Szwoch z żalem o kibicach Wisły Płock. „Słabi, nie potrafią oddać szacunku”

Paweł Marszałkowski

Opracowanie:Paweł Marszałkowski

27 sierpnia 2024, 09:22 • 2 min czytania 27 komentarzy

W poniedziałkowy wieczór Wisła Płock pokonała na własnym stadionie Ruch Chorzów 3:2. Jedną z bramek dla „Niebieskich” zdobył Mateusz Szwoch, który na Śląsk przeniósł się po sześciu latach spędzonych w Płocku. Cieszynki po golu nie było, za to po końcowym gwizdku pojawiła się irytacja. – Szacunku nie potrafią oddać. Słabi kibice – powiedział Szwoch o sympatykach byłego klubu.

Mateusz Szwoch strzelił gola na 1:1 w 33. minucie. Mimo że trafienie było wyjątkowej urody, pomocnik Ruchu nie eksplodował z radości. W ten sposób chciał oddać szacunek klubowi, w którym spędził sześć lat.

O brak celebracji po zdobytej bramce Szwoch został zapytany przez reportera TVP Sport.

– Wiadomo, w głębi serca się cieszyłem. Ale z szacunku do tego czasu, który byłem tutaj – to było sześć fajnych, przyjemnych dla mnie lat – dlatego nie okazywałem wielkiej radości. Chociaż pod koniec meczu pożałowałem, bo ci ludzie na trybunach jakoś tego szacunku nie potrafią oddać. Słabi kibice – powiedział były zawodnik „Nafciarzy”.

Już nie możemy doczekać się kolejnego powrotu Szwocha do Płocka.

Kaszub. Urodził się równo 44 lata po Franciszku Smudzie, co może oznaczać, że właśnie o nim myślał Adam Mickiewicz, pisząc słowa: „A imię jego czterdzieści i cztery”. Choć polskiego futbolu raczej nie zbawi, stara się pracować u podstaw. W ostatnich latach poznał zapach szatni, teraz spróbuje go opisać - przede wszystkim w reportażach i wywiadach (choć Orianą Fallaci nie jest). Piłkę traktuje jako pretekst do opowiedzenia czegoś więcej. Uzależniony od kawy i morza. Fan Marka Hłaski, Rafała Siemaszki, Giorgosa Lanthimosa i Emmy Stone. Pomiędzy meczami pisze smutne opowiadania i robi słabe filmy.