Puchary w Lublinie? Dynamo Kijów jeden mecz od awansu

Autor:Bartosz Lodko

23 lipca 2024, 23:40 • 1 min czytania 11 komentarzy

Dynamo Kijów wygrało we wtorek na stadionie w Lublinie z Partizanem 6:2. Jeśli drużyna ze stolicy Ukrainy nie roztrwoni w rewanżu w Belgradzie czterobramkowej zaliczki, na Lubelszczyźnie zagości faza ligowa europejskich pucharów.

Zespół, w którym do niedawna występował Tomasz Kędziora, od 22. minuty przegrywał 0:1 w meczu II rundy el. Ligi Mistrzów z ekipą z Serbii, ale jeszcze przed przerwą zdołał odpowiedzieć trzema golami. Dynamo dołożyło trzy trafienia również w drugiej połowie i ostatecznie rozgromiło Partizana 6:2.

Ze względu na trwającą wojnę Dynamo Kijów nie może rozgrywać domowych meczów w europejskich pucharach w Ukrainie, dlatego klub w zastępstwie wybrał obiekt w Lublinie.

Żeby awansować do fazy ligowej co najmniej Ligi Konferencji, „Biało-Niebiescy” muszą wyeliminować Partizana, co patrząc na wynik wtorkowego meczu, powinno być formalnością. Użytkownik portalu X BuckarooBanzai donosi, że na 99% w ewentualnej fazie ligowej Dynamo dalej będzie występować na Arenie Lublin.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.