Koeman: To nie był rzut karny. Takie decyzje niszczą piłkę

Opracowanie:Damian Popilowski

11 lipca 2024, 09:23 • 2 min czytania 19 komentarzy

Ronald Koeman nie zgadza się z decyzją sędziego o podyktowaniu rzutu karnego przeciwko jego drużynie. Selekcjoner reprezentacji Holandii oznajmił na konferencji prasowej, że takie sytuacje są destrukcyjne dla tej dyscypliny.

Reprezentacja Holandii przegrała 1:2 z Anglią w półfinale Euro 2024. Pomimo tego, że podopieczni Ronalda Koemana wyszli na prowadzenie już na samym początku spotkania, to jeszcze w pierwszej połowie Harry Kane wyrównał z rzutu karnego, a pod koniec bohaterem Anglików został Ollie Watkins.

Ronald Koeman zabrał głos na konferencji prasowej po ostatnim gwizdku. 61-latek ocenił błędy swojego zespołu i skrytykował decyzję sędziego o podyktowaniu rzutu karnego.

To nie był rzut karny. Jego cała uwaga była skupiona na zablokowaniu strzału. Harry Kane strzelił, a ich stopy się zderzyły. Piłka nożna jest niszczona przez tego typu decyzje VAR-u – stwierdził.

Jestem rozczarowany tym wynikiem. Mecz rozpoczął się dla nas naprawdę dobrze i zdobyliśmy bramkę. Potem mieliśmy problemy w środku pola, co dało pole do gry niebezpiecznych zawodników, takich jak Bellingham i Foden. Wprowadziliśmy zmiany, odzyskaliśmy kontrolę i w ciągu ostatnich 20 minut czuliśmy, że będziemy grać dalej. Ale pod koniec meczu padł gol – powiedział szerzej o meczu.