Bolesny cios w doliczonym czasie. Manchester United przegrywa z Brighton

Michał Kołkowski

Opracowanie:Michał Kołkowski

24 sierpnia 2024, 15:38 • 1 min czytania 4 komentarze

Nowy sezon, stary Manchester United? Wiele na to wskazuje. Wprawdzie „Czerwone Diabły” zaczęły ligowe zmagania od zwycięstwa z Fulham, ale dziś zanotowały już pierwsze potknięcie – poległy 1:2 w wyjazdowym starciu z Brighton.

„Mewy” wyszły na prowadzenie w 32. minucie spotkania – do siatki United trafił Danny Welbeck, który w latach 2008-2014 bronił barw właśnie ekipy z Manchesteru. Po przerwie przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Amada Diallo, lecz Joao Pedro w doliczonym czasie przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Brighton.

Defensywa przyjezdnych kompletnie się w tej sytuacji rozsypała:

Niestety, gospodarzom w walce o komplet punktów nie pomógł Jakub Moder. Polaka zabrakło w kadrze meczowej Brighton.

Angielskie media donoszą, że „Mewy” planują transfer kolejnego środkowego pomocnika – tym razem chodzi o Matta O’Rileya z Celticu. Wiele wskazuje na to, że najlepszą opcją dla Modera jest w tej chwili znalezienie sobie nowego pracodawcy.

Za cel obrał sobie sportretowanie wszystkich kultowych zawodników przełomu XX i XXI wieku i z każdym tygodniem jest coraz bliżej wykonania tej monumentalnej misji. Jego twórczość przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy preferują obszerniejsze, kompleksowe lektury i nie odstraszają ich liczne dygresje. Wiele materiałów poświęconych angielskiemu i włoskiemu futbolowi, kilka gigantycznych rankingów, a okazjonalnie także opowieści ze świata NBA. Najchętniej snuje te opowiastki, w ramach których wątki czysto sportowe nieustannie plączą się z rozważaniami na temat historii czy rozmaitych kwestii społeczno-politycznych.