FIFA opublikowała najnowsze notowanie swojego rankingu, tuż po zakończeniu baraży o awans na mistrzostwa świata. Reprezentacja Polski odnotowała niewielki spadek.
Biało-Czerwoni po marcowych spotkaniach zajmują obecnie 35. pozycję, co oznacza jedno oczko niżej niż w poprzednim rankingu. Wyprzedziło nas Wybrzeże Kości Słoniowej, natomiast tuż za Polską znalazła się Rosja.
Szwecja do góry, Polska niżej w rankingu FIFA. Baraże za nami
Na szczycie doszło do zmiany lidera. Pierwsze miejsce objęła Francja, a tuż za nią plasują się Hiszpania i Argentyna. W czołowej piątce awans zaliczyła także Portugalia, która zajmuje obecnie piątą lokatę.
Wśród reprezentacji, które pojadą na mundial, największy awans zanotowała Bośnia i Hercegowina. Po zwycięstwie nad Włochami drużyna podskoczyła aż o sześć pozycji i obecnie jest 65. w rankingu. Szwecja, która pokonała Polskę w barażach, przesunęła się z 42. na 38. miejsce.
CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:
- Wygrani i przegrani kadencji Jana Urbana
- Media: Sparingowe plany kadry. Izrael w kręgu zainteresowania
- Oficjalnie: Polska zagra sparing z reprezentacją z innego kontynentu
fot. Newspix