Dramat we Francji. Angel Gomes stracił przytomność i został zabrany do szpitala [WIDEO]

Opracowanie:Damian Popilowski

18 sierpnia 2024, 09:25 • 1 min czytania 0 komentarzy

Takie zdarzenia mogą zakończyć się tragedią. Angel Gomes został znokautowany przez Amadou Kone w walce o piłkę. 23-latka ze stadionu zabrała karetka.

Stade de Reims mierzyło się na własnym stadionie z Lille OSC w meczu pierwszej kolejki francuskiej ligi. Goście zwyciężyli 2:0 w tym starciu, natomiast najwięcej po meczu mówiło się nie o wyniku, a o sytuacji z okolicy dwunastej minuty.

Wówczas Amadou Kone z ogromną siłą wleciał w powietrzu w Angela Gomesa, a uderzony w głowę pomocnik Lille bezwładnie upadł na murawę. Czerwona kartka była oczywistością, ale to w tamtej chwili nie było istotne. Gomes został położony w bezpiecznej pozycji, została mu udzielona pomoc medyczna, a mecz został przerwany aż na 34 minuty.

Finalnie 23-latek odzyskał przytomność i został zabrany karetką do szpitala, co potwierdził klub:

Możemy potwierdzić, że Angel Gomes odzyskał przytomność i został przetransportowany do szpitala. Wszystkie nasze myśli są zwrócone ku niemu – napisało Lille w komunikacie.