Oceniamy piłkarzy za występ w Euro

redakcja

Autor:redakcja

17 czerwca 2008, 01:04 • 3 min czytania

Reklama
Oceniamy piłkarzy za występ w Euro

Mocno subiektywne noty – nie za mecz z Austrią, nie za spotkanie z Chorwacją, ale za cały turniej. Najlepszy był oczywiście Boruc, a najgorszy… No właśnie, kto?
(Skala 1 – 6)

Reklama

Artur Boruc – 7. Niestety, poza skalą. Człowiek, który do naszej reprezentacji pasuje jak Cristiano Ronaldo do Piasta Gliwice. Gdyby nie on, zanotowalibyśmy najbardziej kompromitujący turniej w dziejach polskiej piłki – klęskę taką, jakiej nie byłby w stanie nam sprawić nawet skacowany kucharz Pawła Janasa.

Marcin Wasilewski – 1. Cichy antybohater całego turnieju. Jakimś cudem ocenie fachowców zdążył umknąć fakt, że Wasilewski – na którego bardzo, bardzo liczyliśmy, bo wydawał się zawodnikiem, który nie pęknie – zawalił we wszystkich trzech meczach. Z Niemcami – uciekał mu piłkarz, za którego odpowiadał, czyli فukasz Podolski (lewy pomocnik strzelił dwa gole). Austriacy robili stroną Wasilewskiego co chcieli. A bramka dla Chorwacji padła po jego zderzeniu z Klasniciem. Tylko że Klasnić się podniósł i pobiegł gdzie trzeba…

Jacek Bąk – 2. Słaby, ale nie najsłabszy, co generalnie nie jest jego wielką zasługą, tylko miarą beznadziei reszty zawodników z defensywy. Jacek jest już wolny, coraz bardziej niedokładny i „elektryczny”.

Michał Ł»ewłakow – 3. Jedyny obrońca, który nie popełniał rażących błędów indywidualnych. Chociaż biorąc pod uwagę, że był szefem defensywy, to i tak chyba troszkę przesadziliśmy z tą notą dla niego.

Reklama

Paweł Golański – 1. Pierwszy mecz beznadziejny. Drugi taki sobie. W trzecim nie było go w ogóle. Od pierwszego składu, przez pozycję zmiennika, aż do głębokiej rezerwy, czyli nieprzypadkowa droga w dół.

Mariusz Jop – 1. Nie wiedział, czemu trener go zdjął. My nie wiemy, czego go wystawił.

Jakub Wawrzyniak – 2. Mało grał, to mało popsuł. Pewnie gdyby grał tyle co Wasilewski to i notę dostałby jak Wasilewski.

Adam Kokoszka – 2. Patrz: Wawrzyniak.

Reklama

Wojciech فobodziński – 1. Taka nota, jaka gra. Choć pan Wojtek głowę nosi wysoko, więc pewnie sam siebie oceniłby na co najmniej mocną czwórkę.

Mariusz Lewandowski – 2. Miał momenty lepsze i gorsze, ale gra nastawiona na kopanie rywali to nie jest to, co chcielibyśmy oglądać do końca życia. Czekamy na kogoś kreatywnego.

Dariusz Dudka – 3. Tak szczerze, to sami nie jesteśmy pewni, czy zasłużył? Coś tam biegał, gdzieś tam kopnął, ale umówmy się – świata nie podbił.

Roger Guerreiro – 4. Szkoda chłopaka, całe życie z drewniakami…

Reklama

Jacek Krzynówek – 1. Frustrujący występ tego zawodnika. Chciał, ale nie mógł pokonać bariery własnej niemożności. Apogeum osiągnął w ostatnim meczu, gdy nie umiał dobrze wykonać żadnego dośrodkowania.

فukasz Piszczek – 2. Średniak zagrał średnio. Po co tu się rozpisywać?

Rafał Murawski – 1. Podobno dobrze wypadł przeciw rezerwom Chorwacji. Podobno, bo my nie widzieliśmy, żeby ktoś tam poukładał grę polskiej reprezentacji w środku pola…

Maciej Ł»urawski – 1. Jak zawsze, gdy przychodzi do gry o stawkę. Na szczęście w eliminacjach mistrzostw świata zagramy ze Słowacją, to może znów uda mu się zbudować reputację najlepszego polskiego napastnika.

Reklama

Marek Saganowski – 2. Może za mało, ale jakoś ambicja to nie wszystko, czego wymagamy. Asysta w meczu z Austrią wydawała nam się trochę przypadkowa – chciał strzelać.

Tomasz Zahorski – 2. Serca mu nie zabrakło, ale umiejętności by wykorzystać sytuację sam na sam już tak. Jakoś nas to nie zdziwiło.

Euzebiusz Smolarek – 2. Zbawiał naszą sytuację w sytuacjach niemożliwych. Niektórzy sądzili, że w czasie Euro też będzie to robił. Niestety, przydałoby mu się trochę pomóc.

Michał Pazdan – 6. Zagrał tak jak się spodziewaliśmy. Na playstation.

Reklama

Leo Beenhakker – 1. Wszystko co chcieliśmy o nim napisać, już napisaliśmy. Nie zrobił wszystkiego co możliwe, by nasz zespół być choć trochę mniej beznadziejny. A ostatnie miejsce w grupie, nawet za Austrią, to prawdziwa katastrofa.

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Braian Wilma
13
Klose pogratulował Messiemu. „Zawsze mówiłem, że nie jest zły”

Weszło

Reklama