Pokaz siły Broendby. Duńczycy rozgromili KF Llapi

Opracowanie:Damian Popilowski

25 lipca 2024, 21:04 • 2 min czytania 3 komentarze

Broendby IF mierzyło się z Llapi Podujevo w ramach drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Mecz ten był istotny z punktu widzenia Legii Warszawa, która w trzeciej rundzie zmierzy się z wygranym, jeśli sama upora się z walijskim Caernarfon Town. Od początku wielkim faworytem byli zawodnicy z Danii, a boisko tym razem całkowicie to odzwierciedliło. Gospodarze zwyciężyli 6:0, a cztery bramki padły już w pierwszej połowie.

Strzelanie rozpoczęło się już w 16. minucie. Zapoczątkował je Yuito Suzuki, a dalej już szło z górki. Zaledwie trzy minuty później Ohi Omoijuanfo otrzymał idealne podanie w pole karne i mając przed sobą całą pustą bramkę, uderzył mocno, a piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i ostatecznie wleciała do siatki.

Zaledwie cztery minuty czekaliśmy na kolejne trafienie, które padło po dość podobnym schemacie. Filip Bundgaard otrzymał dośrodkowanie w pole karne, po którym miał przed sobą jedynie bezradnego bramkarza – 20-latek bezbłędnie uderzył głową i w tym momencie było już 3:0 dla duńskiego zespołu.

Gol numer cztery padł pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy i był najładniejszy ze wszystkich dotychczasowych. Noah Nartey miał wystarczająco miejsca i czasu, aby przyjąć sobie piłkę w okolicach 16. metra, przymierzyć i oddać niski strzał w prawy dolny róg bramki.

Gola na 5:0 padł dopiero w 88. minucie, a jego autorem był Mathias Kvistgaarden. Wydawało się już, że na tym koniec, lecz zaledwie minutę później bramkę dołożył jeszcze Oscar Schwartau. Sędzia zlitował się nad drużyną gości i niczego nie doliczył.

Tym samym Broendby IF zwyciężyło 6:0 z Llapi Podujevo i można zaryzykować stwierdzenie, że awansowało do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, a w niej zmierzy się ze zwycięzcą pary Legia Warszawa –  Caernarfon Town.