LIVE: Śląsk na prowadzeniu, piękny gol Nahuela! Polacy walczą w europejskich pucharach!

Patryk Stec

Autor:Patryk Stec

01 sierpnia 2024, 20:12 • 1 min czytania 87 komentarzy

Wyobrażacie sobie europejskie puchary w Krakowie czy Wrocławiu? Piękny widok, ale do tego jeszcze daleko. Najpierw polskie ekipy muszą poradzić sobie w eliminacjach, a pierwsze mecze nie poszły po myśli naszych zespołów. Wisła Kraków przegrała 1:2 z Rapidem Wiedeń, a Śląsk Wrocław z Riga FC 0:1. Zapraszamy na naszą relację z rewanżowych spotkań! Do boju Polacy!

Transmisja Live

22:31

DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy za wieczór z polskimi drużynami w eliminacjach. Dobra wiadomość jest taka, że ani Śląsk, ani Wisła, nie zakończyły dzisiaj przygody w pucharach. Śląsk awansował do kolejnej rundy, Wisła dostała drugą szansę w LKE. Zachęcamy do śledzenia kolejnych naszych RELACJI LIVE. Już jutro wracamy do śledzenia Ekstraklasy. Zagłębie Lubin zagra z Puszczą Niepołomice, a Górnik Zabrze z Pogonią Szczecin. Zapraszamy!
22:27
Wisła Kraków przegrała dzisiaj 1:6, a w całym dwumeczu 2:8. Ale to nie koniec przygody podopiecznych trenera Kazimierza Moskala w europejskich pucharach. Teraz "spadli" do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Tam już na nich czeka  Spartak Trnawa.
22:24

KONIEC!

UFF! Mamy to! Śląsk Wrocław w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy!

3:1 w meczu, 3:2 w dwumeczu. Teraz pora na pokonanie St. Gallen!
22:22
Ławka Śląska po pierwszej bramce:
22:20
W Wiedniu za to 6:1 dla Rapidu. Dla Wisły gola strzelił Angel Rodado.
22:17
Musiolik miał teraz okazję, ale z bramkowej sytuacji zrobiła się groźna kontra gości z Rygi! Całe szczęście bez efektu
22:12
Riga FC się nie poddaje. W ekipie z Łotwy na boisku teraz trzech napastników. Przydałaby się jeszcze jedna bramka, aby bezpiecznie dotrwać do końca spotkania.
21:59

Tak strzelał Śląsk:

21:57
Bachir El! Ale teraz petarda zawodnika z Rygi. Słupek ratuje wrocławian!
21:49

ŚLĄSK - RIGA FC. CZERWONA KARTKA!

Orosco schodzi do bazy za wślizg wyprostowaną nogą. Śląsk przez 30 minut będzie grać z przewagą!
21:44
Coś w tym jest
21:42

ŚLĄSK - RIGA FC

Przypominamy, że w dwumeczu mamy wynik 3:2 dla Śląska!
21:40

ŚLĄSK - RIGA FC 3:1!

Mieliśmy małe problemy techniczne, ale już wróciliśmy. W międzyczasie Śląsk wyrównał stan dwumeczu, a przed sekundą nawet wyszedł w nim na prowadzenie. KAPITALNY GOL NAHUELA!
21:24
W drugiej połowie skupiamy się zatem na meczu we Wrocławiu. Do Wiednia wrócimy jak dojdzie tam do Cudu pod Wiedniem czegoś ciekawego.
21:22
...a nawet nie porównywalna do cudu. Praktycznie niemożliwa. Pewnie piłkarze Wisły mają ochotę już się zwinąć na lotnisko. Jednak całkowicie nie jest nam do śmiechu. Piszemy o zespole z 1. Ligi, dla którego sam awans i wygranie Pucharu Polski było sukcesem. Do czego to doszło, że tymi słowami opisujemy wielką kiedyś Wisłę Kraków.
21:20

PRZERWA!

