Hiszpańskie media: Lewandowski rządzi na Mestalla, twarda wersja Polaka

Opracowanie:Damian Popilowski

18 sierpnia 2024, 08:45 • 2 min czytania 8 komentarzy

Robert Lewandowski zbiera pochwały w hiszpańskiej prasie po wygranym 2:1 spotkaniu z Valencią. Polak zdobył dwie bramki i zapewnił punkty swojej drużynie.

FC Barcelona rozpoczęła sezon LaLigi od spotkania z Valencią. “Duma Katalonii” źle weszła w mecz, grała niemrawo i momentami dość nerwowo, co ostatecznie zaowocowało straconą bramkę w 44. minucie. Podopieczni Hansiego Flicka zdołali jednak wszystkich zaskoczyć i jeszcze w tej samej połowie wyrównali, a autorem bramki był Robert Lewandowski. Po przerwie polski napastnik dołożył kolejne trafienie, tym razem z rzutu karnego. Więcej goli nie było, Barcelona ostatecznie zwyciężyła 2:1 z Valencią.

Po ostatnim gwizdku hiszpańskie media wzięły pod lupę występ Lewandowskiego. 36-latek otrzymał mnóstwo pozytywnych opinii i zauważono przy tym wpływ Hansiego Flicka na jego grę:

Trener Hansi Flick wiedział, jak wydobyć z niego to, co najlepsze w Bayernie: w sezonie 20/21 strzelił 41 goli w 29 meczach. Do pierwszego gola pozostawał niezauważony. Ale on zawsze jest czujny i gotowy w polu w karnym, gdzie nie odpuszcza. Nie robi tego również z jedenastu metrów: jego strzał był nie do obrony – napisała “Marca”.

Dwa gole polskiego „kilera” odwróciły losy meczu na Mestalla. To była twarda wersja Polaka. Nie potrzebował być bardzo widoczny w grze, żeby zrobić różnicę strzelając dwa gole – dodał kataloński “Sport”.

Lewandowski rządzi na Mestalla – ocenił „AS”.

Ustawiony z przodu, robił co mógł, aby zapewnić wsparcie swoim kolegom z drużyny, ale nie zawsze z powodzeniem. Wykończył świetne podanie od Lamine Yamala i nie popełnił błędu przy strzale z rzutu karnego – napisał serwis “Mundo Deportivo”.