Greenwood już błyszczy w Marsylii. Dublet w debiucie kontrowersyjnego Anglika

Opracowanie:Szymon Piórek

17 sierpnia 2024, 19:34 • 2 min czytania 4 komentarze

Mason Greenwood stał się latem bohaterem dużego transferu z Manchesteru United do Marsylii. Od razu w debiucie we francuskim zespole zdobył dwie bramki, prowadząc swoją drużynę do zwycięstwa 5:1 nad Brest.

W minionym sezonie Mason Greenwood przebywał na wypożyczeniu w Getafe. Hiszpański klub zdecydował się sprowadzić Anglika, pomimo oskarżeń o napaść seksualną, gwałt i gróźb śmierci wobec kobiety. W zespole Czerwonych Diabłów był skreślony, natomiast na Półwyspie Iberyjskim odżył. Zdobył 10 bramek i zanotował sześć asyst w 36 meczach, wzbudzając zainteresowanie innych klubów. Najbardziej konkretny okazał się Olympique Marsylia, który zapłacił 26 mln euro.

Już w debiucie Greenwood pokazał, że ta inwestycja może się szybko zwrócić OM. 22-letni Anglik zdobył dwie bramki w wygranym 5:1 meczu z Brest. Do strzelenia pierwszego gola potrzebował niespełna trzech minut. Urwał się prawym skrzydłem, ściął akcję do środka i pokonał bramkarza Marco Bizota. Przed przerwą dołożył jeszcze trafienie z rzutu karnego, co również podkreśla jego pozycję w zespole.

Po spotkaniu nie brakuje negatywnych komentarzy pod wyczynem Greenwooda. Pojawiają się m.in. zdjęcia pokrzywdzonej kobiety.

Urodzony z piłką, a przynajmniej tak mówią wszyscy w rodzinie. Wspomnienia pierwszej koszulki są dość mgliste, ale raz po raz powtarzano, że był to trykot Micheala Owena z Liverpoolu przywieziony z saksów przez stryjka. Wychowany na opowieściach taty o Leszku Piszu i drużynie Legii Warszawa z lat 80. i 90. Były trzecioligowy zawodnik Startu Działdowo, który na rzecz dziennikarstwa zrezygnował z kopania się po czole. Od 19. roku życia związany z pisaniem. Najpierw w "Przeglądzie Sportowym", a teraz w"Weszło". Fan polskiej kopanej na różnych poziomach od Ekstraklasy do B-klasy, niemieckiego futbolu, piłkarskich opowieści historycznych i ciekawostek różnej maści.