Przez chwilę był kontakt. Zieliński trafił na 1:2 [WIDEO]

Paweł Marszałkowski

Opracowanie:Paweł Marszałkowski

12 października 2024, 22:40 • 2 min czytania 2 komentarze

Na nieco ponad 10 minut przed końcem, Polacy niespodziewanie złapali kontakt w meczu z Portugalią. Bramkę na 1:2 zdobył Piotr Zieliński. Duży udział przy golu miał Kacper Urbański, który kilkadziesiąt sekund wcześniej zameldował się na murawie. Niestety, od 88. minuty goście znów prowadzą dwoma golami po samobójczym trafieniu Jana Bednarka.

Nic nie wskazywało na to, że biało-czerwoni są dziś w stanie jakkolwiek zagrozić podopiecznym Roberto Martineza. Portugalczycy zdobyli dwa gole w pierwszej połowie, a po przerwie w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Tymczasem w 78. minucie do siatki trafił Piotr Zieliński. Pomocnik Interu Mediolan mocnym strzałem pokonał Diogo Costę. Asystował Piotr Urbański, który wpadł w pole karne, powalczył z portugalskimi obrońcami i zdołał przekazać piłkę „Zielkowi”.

Nadzieje na punkt szybko runęły. W 88. minucie piłkę do własnej bramki skierował Bednarek. 1:3.

TUTAJ możecie śledzić naszą relację LIVE ze Stadionu Narodowego.

Kaszub. Urodził się równo 44 lata po Franciszku Smudzie, co może oznaczać, że właśnie o nim myślał Adam Mickiewicz, pisząc słowa: „A imię jego czterdzieści i cztery”. Choć polskiego futbolu raczej nie zbawi, stara się pracować u podstaw. W ostatnich latach poznał zapach szatni, teraz spróbuje go opisać - przede wszystkim w reportażach i wywiadach (choć Orianą Fallaci nie jest). Piłkę traktuje jako pretekst do opowiedzenia czegoś więcej. Uzależniony od kawy i morza. Fan Marka Hłaski, Rafała Siemaszki, Giorgosa Lanthimosa i Emmy Stone. Pomiędzy meczami pisze smutne opowiadania i robi słabe filmy.