Harry Kane razy cztery! Zabawa Bayernu z Dinamem Zagrzeb [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

17 września 2024, 22:45 • 2 min czytania 9 komentarzy

Cudowny wieczór Harry’ego Kane’a. Lider Bayernu i reprezentacji Anglii ustrzelił dziś cztery gole, z czego trzy z rzutów karnych. Jego klub wygrał z Dinamem Zagrzeb 9:2.

Warto odnotować, że dorobek napastnika Bayernu mógłby być jeszcze bardziej imponujący, ale jedno z trafień nie zostało mu zaliczone z uwagi na spalonego. Mowa o golu, którego strzelił w 60. minucie.

Ale od początku – anglik dał swojemu zespołowi prowadzenie w 19. minucie z rzutu karnego. W pierwszej części meczu Bayern zdołał strzelić jeszcze dwa gole – trafiali Guerreiro i Olise.

Po przerwie znów do głosu doszedł Kane, który najpierw strzelił z gry, wykorzystując zagranie Gnabriego, a później trafiając z jedenastu metrów. Pięć minut później ponownie strzelił z rzutu karnego.

Ofensywny akcent dołożył Sane. Dograł mu Mueller, który podobnie jak były gracz Schalke, pojawił się na placu kilkanaście minut wcześniej. Ostatnią cegiełkę z kolei dołożył Goretzka. Niemiec trafił z główki w doliczonym czasie gry.

Mistrzowie Chorwacji trochę postraszyli zespół Kompany’ego, kiedy na początku drugiej części spotkania strzelili dwa gole w ciągu dwóch minut. Finalnie wrócili do domu bez punktów.

Bayern Monachium – Dinamo Zagrzeb 9:2 (3:0)

19′, 57′ 73′, 78′ Kane, 33′ Guerreiro, 38′, 61′ Olise, 85′ Sane, 90+2′ Goretzka  – Petković 49′, Ogiwara 50′.