Czy Turcy wystawią bramkarza na… środku obrony?

redakcja

Autor:redakcja

23 czerwca 2008, 10:28 • 1 min czytania

Reklama
Czy Turcy wystawią bramkarza na… środku obrony?

Trener Turków Fatih Terim ma przed półfinałem z Niemcami do dyspozycji ledwie 14 piłkarzy. Pozostała dziewiątka pauzuje z powodu kartek lub kontuzji. Szkoleniowiec ma problemy z obsadą wielu pozycji, szczególnie środka obrony. Możliwe, że na stoperze zagra… trzeci bramkarz reprezentacji, Tolga!
Tureckie media od kilku dni nie piszą o niczym innym niż szalonym pomyśle Terima. Dlaczego trener wybrał akurat Tolgę? Zawodnik Trabzonsporu ma znakomite warunki fizyczne – mierzy 192 cm, waży 85 kg. Terim uważa, że Niemcom będzie ciężko minąć takiego dryblasa. Jest tylko jeden mały problem – Tolga ostatnio występował w defensywie gdy miał… 15 lat. Mimo to selekcjoner uważa, że lepiej poradzi sobie na środku obrony niż niżsi pomocnicy i napastnicy.

Reklama

Jeśli Turek rzeczywiście zagra na środku obrony, będzie to przypadek bez precedensu w historii piłki. Owszem, zdarzało się, że zawodnicy z pola stawali czasem między słupkami, szczególnie po czerwonej kartce danego bramkarza. Ale żeby golkiper wyszedł w pierwszym składzie w obronie i to jeszcze w półfinale mistrzostw Europy? Tak, Turcy są zdecydowanie najbardziej szaloną drużyną na tym turnieju!

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
13
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Weszło

Reklama