W Holandii zniesiono podziały. Kobiety i mężczyźni będą grać w piłę razem

redakcja

Autor:redakcja

12 maja 2021, 11:41 • 1 min czytania

Reklama
W Holandii zniesiono podziały. Kobiety i mężczyźni będą grać w piłę razem

To już oficjalne rozporządzenie, przyklepane przez holenderską federację. Na amatorskim szczeblu zniesiono podział na drużyny męskie i kobiece. Panie i panowie będą mogli występować w jednym zespole. 

Reklama

Zmiany będą obowiązywały od przyszłego sezonu, rozszerzając dotychczasową możliwość. W Holandii zdarzały się bowiem przypadki występowania przedstawicieli obu płci w jednej drużynie, lecz jedynie na szczeblu młodzieżowym lub oldbojskim. Teraz wciągnięto w to także dorosłe drużyny amatorskie.

Federacja określiła to jako „historyczny krok dla amatorskiej piłki nożnej” i nie ulega wątpliwości, że mają rację. W żadnym innym kraju możliwość występowania kobiet i mężczyzn w jednej drużynie nie istnieje.

Jan Dirk van der Zee, zarządzający amatorskim futbolem w Holandii stwierdził: „Chcemy, by dziewczęta i kobiety, mające takie same ambicje jak mężczyźni, mogły znaleźć miejsce w piłkarskim krajobrazie”.

Reklama

Jak podaje Onet, pierwszą piłkarką, która wystąpiła w meczu z innymi mężczyznami była Ellen Fokkema, grająca dla VV Foarut. Jej dotychczasową karierę przerwała jednak pandemia, która uderzyła w amatorski sport.

Fot.Newspix

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
1
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank