LIVE: Twierdza Szczecin ma się dobrze. Puszcza mogła wygrać, a pozostaje na kursie do I ligi

Radosław Laudański

Autor:Radosław Laudański

25 października 2024, 17:28 • 1 min czytania 9 komentarzy

W końcu wraca nasza ukochana Ekstraklasa. Słowem dzisiejszego dnia jest ucieczka. Dlaczego? W końcu grają dziś dwie drużyny, które znajdują się w strefie spadkowej. Po środowej wygranej Śląska Wrocław, Lechia Gdańsk mocniej musi mieć się na baczności. Dziś podopieczni Szymona Grabowskiego o 18:00 zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Beniaminek spróbuje uniknąć trzeciej porażki z rzędu. O 20:30 wściekła po ostatnim meczu z Rakowem Pogoń podejmie Puszczę Niepołomice. Wydaje się, że lepszego rywala nie mogli sobie wymarzyć „Portowcy”. Puszcza zamyka ligową stawkę i postara się przerwać serię czterech porażek.

Transmisja Live

22:22
Jarosław Przybył doliczył 3 minuty. Nie skreślamy jeszcze zespołu Tomasza Tułacza, ale chyba Pogoń już nie da sobie wydrzeć zwycięstwa.
22:21
I od razu gol Wahlqvista.
CISNĘLI, CISNĘLI I WCISNĘLI! ⚽ Linus Wahlqvist autorem gola na 2:1 dla Pogoni Szczecin! 🔥

📺 Transmisja meczu z Puszczą w CANAL+ SPORT3 i CANAL+ online: https://t.co/LrK3rlrlEG pic.twitter.com/RFTm7GIRGK— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT)
22:19
Tymczasem zobaczcie bramkę wyrównującą Puszczy.
22:15
Ulvestad dośrodkował wzdłuż bramki, a niepilnowany Szwed trącił piłkę głową prosto do bramki. W końcu obudzili się Portowcy puentując fragment dobrej gry bramką po ładnej akcji.
22:13

GOL!

2:1 dla Pogoni! Linus Wahlqvist!
22:11
I znów gospodarze w dużych tarapatach. To powinno być 2:1 dla Puszczy, ale akcję zmarnował kuriozalnym strzałem Cholewiak.
22:08
Pogoń próbowała wyjść z szybkim atakiem, ale Puszcza tak haruje dziś w defensywie, że za każdym razem błyskawicznie odbudowuje ustawienie zanim gospodarze zawiążą składną akcję. Inna sprawa, że Portowcy są w większości przypadków za wolni. Gorgon przystanął sobie na chwilę i zanim namyślił się co zrobić o mało nie stracił piłki.
22:01

GOL!

1:1! Kosidis trafia głową po dośrodkowaniu Abramowicza. Puszcza zasłużenie wraca do meczu.
22:01
Oho, jest i on, soczysty strzał w aut, ekstraklasowy klasyk. Autorem Kamil Grosicki.
22:00
Kolejne zmiany w składzie Portowców. Kurzawa i Przyborek za Łukasiaka i Gamboę.
21:57
Chyba sami piłkarze Pogoni nie wiedzą.
21:52
Znowu groźna akcja Puszczy! Abramowicz wyłożył w polu karnym piłkę do Lee, ale Koreańczyk został uprzedzony przez Borgesa. Goście zyskali w ten sposób rzut rożny, po którym znów zakotłowało się pod bramką Cojocaru. Pogoń wyszła obronną ręką z tego chaosu, ale więcej było w tym przypadku niż dobrej gry w defensywie.
21:48
Tymczasem zmiana w zespole Pogoni. Na boisku melduje się Alex Gorgon, a na ławkę rezerwowych wędruje Biczachczjan.
21:47
Trzeba przyznać, że ekipa Tomasza Tułacza całkiem dobrze wygląda na początku pierwszej połowy. Łapią stałe fragmenty, stwarzają zagrożenie, widać, że są naładowani, by powalczyć o zmianę wyniku.
21:40
Blisko bramki dla Puszczy! Strzelał z bliska głową Dawid Abramowicz, ale Pogoń uratował dobrze asekurujący bramkę Łukasiak.
21:38
Czy Puszcza zaryzykuje? Nie ma już kompletnie nic do stracenia, kolejny mecz bez punktu i strzelonej bramki nic im nie da. Momentami goście sprawiali w pierwszej połowie niezłe wrażenie, ale teraz przy dobrym wyniku Pogoni będzie im dużo trudniej.
21:35

Zaczynamy drugą połowę

W przerwie Tomasz Tułacz zdecydował się na ofensywne zmiany. Na murawie pojawiają się Radecki i Lee w miejsce Hajdy i Walskiego.
21:32
Dajcie znać Karoli.
21:24
- Puszcza jest groźna i dobrze zorganizowana w obronie. Musimy być częściej przy piłce - stwierdził w rozmówce z Canal+ zdobywca bramki, Efthymios Koulouris. Nam się zdaje, że gdyby Pogoń biegała z taką zaciekłością jak goście, to wynik byłby już dużo wyższy.
21:21

Przerwa

Jedna naprawdę dobra akcja wystarczyła Pogoni do objęcia prowadzenia. Liczymy, że w drugiej części Portowcy rozluźnią się w ofensywie i zobaczymy więcej bramek.
21:17
Blisko podwyższenia wyniku. Nieznacznie pomylił się Ulvestad po dograniu Grosickiego, tym razem z lewej strony.
21:15
Zobaczcie akcję, która dała gospodarzom prowadzenie.
21:10
Wydawało się, że Kamil Grosicki będzie próbował uderzać po wrzutce w pole karne. Zamiast tego trącił piłkę do Koulourisa, który najpierw trafił w rywala, ale w przy dobitce był już bezbłędny.
21:08

GOL!

1:0 dla Pogoni! W końcu dobra akcja Portowców, a do bramki trafia Koulouris!
21:04
Puszcza szykowała zmianę bramkarza, Michał Perchel już zdążył nałożyć rękawice i stanąć przy linii bocznej, ale Kewin Komar pokazał, że chce grać dalej.
21:02
Zderzenie trzech piłkarzy w polu karnym Puszczy. Koulouris wpadł na Szymonowicza, a później na Kewina Komara. Po krótkiej przerwie wszyscy są gotowi do gry.
20:54
Przed chwilą goście przedostali się w pole karne Pogoni. Nie udało się zakończyć akcji strzałem, ale nie można powiedzieć, żeby Puszcza była dziś kompletnie bezradna. Ciągle czekamy, aż Pogoń wrzuci wyższy bieg.
20:48
Puszcza ma to, co kocha najbardziej, czyli stały fragment. Dośrodkowanie ze środka boiska kończy się jednak zgraniem piłki prosto w ręce Cojocaru.
20:46
I jakby od razu nas posłuchali! Koulouris strzelał "skorpionem" po dośrodkowaniu Grosickiego, ale jego strzał minął bramkę. Przynajmniej wyglądało to widowiskowo.
20:45
Pierwsze dziesięć minut bez historii. Pogoń rozgrywa, ale wszystkie akcje kończą się prostym niecelnym zagraniem. Puszcza się broni. Czekamy, aż Portowcy poprawią dokładność podań i podkręcą tempo, bo zaczyna wiać nudą.
20:40
Jest też firmowe rozegranie Puszczy, czyli dalekie wybicie przez Komara i walka o drugą piłkę. Tym razem bez efektów, ale wiemy, że bywa to skuteczna broń.
20:35
I mamy pierwszy strzał, choć w przypadku tego co zrobił Koulouris takie określenie jest sporym nadużyciem. Słabo, ale za to daleko od bramki.
20:32

Zaczynamy!

Jarosław Przybył zagwizdał po raz pierwszy i rozpoczynamy granie w Szczecinie.
20:26
Nie oszukujmy się - jakikolwiek inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie dzisiaj sensacją. Puszcza obrała wyraźny kurs na I ligę przegrywając cztery ostatnie spotkania, na dodatek od miesiąca nie zdobyła choćby jednej bramki. Z kolei Pogoń w tym sezonie wygrała wszystkie swoje domowe mecze.
20:22
W Puszczy ciężko szukać pozytywów, ale trener Tomasz Tułacz mimo wszystko stara się je znaleźć.
- Zespół pracuje, nad mentalnością. Wszystko bierze się z tego jak punktujemy, wtedy jest ciężko. Ale drużynę poznaje się po tym jak wychodzi z kryzysu - powiedział w rozmowie z Canal+.
20:20
 Zastępujący Roberta Kolendowicza na ławce Pogoni Paweł Ozga z pokorą przyjmuje rolę faworyta.
- Nie patrzymy specjalnie na to z kim gramy. Chcemy utrzymać passę zwycięstw u siebie - mówił asystent przed kamerą Canal+.
- Musimy trochę zaskakiwać rywali, którzy są coraz lepiej przygotowani na mecze w Szczecinie. Chcemy pokazać elastyczność i umiejętność zmiany systemów

20:16

Puszcza Niepołomice - skład

A w takim goście.
20:15

Pogoń Szczecin - skład

W takim zestawieniu wystąpią gospodarze.
20:14
Przechodzimy do drugiego dzisiejszego meczu - Pogoń Szczecin podejmie Puszczę Niepołomice.
Ciężko będzie przebić widowisko z Gliwic, ale liczymy na udane zakończenie piątku z Ekstraklasą.
20:02
- Widziałem na konferencji prasowej co mówił trener Vuković i uważam, że Lechia zasługuje na wyższe miejsce w tabeli. Mają dużo jakości z przodu, przeprowadzają groźne kontrataki. Szacunek dla całej drużyny i kibiców. Nie jest łatwo wrócić po 1:3. Przy wyniku 3:3 byliśmy bliżej wyjścia na prowadzenie. Musimy szanować ten punkt, chociaż nie jesteśmy z niego zawowoleni - ocenił Maciej Rosołek, napastnik Piasta Gliwice w rozmowie z "Canal Plus".
19:58
Koniec! Piast wrócił z dalekiej podróży i zremisował z Lechią Gdańsk 3:3. To spotkanie było dobrą rozgrzewką przed wczorajszym El Clasico. Inne drużyny z Ekstraklasy mają naprawdę wysoko postawioną poprzeczkę, jeśli chodzi o poziom emocji.
19:57
Ależ sytuację miał Piast Gliwice. Tutaj było blisko bramki samobójczej bo wrzutce Pyrki. Mało brakowało, a pechowcem zostałby Tomasz Wójtowicz. Piast miał jeszcze rzut rożny, ale go nie wykorzystał.
19:55
W meczach Lechii Gdańsk nikt się nie nudzi.
19:53
Cztery minuty doliczył do regulaminowego czasu gry sędzia Paweł Raczkowski. Lechia nieco doszła do siebie po niezwykle trudnych minutach.
19:51

Gol Rosołka na 3:3 [WIDEO]

19:50
Wypuścił z rąk piłkę Plach po strzale Kapicia. Niebywała szansa Lechii Gdańsk. Co za błąd Słowackiego golkipera. Beniaminek powinien to jednak wykorzystać.
19:49
Lechia wygląda na zespół zmęczony zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Kiedy tracisz tak efektowne prowadzenie, trudno jest się pozbierać. Czas będzie się dłużył podopiecznym Szymona Grabowskiego.
19:46
Piasta remis nie satysfakcjonuje i rusza z kolejnymi atakami. Ten mecz jest dla nich niczym walka bokserska, w trakcie której leżeli trzykrotnie na deskach, a mimo to mają zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Co za mecz!
19:44

Piast wyrównuje po golu Rosołka

Goooool! Piast Gliwice wyrównuje po trafieniu Macieja Rosołka. Były napastnik Legii zdobywa bramkę w drugim meczu z rzędu. Podopieczni Aleksandara Vukovicia wracają z niezwykle dalekiej podróży. Lechia już witała się z gąską, a tutaj zaskoczenie. Ostatnie minuty zwiastowały jednak kłopoty beniaminka. Gospodarze spróbują ruszyć po pełną pulę.
19:43
Świetnie wbiegł w pole karne Arkadiusz Pyrka. Skończyło się tylko i aż rzutem rożnym, ponieważ zabrakło wykończenia. Lechia broni się coraz rozpaczliwiej.
19:38
Ostatnie minuty zdecydowanie należą do Piasta, który atakuje z większym animuszem niż w pierwszej połowie. Kibice Lechii oglądający to spotkanie odczuwają ogromne nerwy. Obecne wydarzenia boiskowe, a także wcześniejsza postawa podopiecznych Szymona Grabowskiego sprawiły, że napięcie jest ogromne.
19:35

