z 2016 roku byłoby historycznym sukcesem

W trakcie rozmowy padła też kwestia oczekiwanego wyniku. Redaktor „Radia Zet” stwierdził, że wyrównanie lub przebicie wyniku z 2016 roku byłoby wielkim wyczynem. Prezes Boniek się z tym zgodził. – Przebicie tamtego wyniku oznaczałoby, że bylibyśmy w wielkiej czwórce. To byłby historyczny sukces. Myślmy o tym, żeby wygrać ze Słowacją. Jeśli nam wyjdzie, to zrobi się odpowiednia atmosfera. Wyjdźmy z grupy, zagrajmy mecz 1/8 finału… Chcemy iść krok po kroku. Kibic Zbigniew Boniek powiedziałby tak: Euro to jest taka dyskoteka, na której bawi się 24 zespoły. Najsłabsi zostają wyrzuceni o północy i idą do domu. Następni zostają wyrzuceni o 2 w nocy. Najlepsi bawią się do samego rana. Chcielibyśmy wyjść jako ostatni – nawaleni i zadowoleni.

Prezes PZPN od jutra dołącza do zgrupowania w Opalenicy i będzie doglądał przygotowań reprezentacji Polski do pierwszych spotkań mistrzostw Europy.

EURO 2020 w Fuksiarz.pl!

Polska odpadnie w ćwierćfinale? Kurs 4,50!

Reklama

fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank