Holendrzy pogromcą kadry Probierza. Pierwsza porażka 51-latka

Autor:Bartosz Lodko

16 czerwca 2024, 17:16 • 1 min czytania 5 komentarzy

Michał Probierz poniósł pierwszą porażkę, odkąd został selekcjonerem seniorskiej reprezentacji Polski. „Biało-Czerwoni” ulegli w niedzielę 1:2 Holandii.

51-latek przejął kadrę we wrześniu zeszłego roku, wygrywając w debiucie 2:0 z Wyspami Owczymi. Kadra Probierza zdołała m.in. zremisować z Czechami oraz wygrać z Turcją i Ukrainą.

• 1:2 Holandia

Polacy na inaugurację turnieju w Niemczech zmierzyli się z Holandią. To zawodnicy znad Wisły objęli w 16. minucie prowadzenie – na listę strzelców wpisał się Adam Buksa. Podopieczni Ronalda Koemana doprowadzili do wyrównania niecały kwadrans później za sprawą trafienia autorstwa Cody’ego Gakpo. Decydującego gola w 83. minucie strzelił Wout Weghorst.

Reprezentanci Polski ponownie wybiegną na boisko 21 czerwca (piątek), gdy zmierzą się z Austrią. Początek meczu o godz. 18:00.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.