W kadrze zagrał słabo, w klubie dalej błyszczy. Bogusz z kolejną bramką! [WIDEO]

Autor:Bartosz Lodko

15 września 2024, 08:24 • 2 min czytania 6 komentarzy

W reprezentacji nie zachwycił, ale za to dalej błyszczy w lidze amerykańskiej. Mateusz Bogusz w nocy zdobył kolejną bramkę.

Selekcjoner Michał Probierz powołał 22-latka na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, w ramach którego „biało-czerwoni” zmierzyli się ze Szkocją (3:2) oraz Chorwacją (0:1). Bogusz pierwsze spotkanie oglądał z perspektywy trybun, za to drugie rozpoczął w wyjściowym składzie.

Zawodnik Los Angeles FC rozegrał 62 minuty, w trakcie których ciężko było go za coś pochwalić. – Nie udźwignął debiutu, po prostu. W MLS-ie tak dobrych i tak agresywnych rywali na co dzień nie ma, a dziś najczęściej mierzył się z Gvardiolem, czyli obrońcą z najwyższej półki. Na początku został stłamszony, notował proste straty i już nie odzyskał entuzjazmu w grze. Z czasem przynajmniej przestał tracić piłkę, ale trudno go za to chwalić, gdy dostaje podanie na trzydziestym metrze od bramki rywala, a wycofuje ją do stoperów – napisaliśmy w pomeczowych ocenach.

Tej nocy Mateusz Bogusz zdobył za to swoją 14. bramkę w sezonie zasadniczym. 22-latek wpisał się na listę strzelców już w 4. minucie meczu. Jego klub przegrał 2:4 w derbach z Los Angeles Galaxy.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.