Bramki D'Arrigo i Felixa [WIDEO]

19:32
Mamy smutną informację. Za 20 minut koniec regulaminowego czasu gry. Ależ się ogląda to spotkanie. Ostatnio mocno nudziliśmy się przy meczach Piasta, więc dziś dostajemy nagrodę za wytrwałość.
19:31
Podopieczni Szymona Grabowskiego znaleźli się w potężnych opałach. Niepewnie zachował się w bramce Weirauch, a Piast poczuł krew. Tutaj może dość do remontady. Co za show!
19:29

Piast łapie kontakt

Goooool! Felix ma już dublet. Krytykowaliśmy obronę Piasta, a podobną dziurę widzimy w Lechii Gdańsk. Efektowny strzał z dystansu Hiszpana. Oglądamy niezwykle temperamentny i szalony mecz. Tutaj się jeszcze wiele wydarzy!
19:26

Lechia prowadzi 3:1

Ma szansę Lechia na kontrę. Gooool! W niemalże pierwszym kontakcie z piłką trafia piłkę do siatki Louis D'Arrigo. W zadziwiająco łatwy sposób kieruje piłkę do siatki Australijczyk. Obrona Piasta Gliwice jest dziś niebywale dziurawa. Brak Jakuba Czerwińskiego znaczy naprawdę wiele.
19:23
Wrzucał piłkę Piasecki do Huka. Dobrze popracował napastnik Piasta, taką wrzutką trudno jednak sprawić większe zaskoczenie pod bramką rywala.

19:21
Ma problem Piast przedrzeć się przez obronę Lechii. Do 20. metra od bramki gospodarze wyglądają obiecująco. Potem zaczynają się schody.
19:19

Gol Lechii na 2:1 [WIDEO]

19:18
Sezonienko wchodzi za Camilo Menę. Wszystko wskazuje na to, że Kolumbijczyk złapał kontuzję mięśniową.
19:17
Plach broni strzał Conrado. Dużo konkretniejsza jest Lechia od Piasta. Jeśli chodzi o dochodzenie do sytuacji bramkowych, beniaminek wygląda dziś kapitalnie. Jeśli jednak nie uda się wywieźć pełnej puli, będzie plucie sobie w brodę po tych zmarnowanych okazjach.
19:16
Próbuje odpowiadać Piast. Lechia nie do końca wykorzystała swoje sytuacje i może się to na niej zemścić. Na razie obrona gości dobrze jednak czyta zamiary rywala. Zrobiło nam się meczycho w drugiej połowie!
19:15
Patrząc na ostatni "wyczyn" w obronie Piasta Gliwice, Aleksandar Vuković będzie miał naprawdę solidny materiał do analizy.
19:14
Camilo Mena chybił w sytuacji sam na sam, po tym jak piłka szczęśliwie znalazła się u jego stóp. Mimo świetnego występu, Kolumbijczyk powinien mieć dziś hat-tricka. Bohater dzisiejszego spotkania zgłosił problem z urazem i za chwilę najprawdopodobniej opuści boisko.
19:10
Co za rajd Camilo Meny. Kolumbijczyk bliski podwyższenia na 3:1, gdyby tylko lepsze wykończenie...
19:09

Lechia prowadzi 2:1 po golu Wiunnyka

Aktywnie rozpoczyna drugą połowę Lechia. Goooool! Znakomita akcja podopiecznych Szymona Grabowskiego. Atomowy początek gości. Trafia do siatki Wiunnyk. Camilo Mena odpowiada na asystę Chrapka, świetny mecz Kolumbijczyka.
19:07
Mamy gwizdek arbitra Pawła Raczkowskiego, zaczynamy!
19:06
Piłkarze obu drużyn powoli pojawiają się na murawie, niebawem rozpoczynamy drugą połowę.
19:02

Gol Felixa [WIDEO]

18:55
- Szybko zdobyliśmy bramkę i za bardzo się tym zadowoliliśmy. Powinniśmy szukać drugiego trafienia. Musimy to pokazać w drugiej połowie. Trudno powiedzieć dlaczego w drugich połowach wyglądamy gorzej. Mam nadzieję, że dziś nie stracimy już bramki - powiedział piłkarz Lechii Gdańsk Dominik Piła w rozmowie z "Canal Plus".
18:54
- Źle weszliśmy w to spotkanie. Wślizg na Menie nie był potrzebny. Kiedy nie zaczynasz dobrze meczu, głowa niezbyt dobrze pracuje. Później wraz z każdą minutą się rozkręcaliśmy, ale to za mało, aby wygrać. Po przerwie musimy pokazać więcej - ocenił pomocnik Piasta Gliwice Michał Chrapek w rozmowie z "Canal Plus".
18:51
Koniec pierwszej połowy. Bardziej mogła podobać się Lechia, która bardziej kontrolowała wydarzenia boiskowe. Zobaczymy jednak ile sił stracili podopieczni Szymona Grabowskiego. Po bramce ruszył mocno Piast. Niewykluczone, że podopieczni Aleksandara Vukovicia przetrwali trudny moment i po przerwie ruszą po pełną pulę.
18:48
Asysta Chrapka przy golu Felixa to wręcz książkowe zagranie. Młodzi adepci widzą, jak powinno wyglądać podanie między liniami, Mógł Piast przez ponad 40 minut wyglądać fatalnie, jednak pierwsza połowa zostanie zapamiętana głównie przez pryzmat tej akcji. Czekamy na powtórkę!
18:46

Piast wyrównuje po pięknej bramce

Goooool! Mogliśmy chwalić defensywę Lechii, ale jak Chrapek zagrał piłkę do Felixa, to nie ma czego zbierać. Wyjątkowo efektowna asysta i wykończenie. Bramka padła w momencie kiedy zupełnie nikt się tego nie spodziewał.
18:43
Lepsze chwile Piasta nie trwały zbyt długo. Teraz widać, że były to tak naprawdę tylko dwa momenty. Lechia znów kontroluje wydarzenia boiskowe i widać, że nawet kiedy nie ma piłki, to gra odpowiedzialnie w obronie.
18:40
Jeśli Lechia chce wygrać to spotkanie, to Kapić musi unikać takich strat w rozegraniu jak przed chwilą. Piast tego nie wykorzystał, ale z tego można było przeprowadzić groźną kontrę.
18:38
Niepewna interwencja Weiraucha przy stałym fragmencie gry. W tym momencie kibicom Lechii zrobiło się najbardziej gorąco od początku spotkanie. Dobre krótkie rozegranie rzutu wolnego.
18:37
Zabawił się Wiunnyk. Duża odwaga napastnika Lechii Gdańsk. Udało się wszystko oprócz strzału. Siedzącego na trybunach Aleksandara Vukovicia może niepokoić fakt jak łatwo Lechia radzi sobie z obroną Piasta. Pod tym względem na drużyna przyzwyczaiła nas do wyższych standardów.
18:33
Wrzucał Szczepański do Rosołka, niewiele zabrakło...Dużo lepsze minuty Piasta Gliwice, zobaczymy jak gospodarze wykorzystają ten czas.
18:32
W końcu Piast dłużej utrzymał się przy piłce i wszedł w pole karne Lechii Gdańsk. Strzał Jorge Felixa powędrował jednak ponad poprzeczkę. Nie była to może jakaś groźna sytuacja, ale widząc poprzednie wyczyny Piasta, w końcu jest drobny plusik w ataku.
18:27
Urwał się na skrzydle Chłań, później jednak zwolnił i Lechia musiała przejść do ataku pozycyjnego. Nie skończyło się to zbyt dobrze, ale wyjątkowo swobodny sposób wymieniają futbolówkę podopieczni Szymona Grabowskiego.
18:25
Katsantonis nadepnął Menę. Irytują się piłkarze Piasta pojedynkami z przebiegłym Kolumbijczykiem. Polowanie na tego typu piłkarzy w naszej lidze to zwykła codzienność, którą niestety bardzo dobrze znamy.
18:22
Spróbował dryblingu Camilo Mena i wywalczył rzut rożny. Dobrze dziś jest dysponowany kolumbijski skrzydłowy. Widać, że szuka gry. Postawa całej Lechii może się podobać.
18:21

