Działacze Piasta oszaleli – zwolnili trenera, który dał im awans

redakcja

Autor:redakcja

27 czerwca 2008, 19:57 • 1 min czytania

Reklama
Działacze Piasta oszaleli – zwolnili trenera, który dał im awans

Piotr Mandrysz zdobył to, o czym marzył w telewizyjnej reklamie piwa Jerzy Dudek – uznanie na Śląsku. Z przeciętnym Piastem Gliwice, którego gwiazdami byli emeryci w stylu Widucha czy Kompały, awansował do ekstraklasy. I co? I w nagrodę… wyleciał z pracy.
Piast awansował z II ligi po raz pierwszy w historii. Tuż po tym triumfie działacze klubu byli gotowi nosić trenera na rękach. Mówiło się, że przedstawią mu nową, długoterminową umowę i dadzą podwyżkę.

Reklama

Okazało się, że to wszystko plotki. Dzisiaj po południu, niespodziewanie dla wszystkich, Mandrysz został zwolniony. Dlaczego? Tego nie wiadomo. Nikt z władz klubu nie raczył uzasadnić swojej dziwnej decyzji. Także trener nie był po spotkaniu z zarządem zbyt wylewny. Rzucił tylko w kierunku dziennikarzy drżącym głosem: – Od pierwszego lipca nie będę już trenerem Piasta, dziękuję za miłą współpracę.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że Mandrysz wyleciał, bo wyrzucił z klubu Stanisława Wróbla i Adama Kompały. Ponoć działaczom nie spodobało się, że tak pochopnie zrezygnował z ogranych piłkarzy. Nam jednak nie chce się wierzyć, że to główny powód dymisji trenera.

Zastępcą pana Piotra będzie Marek Wleciałowski, a więc trener, który rok temu wyleciał z Ruchu Chorzów tuż po… awansie do ekstraklasy. W ten sposób historia zatoczyła koło.

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
14
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Weszło

Reklama