Nowe wieści ws. piłkarza Lille, który stracił przytomność w ostatnim meczu

Opracowanie:Damian Popilowski

19 sierpnia 2024, 15:44 • 2 min czytania 7 komentarzy

Zawodnik Lille OSC Angel Gomes dał znać, że żyje i ma się dobrze. Piłkarz był przewieziony karetką do szpitala po ostatnim meczu ligowym.

Stade de Reims mierzyło się na własnym stadionie z Lille OSC w meczu pierwszej kolejki francuskiej ligi. Goście zwyciężyli 2:0 w tym starciu, natomiast najwięcej po meczu mówiło się nie o wyniku, a o sytuacji z dwunastej minuty.

Amadou Kone z ogromną siłą zderzył się z Angelem Gomesem, a uderzony w głowę pomocnik Lille bezwładnie upadł na murawę. Za przewinienie sędzia pokazał czerwoną kartkę, ale to w tamtej chwili nie było istotne. Gomes został położony w bezpiecznej pozycji, udzielono mu pomocy medycznej, natomiast mecz przerwano na pół godziny.

Finalnie 23-latek odzyskał przytomność i został zabrany karetką do szpitala, a teraz mamy w tej sprawie aktualizację. Opublikował ją sam Gomes w swoich mediach społecznościowych:

Czuję się w porządku, wróciłem do domu. Chciałbym podziękować całemu personelowi medycznemu klubu i szpitala, który otoczył mnie opieką. To szalone zderzenie, takie rzeczy zdarzają się w futbolu. Ale najważniejsze, że wszystko ze mną w porządku. Zdobyliśmy trzy punkty – powiedział w nagraniu.

Zawodnik podziękował za wsparcie również kibicom, a także poprosił o przypominanie mu, aby nie skakał już do główek.