Były ekstraklasowicz potrafi! Gol z połowy boiska w Eredivisie [WIDEO]

Opracowanie:Antoni Figlewicz

20 października 2024, 17:52 • 1 min czytania 4 komentarze

Takie gole zawsze cieszą oko kibica. Heracles Almelo co prawda przegrał z Ajaksem 3:4, ale gola z połowy boiska nie spodziewał się w tym meczu nikt. Tym bardziej, że w ten niecodzienny sposób wpisał się na listę strzelców były gracz Śląska Wrocław.

Tym słodszy był smak trafienia Mario Engelsa, im więcej mogło ono dać gospodarzom, którzy za sprawą byłego ekstraklasowicza objęli prowadzenie z faworyzowanym Ajaksem. Po takim trafieniu wybuch radości był jak najbardziej uzasadniony.

Czasem przejęcie piłki w środku pola może mieć naprawdę przerażające skutki…

Jedynym problemem Engelsa i jego kolegów z drużyny jest na ten moment miejsce w tabeli ligi holenderskiej. Po dziewięciu kolejkach Heracles zajmuje, mało zaszczytne, 14. miejsce. Nad strefą spadkową piłkarze z Almelo mają tylko punkt przewagi i nic im z tego, że były piłkarz Śląska Wrocław zasadził gola z połowy boiska.

W najbliższy weekend Heracles stanie przed kolejnym wyzwaniem – rywalem Engelsa i jego paczki będzie szóste w zestawieniu ligowym Twente.

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.