Być, albo nie być firmy Orange w Ekstraklasie

redakcja

Autor:redakcja

25 czerwca 2008, 23:10 • 2 min czytania

Reklama
Być, albo nie być firmy Orange w Ekstraklasie

Zarząd PTK Centertel podjął decyzję o wycofaniu się z planów sponsoringu polskiej ligi w kolejnych latach. – tak 12 maja Orange oficjalnie ogłosił zakończenie sponsorowania ligi. Mija miesiąc, a tymczasem okazuje się, że operator telefoniczny jednak nie chce odpuścić sobie reklamy, jakim są rozgrywki Ekstraklasy
3 lipca udziałowcy EKSTRAKLASA S.A podejmą decyzję, czy zgadzają się na warunki finansowe postawione przez firmę Orange. Pierwotna propozycja, która została odrzucona przez polskie kluby, wynosiła 37,5 mln złotych na 3 lata. Firma postanowiła dorzucić jeszcze 7 mln złotych.

Reklama

Dziwi nas zachowanie Orange, zwłaszcza po takim oświadczeniu, które zostało wydane w maju:

Sponsorowanie piłki nożnej to dla PTK Centertel i Grupy TP strategiczny kierunek, w którym uwzględniamy interes ligi i rozwój futbolu w Polsce. Dla firmy jest to jednak także poważna inwestycja, która musi być zgodna z rachunkiem ekonomicznym, warunkami rynkowymi oraz odpowiadać realnej wartości świadczeń sponsorskich. Spełnienie obecnie artykułowanych oczekiwań finansowych, dotyczących samego wynagrodzenia dla Ekstraklasy SA na poziomie 60 mln zł, byłoby ewidentną niegospodarnością i mogłoby zostać zinterpretowane, jako działanie na szkodę spółki, którą kieruję. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, które destrukcyjnie wpłynęły na wartość wizerunku całej polskiej piłki ligowej oraz z uwagi na wyraźnie przekazaną nam informację o braku chęci ze strony spółki Ekstraklasa S.A. do kontynuowania rozmów, podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu zarezerwowanych środków finansowych na inne projekty – powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Zarządu PTK Centertel.

Czyżby olśnienie? A może przypadkiem inny operator telefoniczny chciałby przejąć prym po Orange? Wiadomo, że w walce o sponsoring ligi walczą jeszcze dwie firmy.

Nieoficjalnie się mówiło, że w polską Ekstraklasę chciał zainwestować Plus GSM, a także firma LG (ten pierwszy co prawda zdementował informację na swojej stronie prasowej).

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
13
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Weszło

Reklama