Włoska prasa oceniła debiut Zielińskiego. „Poruszał się swobodnie, ale nie błyszczał”

Opracowanie:Damian Popilowski

23 lipca 2024, 11:05 • 1 min czytania 4 komentarze

Piotr Zieliński na początku lipca oficjalnie został zawodnikiem Interu Mediolan, przenosząc się z Napoli w ramach wolnego transferu. Pomocnik reprezentacji Polski ma już za sobą debiut – rywalem mistrza Włoch było Pergolettese, na co dzień występujące w Serie C. Podopieczni Simone Inzaghiego wygrali 2:1, natomiast Zieliński spędził na boisku 45 minut. Jak oceniła go włoska prasa?

Pokazał pewną dozę finezji oraz kilka niezbyt precyzyjnych prób z dystansu – ocenił portal „Tuttomercatoweb”.

Nie błyszczał, ale wydawało się, że poruszał się swobodnie w ustawieniu 3-5-2, zaplanowanym przez Inzaghiego – czytamy w serwisie linterista.it.

W 41. minucie Zieliński popisał się ładnym zagraniem, gdy podbiegł z piłką w pobliże pola karnego, ale za mocno przymierzył z lewej nogi i nie trafił w bramkę. To ostatni błysk Polaka, którego w przerwie zastąpił Berenbruch – relacjonowała „La Gazzetta dello Sport”.

Inter rozegra w najbliższych tygodniach jeszcze cztery sparingi, a sezon rozpocznie 17 sierpnia wyjazdowym meczem z Genoą. Zieliński jest pierwszym polskim piłkarzem w historii klubu z Stadio Giuseppe Meazza.