Sam Dolha to za mało. Wisła przegrywa z Nancy

02 listopada 2015, 12:04 • 2 min czytania 0 komentarzy

Mauro Cantoro jako wysunięty pomocnik, Michael Thwaite na lewej obronie i Paweł Brożek w ataku. Tak Wisła zaczęła drugi mecz w fazie grupowej Pucharu UEFA z rewelacją ligi francuskiej, AS Nancy. Po przegranej z Blackburn, ten mecz trzeba było wygrać. Niestety, drużyna Dragomira Okuki przegrała 1:2, mimo tego, że przeciwnicy dali odpocząć kilku podstawowym piłkarzom. A było to już dziewięć lat temu.

Najlepszy w zespole Białej Gwiazdy był brylujący Emilian Dolha. Biuro prasowe Wisły jego występ skomentowało tak:

Czasem brakuje słów, żeby opisać to, co w Wiślackiej bramce wyczynia „Ema”. On broni takie strzały, które wydaje się, że muszą znaleźć drogę do siatki. Znów można by wymieniać kolejne interwencje Dolhy, które zapobiegły utracie bramki i znów należy ubolewać, że to Emiliana musieliśmy wybrać najlepszym zawodnikiem wśród Wiślaków. Tym razem napiszemy, że Dolha najlepszym Wiślakiem został wybrany pomimo kilku niepewnych interwencji.

Nieźle, jak zwykle, spisywał się też Kuba Błaszczykowski, ale mimo wszystko było to zdecydowanie za mało, żeby nawiązać równą walkę. Francuzi objęli prowadzenie po dziesięciu minutach, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Paweł Brożek, dając nadzieję na korzystny wynik i pierwsze punkty w tamtej edycji. Niestety, w 55. minucie do górnej piłki nie doskoczył Cleber i Pascal Berenguer  postawił kropkę nad i, zdobywając zwycięską bramkę.

Wrażenia po tym meczu były mieszane. Z jednej strony, patrząc na wynik, nie było wstydu. Z drugiej wiślacy mogli przegrać zdecydowanie wyżej, gdyby nie Dolha. Nie było widać w nich tej determinacji i złości, którą pokazali w poprzednim meczu z Blackburn. Na szczęście na tamtą chwilę korzystnie układały się wyniki pozostałych meczów. Wisła wciąż miała szanse na awans, mimo zerowego dorobku po dwóch kolejkach.