Gol Camino Meny [WIDEO]

18:19
Na razie nie widzimy zbytnio reakcji w zespole Piasta Gliwice po utraconej bramce. Niepokojący może być fakt, że podopieczni Aleksandara Vukovicia w pięciu ostatnich meczach strzelili tylko trzy gole. Odrabianie strat w spotkaniu z beniaminkiem będzie prawdziwym testem dla ofensywy.
18:15
Kiepskie dośrodkowanie Chłania. Piast zostawił jednak sporo miejsca ukraińskiemu skrzydłowemu. Po interwencji widać, że Frantisek Plach nadal odczuwa pewien dyskomfort, co może być szansą dla Lechii.
18:13
Ucierpiał przy interwencji Frantisek Plach. Początkowo wydawało się, że golkiper Piasta będzie miał ciężko z kontynuowaniem gry. Słowak po chwili przerwy zdążył jednak się pozbierać. To twardy wojownik!
18:11
Gubi się Piast Gliwice. Niepotrzebny faul, żółta kartka oraz nerwowe wybicie po stałym fragmencie gry. Nie takiego początku spotkania spodziewali się kibice gospodarzy. Lechia po bramce nabiera wiatru w żagle.
18:08

Lechia prowadzi po golu Meny

Gooool! Trafia do siatki sam poszkodowany, czyli Camilo Mena. To 3. gol Kolumbijczyka w tym sezonie. Nie było to dobre uderzenie i wyczuł jego intencje Plach, na koniec liczy się jednak to, co najważniejsze, czyli piłka w siatce.
18:06
Mamy rzut karny dla Lechii Gdańsk. Świetnie Piła uwolnił Menę, a ten został wycięty przez Nobregę. Dobra decyzja arbitra.
18:05
Z dużą łatwością Piast Gliwie przedostał się pod pole karne Lechii Gdańsk. To gospodarze od początku są stroną inicjującą i chcą szybko zaakcentować swoją przewagę.
18:03
18:01
Mecz zostanie poprzedzony minutą ciszy poświęconej czterem zmarłym kibicom Lechii Gdańsk. Mowa o czterech dzieciach, które zginęły w karambolu. Cześć ich pamięci!
17:56
Dziś zawieszonego za czerwoną kartkę Aleksandara Vukovicia na ławce zastępuje jego asystent Aleksandar Radunović. Serb został ukarany dwoma meczami pauzy i wróci w następnej kolejce.
17:51
Piast Gliwice upamiętnił pamięć czwórki młodych kibiców Lechii Gdańsk, którzy zginęli w karambolu samochodowym, wracając z ostatniego meczu z Legią Warszawa.
17:46
- Mam wsparcie ze strony klubu. Zupełnie nie rozpatruje plotek i tego, co się dzieje dookoła. Skupiamy się na jednym celu, czyli wygrywaniu. Wyniki nie są dla nas zadowalające. Wszyscy jednak pracujemy ku temu, żeby Lechia wygrywała. Nie popełnia błędu ten, co nic nie robi. Zawodnicy zdają sobie sprawę z tego jak wynikają pomeczowe analizy, w których zawsze zaczynam od siebie. Pracujemy, aby popełniać mniej błędów - wyjaśnił trener Lechii Gdańsk Szymon Grabowski w rozmowie z "Canal Plus".
17:43
- Rzeczywiście kontuzje czy pauzy za wykluczenia i kartki są wliczone w trud sezonu. Trzeba było się z tym liczyć. Nie będę deklarował tego, że będziemy walczyć o europejskie puchary. Musimy skupić się na najbliższym meczu i budować fundament pod rundę wiosenną. Wtedy będziemy wiedzieć, o co będzie walczył Piast Gliwice - ocenił piłkarz Piasta Jakub Czerwiński w rozmowie z "Canal Plus".
17:41
Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka Lechii Gdańsk.
17:40
Oto skład Piasta Gliwice na dzisiejszy mecz. Kilka ciekawych posiłków na ławce.

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.