Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

07 października 2024, 08:26 • 2 min czytania 8 komentarzy

Robert Lewandowski pod wodzą Hansiego Flicka nawiązuje do swoich najlepszych sezonów. Po 9. kolejkach tego sezonu ma już na koncie dziesięć ligowych trafień. Fantastyczna forma Polaka nie umknęła uwadze hiszpańskich mediów, nawet tych z Madrytu.

Lewandowski strzelił trzy gole w spotkaniu z Deportivo Alaves, a jego Barcelona odniosła kolejne przekonujące zwycięstwo, 3:0. W ten sposób przed przerwą reprezentacyjną Blaugrana umocniła się na fotelu lidera La Ligi, a 36-letni napastnik na czele listy ligowych snajperów w tym sezonie.

Tymczasem hiszpańskie media pieją z zachwytu nad postawą Polaka w ostatnich meczach i podkreślają, że hat-trick z Alaves jest konsekwencją powrotu do najwyższej formy. – Hansi Flick odzyskał jego najlepszą wersję. To nie tak, że w Barcelonie zapomniał jak strzela się gole, ale początek sezonu jest czymś imponującym. W dziewięciu meczach zdobył dziesięć bramek i tylko jedną z rzutu karnego. Polak pokazał, że wiek to tylko liczba, strzelając hat-tricka – napisała Marca, która zatytułowała relację z tego spotkania: „Lewandowski wyciąga młotek”.

Robert już w 32. minucie cieszył się ze zdobycia trzech bramek w tym meczu. Media podkreślały luz i lekkość, jaką widać w poczynaniach kapitana reprezentacji Polski. – Lewandowski dobrze się bawi i nadal świetnie radzi sobie przed bramką. Na Estadio Mendizorrotza zaczął strzelanie w 8. minucie i potrzebował zaledwie 25 minut, aby zapisać na swoim koncie hat-tricka. Znakomity polski napastnik znalazł swojego sojusznika w Raphinhii. Lewandowski ma 36 lat, ale jego strzelecki start jest porównywalny do rekordowych momentów w Bayernie Monachium – czytamy w Mundo Deportivo.

Kataloński Sport ocenił grę Polaka na 9, a równie wysoką notę dostał jeszcze tylko Raphinha. – Nieomylny. Numer dziewięć idzie po drugi tytuł króla strzelców w ciągu trzech sezonów. 36. rok życia spędza bardzo dobrze – mogliśmy przeczytać w tym serwisie. Z kolei madrycki AS porównał Lewego do żarłocznego wilka.

Hat-trick w niedzielnym meczu pozwolił Lewandowskiemu odskoczyć rywalom w klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga. Na koncie 36-latka jest już dziesięć trafień, a kolejny w tym zestawieniu Ayoze Perez z Villarreal ma ich na koncie dopiero sześć. Katalończycy wrócą do gry 19 października, gdy w spotkaniu 10. kolejki La Liga podejmą Sevillę. Potem czeka ich już tydzień prawdy, czyli spotkania z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów i pierwsze w tym sezonie El Clasico.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.