LIVE: 2:0. Rumunia walczyła, Belgia wygrała!

Autorzy:Radosław Laudański Patryk Stec

22 czerwca 2024, 14:43 • 1 min czytania 48 komentarzy

Po smutnym dniu dla reprezentacji Polski, przyszedł czas na odtrutkę. Zapraszamy do przeżywania emocji razem z nami. O 15:00 Gruzja zmierzy się z Czechami, o 18:00 Turcja podejmie Portugalię. Oba spotkania zakończą drugą serię gier w ostatniej grupie F. Na deser 21:00 spotkanie grupy E Belgia – Rumunia.

Transmisja Live

23:08

ZAWODNIK MECZU

23:00
Koen Casteels to pierwszy bramkarz od czasu Rüştü Reçbera w 2008 roku, który zdobył asystę na Euro.
22:57
Coś dla statystycznych geeków:
22:52

KONIEC. 2:0!

Trzy punkty dla Belgii po golach Tielemansa i De Bruyne. Rumunia dzielnie walczyła, miała również swoje okazje, których nie wykorzystała. To było doskonałe spotkanie na zakończenie soboty z EURO 2024!
22:50
Po tym meczu będziemy mieć ciekawą sytuację w grupie E. Cztery ekipy po trzy punkty. Wszystko będzie zależeć od ostatniej kolejki fazy grupowej.
22:46
Chyba cała Europa, poza Rumunią, trzyma kciuki za Lukaku. Teraz indywidualna akcja napastnika, ale też bez sukcesu. Cztery minuty doliczone przez Szymona Marciniaka.
22:41
22:39
Anulowana bramka Lukaku:
22:36

GOL! 2:0!

Długa piłka od Casteelsa, Lukaku ściągnął na siebie dwóch Rumunów, ale nie dotknął piłki. Ta trafiła do Kevina De Bruyne, który skierował piłkę do siatki!
22:29

ZMIANY

Schodzą Tielemans i Doku, wchodzą Mangala i Carrasco.
22:26
22:25
Rumunia miała doskonałą sytuację by wyrównać, ale w sytuacji 1 na 1 Casteels lepszy od Mana.
22:21

VAR

Kevin De Bruyne dzisiaj jest w średniej formie, ale zagrał w końcu genialne podanie do Lukaku. Ten wykończył akcję, strzelając po ziemi tuż koło lewego słupka. Ostatecznie bramkę anulował VAR. Przypomnijmy, że na VAR-ze dzisiaj jest sędzia Bartosz Frankowski.
22:15
"Arbiter wygląda jakby świętował". Na razie niezbyt trudny mecz dla polskiego sędziego
22:12

ZMIANA

Zmiana w belgijskiej drużynie. Trossard za Lukebakio.
22:09
Doku usiadł na murawie. W ruch poszedł znany i lubiany zamrażacz w aerozolu, ale wygląda na to, że Belg będzie mógł kontynuować spotkanie.
22:04
Rumunia robi wszystko, aby wyrównać wynik spotkania. Dwie minuty drugiej połowy i dwie ciekawe akcje.
22:00
Podania do trzeciej tercji:

Belgia - 25
Rumunia - 6
21:50

PRZERWA

Rumunia może się cieszyć, że nie przegrywa wyżej. Belgowie też mogą się cieszyć, ale z prowadzenia. Problem w tym, że to nadal tylko jedna bramka przewagi. Jeśli Iordanescu zaszczepi w szatni w swoich piłkarzach trochę pewności siebie, to po przerwie może być jeszcze ciekawie. Drużyna Tedesco na pewno będzie chciała jak najszybciej strzelić gola, aby uspokoić spotkanie.
21:40
Belgia gra bardzo dobrze, ale brakuje jej kolejnych bramek. 1:0 to niewielka przewaga. Wystarczy jedna dobra akcja Rumunii, aby wyrównać.
21:34
Trzeci najszybciej zdobyty gol w historii EURO.

1. Nedim Bajrami - 23 sekunda (EURO 2024)
  2. Dmitrij Kiriczenko - 67 sekunda (EURO 2004)
  3. Youri Tielemans - 73 sekunda (EURO 2024)
21:26
Duże zamieszanie w polu karnym Belgii, dwóch zawodników leży, ale Szymon Marciniak był tuż obok. Nie ma mowy o rzucie karnym.
21:21
21:20
Kolejny groźny atak Belgów, ale świetna interwencja Nity. Ekipa Tedesco z wielką ochotą do gry!
21:12
21:12
Kolejny długowieczny dzisiaj
21:05
Rumunia mogła wyrównać, ale uderzenie główką Dragusina świetnie wybronił Casteels.
21:03

1:0! GOL!

SZOK! Lukaku dostał piłkę na 11. metr, stojąc tyłem do bramki zgrał piłkę wsteczną przed 16. metr do Tielemensa, a ten strzelił prawie po ziemi obok bramkarza Rumunii.
21:01

RUSZAMY!

Najlepszy sędzia świata rozpoczyna spotkanie!
20:55
Z gwizdkiem w tym meczu będzie biegał Szymon Marciniak. Późno zaczyna turniej, ale może to znak, że będzie też późno kończyć?
20:54
Belgowie przed meczem dobrze się bawili, zobaczymy jak będzie za dwie godziny
20:52
Na ławce rezerwowej Belgów znajduje się dzisiaj Thomas Kaminski. Bramkarz Luton, mający polskie korzenie. Syn Jacka Kamińskiego, byłego reprezentanta Polski w siatkówce. W 2012 w rozmowie z Super Expressem mówił, że rozważa zmianę reprezentacji, bo nie czuje się Belgii doceniany.
20:25
Powoli przełączamy się mentalnie na kolejne spotkanie! Belgia zagra z Rumunią. Ci pierwsi będą chcieli odzyskać zaufanie kibiców po fatalnej porażce ze VAR-em Słowacją 0:1. Rumunia pokonała za to Ukrainę 3:0 i zrobi wszystko, by zapewnić sobie dzisiaj awans z grupy oraz pokazać, że tamten mecz nie był przypadkiem. Pierwszy gwizdek o 21!
20:21
20:19
Kiedyś Stefan Majewski liczył rzuty rożne jako tymczasowy selekcjoner naszej kadry, to my dzisiaj policzymy ataki. Szukaliśmy jednej statystyki, w której Turcja była lepsza od Portugalii i się udało. 42 do 33 dla Gulera i spółki.
20:13
Napastnik Turków, Baris Alper Yilmaz z kompromitującą statystyką. W dwóch meczach Euro 2024, w których zagrał w całości, oddał tylko 1 strzał. Katastrofa. Nic dziwnego, że tureccy kibice domagają się już zmian od Vincenzo Montelli.
19:58
Kamil Warzocha o meczu:

Gdy Turcja grała z Gruzją, większość błędów uchodziło jej płazem. Raz, że rywal nie miał instynktu killera, dwa: sam zaliczał swoje wpadki. Pozostawało zadać pytanie, która z drużyn z lepiej zorganizowanym rywalem, bliższym europejskiemu graniu, więcej zapłaci za swoją niefrasobliwość. Wcześniej Gruzja miała furę szczęścia, ale jakimś cudem urwała punkt Czechom. Teraz Turcja, choć pewnie chciałaby podobnego marginesu w postaci świetnej formy bramkarza i nieskuteczności Czechów, przegrała w dużej mierze na własne życzenie.

Turcy zezłomowani. Portugalia spacerkiem weszła do 1/8 finału
19:55

KONIEC. 3:0!

