Bartosz Slisz miał udział przy golu… Luisa Suareza [WIDEO]

Opracowanie:Arek Dobruchowski

26 października 2024, 09:08 • 2 min czytania 11 komentarzy

W nocy polskiego odbył się pierwszy mecz 1/8 finału fazy play-off w MLS między Interem Miami, gdzie występują m.in. takie gwiazdy jak Leo Messi czy Luis Suarez, a Atlantą United, której barw broni 13-krotny reprezentant Polski, Bartosz Slisz. Drużyna byłego pomocnika Legii przegrała to spotkanie na wyjeździe 1:2. Przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy maczał palce Polak.

A to padło już w 2. minucie starcia. A wszystko zaczęło się od niedokładnego podania Bartosza Slisza, który zamiast do kolegi, piłkę skierował do Diego Gomeza, skrzydłowego Interu Miami. Paragwajczyk zagrał na tzw. klepkę z Jordim Albą, a następnie wypuścił Luisa Suareza, który wpakował futbolówkę do siatki. Dla 37-letniego napastnika było to 21. trafienie w tym sezonie.

Inter Miami od samego początku spotkania narzucił swój styl gry, dominował, dochodził od kolejnych sytuacji, ale to Atlanta United niespodziewanie doprowadziła do wyrównania. W 39. minucie Pedro Amador popisał się pięknym prostopadłym podaniem do Saby Lobjanidze, a ten strzałem lewą nogą pokonał Callendera.

Ostateczny cios należał jednak do Interu Miami. Kropkę nad „i” postawił Jordi Alba fantastycznym strzałem zza pola karnego w 60. minucie. Asystę przy tym trafieniu odnotował Leo Messi.

Bliżej ćwierćfinału fazy play-off MLS jest Inter Miami, choć to jeszcze nie koniec tej rywalizacji, bowiem w nocy polskiego czasu z 2 na 3 listopada na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie dojdzie do rewanżu.

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.