Cyrkowy gol Haalanda i trzy trafienia Manchesteru w 10 minut [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

23 października 2024, 22:47 • 2 min czytania 1 komentarz

Dzielnie broniła się Sparta Praga na Etihad Stadium, ale kiedy podopieczni Pepa Guardioli na poważnie zaczęli strzelanie, nie mieli litości dla czeskiego zespołu. Mistrz Anglii strzelił trzy gole w dziesięć minut i wybił z głowy marzenia prażanom o wywiezieniu z Wysp Brytyjskich korzystnego wyniku.

Wprawdzie Manchester City objął prowadzenie już w 3. minucie, ale potem bezskutecznie próbował skruszyć mur stworzony przez zespół ze stolicy Czech. Mimo przygniatającej przewagi, gracze Guardioli nie potrafili strzelić drugiego gola, choć kilkukrotnie byli naprawdę blisko.

Worek z bramkami rozwiązał się w 58. minucie, kiedy ekwilibrystycznym strzałem popisał się niezawodny Erling Haaland. Chwilę później na 3:0 podwyższył John Stones, a na kolejnego gola kibice na Etihad Stadium czekali ledwie kilka minut, kiedy to fantastyczną akcję z podaniami na jeden kontakt zamknął znowu 24-letni Norweg.

Trzy gole w dziesięć minut ostatecznie pozbawiły złudzeń piłkarzy Sparty, a na 5:0 podwyższył jeszcze Matheus Nunes z rzutu karnego w 87. minucie. Gracze z Pragi kolejnych punktów będą musieli szukać w następnym spotkaniu z Brestem 6 listopada.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.