Niezwykła historia w Pucharze Niemiec. Piłkarz śpieszył się na… ślub

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

20 sierpnia 2024, 16:27 • 1 min czytania 6 komentarzy

Do nietypowego, lecz zaplanowanego zdarzenia doszło w meczu Pucharu Niemiec między Schott Mainz a Greuther Furth.

Piłkarz Schott Mainz, Etienne Portmann został zmieniony w 61. minucie meczu. Pożegnał się z kolegami i szybko pognał do szatni. Okazało się, że zmiana była wcześniej uzgodniona. Piłkarz zszedł z boiska, bo śpieszył się na ślub siostry bliźniaczki swojej dziewczyny, na którym był świadkiem ze strony pana młodego, swojego najlepszego kumpla i piłkarza – Domenica Zaccardiego.

Początkowo mówiono, że na zawodnika czekał już helikopter. Ostatecznie tę informację jednak zdementowano, a sam Portmann według Kickera miał powiedzieć: „Pojechałem moją A Klasą. Byłem na parkingu o 14:51, a ślub był o 15”. Sytuacja również wzbudziła dyskusję na temat niemieckich mediów, które powieliły bez namysłu plotkę o helikopterze. Schott, grające w Oberlidze Rheinland-Pfalz/Saar (region Nadrenia-Palatynat i Saara), przegrało ten mecz 0:2.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".