Johan Manzambi dość nieoczekiwanie stał się jednym z najjaśniejszych punktów reprezentacji Szwajcarii na mundialu. Pomocnik SC Freiburg zanotował genialną zmianę w meczu z Bośniakami i trafił dwukrotnie do siatki rywali. Z gospodarzami turnieju, Kanadą, dołożył kolejnego gola i asystę. Jego wyczyny nie przechodzą bez echa. W nowym sezonie Manzambi zamelduje się w Premier League.
Johan Manzambi wkrótce dołączy do klubu Premier League
W Ameryce Północną trwają jeszcze mistrzostwa świata. Johan Manzambi jest jedną z rewelacji całej imprezy. Szwajcar w czterech dotychczasowych spotkaniach, zanotował trzy gole oraz dwie asysty.
Jako pierwszy nastolatek od Pelego w 1958 roku, był „uwikłany” w pięć bramek swojej drużyny na MŚ. To duże osiągnięcie, zwłaszcza, że to jego pierwszy turniej międzynarodowy. Sezon 2025/26 przyniósł mu spory rozgłos, Europa dowiedziała się o jego jakości. W ostatnim miesiącu – poznała ją także reszta świata.
🚨💣 EXCLUSIVE | Newcastle and SC Freiburg have reached a full agreement over the transfer of Johan Manzambi worth €60m.
All agreed between the clubs. #NUFC are now finalising the final details of the agreement with Manzambi. Long-term contract prepared.
Aston Villa were also… pic.twitter.com/2omcWbVPwo
— Florian Plettenberg (@Plettigoal) July 9, 2026
Jest duża szansa, że kolejne rozgrywki na poziomie klubowym mogą przynieść mu jeszcze większą rozpoznawalność. Niemiecki dziennikarz Florian Plettenberg poinformował, że jest już pełne porozumienie ws. pozyskania piłkarza Freiburga. Newcastle United ma zapłacić 60 milionów euro.
Po dobrym sezonie, w którym to zespół z Badenii Wirtembergii zagrał w finale Ligi Europy, a sam Manzambi znakomicie wypromował się na wielkim turnieju, ta zmiana musiała nastąpić. Sroki będą miały do załatania prawdopodobnie dwie dziury w środku pola.
Po odejściu Sandro Tonalego do Tottenhamu za ponad 115 milionów euro, bardzo pragnie zmiany klubu także Bruno Guimaraes. Chętnym jest Arsenal, a kto by nie przybył do drużyny znad rzeki Tyne, wyrwa będzie spora. Manzambi daje jednak nadzieję, że zmiana może być bezbolesna. Poza nim, do Newcastle przybyć ma pomocnik Ajaksu Sean Steur, który jeszcze kilka miesięcy temu miał być ważną częścią nowego projektu w Amsterdamie, pod przewodnictwem Jordiego Cruyffa.
Sandro Tonali has completed a permanent transfer to Tottenham Hotspur.
The undisclosed transfer fee represents the second largest fee ever received for a player in the club’s history.
We thank Sandro for his contribution to the club and wish him well for the future. 🖤🤍
— Newcastle United (@NUFC) July 6, 2026
Po zerwaniu więzadeł przez Amadou Onanę (podobny przypadek do Manuela Ugarte), do walki o piłkarza włączyła się też Aston Villa. Bezskutecznie, bowiem wydaje się, że nic nie jest już w stanie wyrwać Srokom Manzambiego. Plettenberg powiedział też, że Szwajcar otrzyma długą umowę.
Manzambi leczy obecnie drobny uraz. Nie zagrał z tego powodu z Kolumbią. Szwajcaria z jego dużą pomocą doszła do ćwierćfinału, po raz pierwszy od 1954 roku. O najlepszą czwórkę nie będzie łatwo – na Helwetów czeka Argentyna, a więc obrońca tytułu. Kto wie jednak, może na boisku ujrzymy kolejne cuda.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Fot. Newspix