Turcja grała do końca, ale to nie wystarczyło. Pewna wygrana Portugalii. Mecz raczej z tych przeciętnych. Jedyne co z niego zapamiętamy na dłużej to samobójcza bramka Akaydina. Oprócz niego gole strzelali Bernardo Silva i Bruno Fernandes. Portugalia zapewnia sobie 1. miejsce w Grupie F.
19:52
Czwarty raz kibic wbiegł na boisko. Ochrona dzisiaj w podobnej formie do obrony Turków.
19:48
Vitinha schodzi, wchodzi kolejna przyszłość europejskiego futbolu - Joao Neves z Benfiki. Joao Felix i Goncalo Ramos nadal na ławce i tak pewnie już pozostanie.
19:28
Arda Guler za Akguna. Może jeszcze trochę magii zobaczymy po stronie tureckiej drużyny.
19:27
Zmiana w ekipie Portugalii - Nelson Semedo za Joao Cancelo. Tymczasem podczas zmiany młody kibic wbiegł na murawę i przywitał się z Cristiano Ronaldo.
19:24
Niestety wygląda na to, że jak padną jeszcze jakieś bramki to tylko dla Portugalii. Przez najbliższe pół godziny możecie na przykład obejrzeć pomeczowy vlog naszych redakcyjnych kolegów:

POLSKA - AUSTRIA 1:3, VLOG. PIĘKNI KIBICE, SŁABI PIŁKARZE
19:17
Zmiany w Turcji!

Yuksek i Yildiz wchodzą na boisko, schodzą Ayhan i Akturkoglu. Vincenzo Montella chyba już myśli o meczu z Czechami.
19:14

3:0!

Cristiano Ronaldo wybiegł sam na sam i podał Bruno Fernandesowi do pustej bramki. W końcu CR7 daje punkty do Fantasy!
19:09
Tureckim internautom włącza się już tryb autoironii. Dla nas też foto na czasie
19:04
Postrach komentatorów, Rafael Leao, schodzi z boiska. Za niego Pedro Neto. Zszedł też Palhinha, który miał w 1. połowie 100% celnych podań, ale też żółtą kartkę na koncie. Za niego Martinez desygnował Nevesa.

W Turcji Yazici za Kokcu.
18:54
Nie wiem jak wy, ale my przewidujemy w kolejnej połowie drugie "żółtko" dla kogoś
18:48

PRZERWA

Na razie wszystko zgodnie z planem dla ekipy Roberto Martineza. Portugalia prowadzi 2:0 po golu Bernardo Silvy i prezencie od Turcji. Kibice Turków głośno okazują swoje niezadowolenie.
18:46
Sędzia doliczył minutę, a Portugalczycy zatrzymali swoją obiecującą kontrę.
18:41
Wyczyn Turków:
18:37
I bramka na 1:0 dla Portugalii:
18:34
Arda Guler jest najmłodszym strzelcem gola w debiucie na Euro (poprzedni mecz z Gruzją). 20 lat temu ten rekord pobił Cristiano Ronaldo. Wtedy Gulera nie było jeszcze na świecie.
18:31

2:0

Bramka kuriozum! Podanie Akaydina do Bayındıra - przynajmniej tak miało być, ale piłka przeleciała obok bramkarza Turków i wleciała do bramki. Nawet realizator nie nadążył za tym co się wydarzyło.
18:26
Mecz Portugalia - Turcja. EURO 1996 w Anglii:
18:23

GOL! 1:0

Płaskie dośrodkowanie po ziemi od Nuno Mendesa do Bernardo Silvy. Zawodnik Manchesteru City bez problemu kieruje piłkę do bramki mając przed sobą tylko bramkarza Turcji!
18:15
Z bardzo ważnych i przydatnych ciekawostek: w Dortmundzie obecnie mamy 22 stopnie, wilgotność wynosi 55%, a wiatr wieje z prędkością 14 km/h.
18:08
Ale teraz Turcja miała okazję! Piłka dośrodkowana do Akturkoglu, ten wygrał walkę o pozycję z obrońcą, ale źle ułożył nogę do strzału. Najgroźniejsza sytuacja jak na razie!
18:02
Cristiano Ronaldo sprawdził już bramkarza. Pierwszy strzał z powietrza, prosto w bramkarza.
18:00
Za moment zaczynamy! Coś nam mówi, że dzisiaj obejdzie się bez DDOS-ów z polskich IP i bez problemu obejrzymy spotkanie.

Składy:

Turcja: Bayındır, Çelik, Akaydin, Kökçü, Aktürkoğlu, Çalhanoğlu, Bardakcı, Kadıoğlu, Yılmaz, Ayhan, Akgün

Portugalia: Diogo Costa; Cancelo, Dias, Pepe, Nuno Mendes; Palhinha, Vitinha, Fernandes, Bernardo, Leão; Ronaldo
17:54
Ostatni mecz między tymi ekipami odbył się w barażach do MŚ 2022 w Katarze. Wtedy Portugalia wygrała 3:1 po bramkach Otavio, Diogo Joty i Matheusa Nunesa. Dla Turcji strzelił Burak Yilmaz.
17:46
Dzisiaj Arda Guler zacznie mecz na ławce. Młody piłkarz Realu nie jest kontuzjowany, nie jest też w słabej formie, co pokazał w pierwszym meczu na Euro. Selekcjoner Turków powiedział przed spotkaniem, że chodzi o zmęczenie i ma nadzieję, że Arda mu się w drugiej połowie dzisiaj nie przyda.
17:35
Ciekawy sposób Portugalczyków na prezentację swojej jedenastki na mecz z Turcją
17:26
Piłka meczowa dla Gruzinów. Mogło być tak pięknie!
17:20

SKŁAD TURCJI

17:14
17:03
Największy bohater dzisiejszego meczu. Bez niego Gruzja nie zdobyłaby historycznego punktu, a mogła nawet sięgnąć po pełną pulę, gdyby nie fatalnie zmarnowana okazja przez Lobjanidze. Zobaczyliśmy dziś najlepszy występ bramkarski podczas EURO 2024.
16:59

Koniec! Gruzja - Czechy 1:1

Czesi do końca wywierali presję na Gruzji i widać, że interesowały ich tylko trzy punkty. Prawdę powiedziawszy nie można mieć dziś zbyt wielu zastrzeżeń do ich gry. 11 strzałów celnych i współczynnik goli oczekiwanych 3,06 mówi sam za siebie. Mamardaszwili czynił dziś cuda. Gruzja miała jednak piłkę meczową. W ostatniej akcji meczu wyszli z kontratakiem, który powinien zostać zakończony bramką. Przejście do historii przerosło jednak Sabę Lobjanidze.
16:53
Gruzini coraz bliżej wywiezienia remisu. Biorąc pod uwagę przewagę Czechów, mogą być zadowoleni z takiego rezultatu. W tabeli więcej powodów do optymizmu mogą mieć jednak Czesi. Gruzja w ostatniej kolejce zmierzy się z Portugalią, czyli najtrudniejszym rywalem w grupie.
16:45

Waleczne serce Kwaracchelii

Opuścił boisko Chwicza Kwaracchelia, który dziś dwoił się i troił, aby Gruzja miała sytuacje bramkowe. Dzięki jego rzutowi wolnemu padła bramka. Dobry występ gwiazdy Napoli. Widać, że zszedł mocno zmęczony po nieco ponad 80 minutach gry. "Kvara" pokazał dziś sporo charakteru i zadziorności. Na pewno po tym meczu zostanie uznany przez kibiców za bohatera.
16:42
Wszystko wskazuje na to, że oglądamy dziś najlepszy występ bramkarski podczas EURO 2024
16:40

Kosmiczny mecz Mamardaszwiliego

Kolejne kapitalne interwencje Mamardaszwiliego. Dzisiejszy występ to punkt odniesienia dla wielu bramkarzy. Niezłomny bramkarz, który po EURO 2024 nie będzie miał problemu ze znalezieniem sobie dużo lepszego klubu niż Valencia. Warto wspomnieć, że gruziński golkiper ma zaledwie 23 lata.
16:35

Ofensywne wydanie Czechów

Gra Czechów może się dziś podobać. Podopieczni Ivana Haska w 70 minutach meczu oddali dziesięć celnych strzałów, a ich współczynnik goli oczekiwanych wynosi 2,78. Widać, że zależy im mocno na zwycięstwie i można spodziewać się tego, że Mamardaszwili będzie miał dużo pracy do samego końca.
16:31

Niezwykle skuteczny Schick

Bardzo ciekawa statystyka. Patrik Schick podczas mistrzostw Europy czuje się jak ryba w wodzie!
16:28

Wyrównująca bramka Czechów [WIDEO]

16:27

Czesi z coraz większą przewagą

Czesi po bramce Schicka złapali wiatr w żagle i podobnie jak w pierwszej połowie, złapali wyraźną inicjatywę. Obrona gruzińska ma coraz większe problemy, co pokazało odepchnięcie rywala w polu karnym przez Otara Kakabadze. Coraz bardziej pachni tutaj  tradycyjnym podczas tego turnieju scenariuszem, w którym kopciuszek prowadzi 1:0, a później przegrywa po pięknym meczu. Gruzini jednak nie z takich tarapatów wychodzili podczas pierwszej części spotkania.
16:22

1:1 Czesi wyrównują po golu Schicka

Mówisz masz! Chwilę po tym jak Gruzja nie wykorzystała świetnej sytuacji bramkowej padła bramka dla Czechów. Patrik Schick znalazł się nie kryty przy stałym fragmencie gry i zdobył bramkę po tym, jak piłka wcześniej trafiła w słupek. Czeski napastnik skierował futbolówkę do pustej bramki.
16:20

Niewykorzystana wielka szansa

Świetny rajd zaliczył Chwicza Kwaracchelia. Gwiazda reprezentacji Gruzji stworzyła spore zagrożenie na połowie rywala. Być może za szybko podał jednak do swojego kolegi. Skończyło się niecelnym strzałem, ta akcja miała potencjał na dużo lepsze wykończenie. Jeśli Gruzini dziś nie wygrają tego meczu, to kibice będą wracać do tej sytuacji.
16:17
Czesi próbują atakować, ale brakuje w tych akcjach polotu. Nie są to tak groźne sytuacje, jak w pierwszej połowie. Gruzja załapała pewność siebie i wygląda dobrze w niskiej obronie.
16:10

Entuzjazm Gruzinów

Na stadionie w Hamburgu jest obecny nasz dziennikarz Szymon Janczyk. Entuzjazm widoczny na trybunach przekłada się na boisku, w drugiej połowie Gruzini coraz śmielej poczynają sobie na połowie rywali.
16:09
Rozpoczynamy drugą połową. Na początku drugiej części meczu groźnie wyglądające starcie Davida Juraska ze zdobywcą bramki Georgesem Mikautadze. Zawodnik na szczęście zdołał wrócić do gry, Czech został ukarany żółtą kartką.
16:04

Cudowne parady Mamardaszwiliego [WIDEO]

15:59

Bramka dla Gruzji [WIDEO]

15:55

Zaskakujące prowadzenie do przerwy

Gruzini prowadzą 1:0 do przerwy. Biorąc pod uwagę przebieg pierwszej połowy, to spore zaskoczenie. Czesi mieli sporą przewagę przez większość pierwszej połowy. Jeśli jednak masz w bramce takiego kozaka jak Mamardaszwili, to możesz marzyć o wielkich rzeczach.
15:52

Fenomenalny Mamardaszwili

Świetnie dziś jest dysponowany gruziński bramkarz Giorgi Mamardaszwili. Krótko po bramce Mikautadze, Czesi szybko odpowiedzieli bardzo groźną akcją. Nie wykorzystał jednak swojej szansy Patrick Schick. Nie byłoby tego prowadzenia bez Mamardaszwiliego. Dla mnie to główny bohater pierwszej połowy. Czesi mieli aż 8 celnych strzałów. Golkiper występujący w Valencii zalicza występ im. Wojciecha Szczęsnego!
15:49

Gool 1:0 dla Gruzji!

Georges Mikautadze pewnie wykorzystuje rzut karny zdobywa bramkę na 1:0 dla Gruzji. Podopieczni trenera Sagnola w długich fragmentach wyglądali dziś źle, przetrwali jednak trudne minuty, wyszli z nich suchą ręką i wykorzystali swoją szansę. Piękny, gruziński sen nadal trwa!
15:47
15:47

Rzut karny dla Gruzji!

W końcu mamy celny strzał Gruzinów. Zrobiło się sporo zamieszania po rzucie wolnym wykonanym przez Kwaracchelię. Kapitan Guram Kashia nie wykorzystał jednak bardzo dobrej sytuacji bramkowej. Na tym jednak nie koniec. Mamy rzut karny dla Gruzinów po analizie VAR. Zagrał piłkę ręką czeski obrońca Robin Hranac.
15:43

Gruzja pięknie ubarwia nam EURO 2024

Przydałoby się jeszcze trochę więcej entuzjazmu na boisku, bo Gruzini nie prezentują dziś takiego polotu, jak podczas spotkania z Turcją. Trzeba jednak przyznać, że ten kraj mocno ubarwił EURO 2024. Ze stricte piłkarskiego punktu widzenia warto wspomnieć, że w ostatnim kwadransie podopieczni trenera Sagnola wyglądają lepiej i nie dają się tak mocno tłamsić przez Czechów. Nieuznana bramka Hlozka okazała się skutecznym zimnym prysznicem.
15:35

Lepszy fragment Gruzinów

Ponad 30 minut musieliśmy czekać na pierwsze zagrożenie pod czeską bramką. Gruzini w ostatnich minutach wyglądają lepiej i w końcu udało im się przedostać pod pole karne przeciwnika. Duża w tym zasługa Chwiczy Kwaracchelii.
15:29

Spora jakość Czechów

Bardzo dobrze wyglądają Czesi w ataku pozycyjnym. Podopieczni trenera Haska zdecydowanie wygrali rywalizację w środku pola i rozgrywają ten mecz na swoich warunkach. To potwierdzenie dużej jakości tej drużyny. Wcześniej nasi południowi sąsiedzi dobrze wyglądali w obronie i sprawiali problemy Portugalczykom kontratakami. Teraz kiedy trzeba zdominować rywala na boisku, pokazują, że również to potrafią robić. Postawa Czechów to pozytywne zaskoczenie na tym turnieju.
15:25

Nieuznana bramka Adama Hlozka

Arbiter Daniel Siebert nie uznał bramki Adama Hlozka. Zawodnik Bayeru Leverkusen strzelił gola po dobitce. System VAR sprawdził jednak tę sytuację i okazało się, że dotknął piłki ręką. Słuszna decyzja arbitra. To jednak poważne ostrzeżenie dla Gruzinów, którzy pozwalają na coraz więcej rywalom. Z przebiegu spotkania Czesi zasługują na prowadzenie.
15:18

Zneutralizowani Gruzini

W pierwszym kwadransie reprezentacja Gruzji nie miała żadnej sytuacji bramkowej. Próbuje czasem dryblować Kwaracchelia, ale to za mało. Bardzo szybko Czesi odbierają piłkę swoim rywalom. Podopieczni trenera Sagnola na razie są dużo bardziej zneutralizowani niż podczas spotkania z Turcją. Początek meczu ze znacznym wskazaniem na naszych południowych sąsiadów.
15:13
Miłość do młodego Milana Barosa wiecznie żywa wśród czeskich kibiców 🙂
Kibice z Czech. Zawsze z dużym dystansem do siebie 🙂 pic.twitter.com/1LKRWUUUpS— BuckarooBanzai (@Buckarobanza)
15:08

