Bogusz strzela w 33. sekundzie. Piękna bramka Polaka [WIDEO]

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

14 października 2024, 07:45 • 1 min czytania 17 komentarzy

Mateusz Bogusz się nie zatrzymuje. Tym razem potrzebował niewiele ponad pół minuty, aby wpisać się na listę strzelców. To 15. gol Polaka w tym sezonie MLS.

LAFC wyszli na prowadzenie zaraz po rozpoczęciu spotkania. Polak otrzymał doskonałe prostopadłe podanie od kolegi z drużyny. Był dobre dwa metry za rywalem, jednak zdołał go prześcignąć i dopaść do piłki. Dał się lekko zepchnąć poza światło bramki, ale nie stanowiło to dla niego problemu i piękną podcinką pokonał bramkarza Vancouver Whitecaps.

Spotkanie zakończyło się wygraną LAFC 2:1. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Ilie Sanchez. Drużyna z Los Angeles zajmuje drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Na pierwszej pozycji z trzema punktami więcej jest Los Angeles Galaxy.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".