Piłkarze w obu spotkaniach udali się do szatni. Śląsk jeszcze walczy, ale na razie z takim wynikiem odpada z rywalizacji. Wisła Kraków na 99,9999% również przegrywa dwumecz z Rapidem. Wynik to 0:5 do przerwy i 1:7 w dwumeczu. Szkoda, bo po cichu pewnie wielu marzyło o pięknej historii, która przed meczem wydawała się osiągalna, a teraz porównywalna do cudu.
21:17

RAPID - WISŁA

21:16

RAPID - AI 4:0
21:14

Tymczasem w Wiedniu Anton Chichkan obronił karnego. Cieszmy się z małych rzeczy.
21:13

Łotysze nadal dochodzą do sytuacji. Teraz piłkę pewnie złapał Leszczyński. Śląsk musi grać lepiej jeśli chce awansować. Polacy mają jeszcze ok. 50 minut na strzelenie dwóch goli.
21:09

RAPID - WISŁA 0:4

Wisła Kraków niestety przegrywa już 0:4. Strzał Burgstallera sprzed szesnastki. Sytuacja w tej parze wydaje już się jasna niestety.
21:05

ŚLĄSK - RIGA FC 1:1

Po zamieszaniu w polu karnym Babec odnalazł się najlepiej i wepchnął piłkę do bramki Śląska. Od kilku minut pachniało golem dla gości. W tym momencie Śląsk przegrywa w dwumeczu.
21:04

Niestety w Wiedniu sytuacja piekielnie trudna. Piłkarze Rapidu policzyli do trzech i mamy 3:0.
20:57

RAPID - WISŁA. 2:0

Błąd Wisły przy rozegraniu i do sytuacji 1v1 doszedł Dion Drena Beljo. Początkowo trafił prosto w bramkarza, który obronił, ale szczęśliwie dla gospodarzy. Piłka odbiła się od Beljo i wleciała do bramki. VAR sprawdzał, czy napastnik nie dotknął piłki ręką, ale ostatecznie bramka została zaliczona.
20:54
Łotysze we Wrocławiu też dochodzą do sytuacji. Przydałby się gol dla Śląska, żeby trochę utemperować zapędy gości.
20:53

GOL ŚLĄSKA - WIDEO

20:51
Prawie 20 minut za nami na obu stadionach. Odczucia mieszane.

Śląsk Wrocław - Riga FC 1:0 (1:1)
Rapid Wiedeń - Wisła Kraków 1:0 (3:1)
20:49

Błąd bramkarza Rapidu, który niepewnie zachował się w narożniku pola karnego i pozwolił Wiślakom przejąć piłkę. Niestety nie wykorzystali okazji.
20:46

ŚLĄSK - RIGA

20:45

RAPID - WISŁA. GOL! 1:0

Niestety Rapid zwiększył przewagę nad Wisłą! 1:0 dla gospodarzy!
20:41

Raz dwa trzy, raz dwa trzy. Słyszymy się? Przenosimy się na stadion do Wiednia, a tam nasi pierwszoligowcy dużo biegają za piłką. Niespodzianką w tym meczu byśmy nie pogardzili.
20:38

ŚLĄSK - RIGA 1:0!

Nahuel pewnie wykorzystał rzut karny. Bramkarz rzucił się w drugą stronę. Straty odrobione!
20:36

Samiec-Talar faulowany w polu karnym! RZUT KARNY!
20:36

Nie wyobrażamy sobie innego scenariusza jak odrobienie strat przez wrocławian. Podopieczni Jacka Magiery chyba też, bo przycisnęli rywali od samego początku!
20:33

W Wiedniu za to stadion trochę mocniej zapełniony. Zgodnie z przewidywaniami Rapid powoli konstruuje akcję, a Wisła stara się odbierać i kontrować.
20:32

ŚLĄSK - RIGA. ZACZĘLI!

Jak na puchary, frekwencja na stadionie we Wrocławiu nie powala
20:30

Mecz sędziuje arbiter Michael Oliver
20:30
Czujecie te emocje? Oby to był piękny wieczór z eliminacjami. Mamy nadzieję, że nie będzie powodów do memowania. Chyba, że będą to zwycięskie memy.