Wysoki poziom taktyczny Czechów

Po pierwszych minutach widać, że Gruzja będzie w tym spotkaniu bazowała na zaangażowaniu, pasji oraz spontanicznych wyborach. Czesi wydają się być drużyną dużo lepiej zdyscyplinowaną drużyną. Podopieczni Ivana Haska z dużą łatwością przedostają się pod pole karne przeciwnika. Raczej nie zobaczymy tutaj bezbramkowego remisu.
15:03
Od początku oglądamy intensywny mecz. Gruzini są przejąć inicjatywę i widać, że wyszli na mecz z Czechami zmotywowani. Całkiem niezły rajd z piłką zaliczył dobrze nam znany z występów w Wiśle Kraków i Lechu Poznań Giorgi Citaiszwili. Szybko odpowiedzieli jednak Czesi, trzykrotnie pobudzając Mamardaszwiliego do wytężonej prazy.
14:55

Gruzini wierzą

Po pierwszym przegranym meczu z Turcją, kibice reprezentacji Gruzji wierzą w awans. W pierwszym meczu podopieczni trenera Sagnola zaprezentowali się nadspodziewanie dobrze i pobudzili apetyty swoim fanom.
14:47
Przejdźmy do przedstawienia składów obu drużyn. Jak zawsze sporo pracy ze spolszczaniem gruzińskich nazwisk 😉 Gruzja: Giorgi Mamardaszwili - Giorgi Citaiszwili, Lasza Dwali, Guram Kaszia, Solomon Kwirkwelia, Otar Kakabadze - Giorgi Koczoraszwili, Zuriko Dawitaszwili - Anzor Mekwabiszwili; Chwicza Kwaracchelia, Georges Mikautadze

Czechy: Jindrich Stanek - Tomas Holes, Robin Hranac, Ladislav Krejci - Vladimir Coufal, David Jurasek, Tomas Soucek, Lukas Provod - Adam Hlozek; Vaclav Cerny, Patrik Schick
🇬🇪 How Georgia line up 👀#EURO2024 | #GEOCZE pic.twitter.com/macsmcXoaR— UEFA EURO 2024 (@EURO2024)
14:44

Nie być jak Polska

Witamy serdecznie w dziewiątym dniu EURO 2024. Zobaczymy czy reprezentacja Gruzji kolejny raz zaimponuje bohaterską postawą. To samo dotyczy Czechów, którzy bardzo dobrze prezentowali się na tle Portugalii. Oba zespoły mimo dobrych wrażeń wizualnych przegrały jednak swoje mecze. Zarówno Czesi, jak i Gruzini muszą uważać na to, aby nie podzielić losów reprezentacji Polski. Kto nie ma jeszcze dość naszej kadry, może przeczytać komentarz Szymona Janczyka

Urodzony w tym samym roku co Theo Hernandez i Lautaro Martinez. Miłośnik wszystkiego co włoskie i nacechowane emocjonalną otoczką. Takowej nie brakuje również w rodzinnym Poznaniu, gdzie od ponad dwudziestu lat obserwuje huśtawkę nastrojów lokalnego społeczeństwa. Zwolennik analitycznego spojrzenia na futbol, wyznający zasadę, że liczby nie kłamią. Podobno uważam, że najistotniejszą cnotą w dziennikarstwie i w życiu jest poznawanie drugiego człowieka, bo sporo można się od niego nauczyć. W wolnych chwilach sporo jeździ na rowerze. Ani minutę nie grał w Football Managera, bo coś musi zostawić sobie na emeryturę.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".