Sebastian Szymański od lipca 2023 roku jest zawodnikiem Fenerbahce, a nieco ponad dwanaście miesięcy temu rozpoczął współpracę z Jose Mourinho. Słynny Portugalczyk kilkukrotnie już dawał do zrozumienia, że jest sporym fanem talentu polskiego pomocnika, ale takie słowa na pewno jeszcze mocniej napędzą byłego zawodnika Legii Warszawa przed startem nowego sezonu. – Gdyby istniała nagroda za najlepszy okres przygotowawczy, wygrałby Sebastian Szymański – przyznał 62-letni trener.

Ofensywny pomocnik wystąpił w każdym z pięciu meczów towarzyskich stambulskiego zespołu. Strzelił w nich 3 gole i zaliczył 2 asysty. Pokonywał bramkarzy portugalskiego Portimonense, a także saudyjskiego Al-Ittihad. Fenerbahce przegrało tylko jeden sparing, 2:3 przeciwko Benfice. Warto podkreślić, że Mourinho osobiście miał postawić weto przeciwko ewentualnemu odejściu Szymańskiego tego lata. Mówiło się choćby o jego przenosinach do Atalanty czy Lazio, a także powrocie do Feyenoordu Rotterdam.
Mourinho: „Gdyby istniała nagroda za najlepszy okres przygotowawczy, wygrałby Szymański”.
Na słowa Portugalczyka wychwalające Polaka entuzjastycznie zareagowali również koledzy z drużyny, którzy zaczęli go oklaskiwać. Dobra atmosfera w zespole może być kluczem do poprawy wyników względem poprzedniego sezonu. Pierwszy rok pracy Mourinho na stadionie Sukru Saracoglu zakończył się bowiem rozczarowaniem. Fenerbahce zajęło 2. miejsce w lidze przegrywając tytuł mistrzowski z Galatasaray o 11 punktów. Nie zdobyło również żadnego trofeów odpadając w ćwierćfinale Pucharu Turcji oraz 1/8 finału Ligi Europy.
🟡 ÖZEL | Sebastian Szymanski, son idmanda Jose Mourinho tarafından sezon öncesi kampının 'en iyi oyuncusu’ seçildi. Bu yüzden takım arkadaşları, Seba’yı alkışladı.pic.twitter.com/iJC42fXxsn
— Samet Çayır (@Sametcayir) August 5, 2025
Szymański był jednak zawodnikiem, od którego Mourinho często rozpoczynał ustalanie składu. W sumie pojawił się na boisku 53 razy, strzelił 7 goli i dołożył 9 asyst. Latem klub opuścili doświadczeni 39-letni Edin Dzeko czy 36-letni Dusan Tadic, ale w ich miejsce udało się sprowadzić choćby Jhona Durana, który jeszcze jesienią poprzedniego roku zachwycał w barwach Aston Villi. Kolumbijczyk wypożyczony z Al-Nassr być może znajdzie nić porozumienia z Szymańskim i pomoże klubowi.
Pierwsze spotkanie o stawkę Fenerbahce rozegra już jutro, w środę 6 sierpnia. Na wyjeździe ich rywalem w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów będzie Feyenoord Rotterdam.
CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:
- Manchester United wkracza do wyścigu o napastnika. Jest konkretna oferta
- Belgijski pomocnik nie dla Pogoni? W grze jest inny kierunek
- Utalentowany obrońca odejdzie z Legii Warszawa. Roma finalizuje transfer
fot. Newspix