Erik Janża doprowadza do remisu z Danią. Ale bomba gracza Górnika! [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

16 czerwca 2024, 19:53 • 2 min czytania 2 komentarze

Erik Janża ma patent na Duńczyków. Po raz drugi strzelił gola tej reprezentacji. Dzisiejsze trafienie zawodnika Górnika Zabrze ważyło jednak dużo więcej niż to pierwsze, bo dało punkt Słowenii w pierwszym meczu na Euro.

Zanosiło się na tego gola od kilkunastu minut. Duńczycy chociaż po pierwszej połowie mogli i powinni prowadzić kilkoma bramkami, wygrywali „tylko” 1:0. W drugiej części dalej dominowali, ale od około 70. minuty przewagę zaczęła zyskiwać Słowenia. Strzały Sporara i Seski nie znalazły jeszcze drogi do siatki Schmeichela, ale bomba Erika Janży  już tak.

Gracz Górnika Zabrze jako pierwszy dopadł do wybitej po rzucie rożnym piłki i choć pomógł mu rykoszet, to jego uderzenie znamionowało naprawdę wysoką jakość.

Jak się okazuje można w naszej Ekstraklasie przygotować się do mistrzostw Europy na tyle, żeby błyszczeć na tym turnieju. Oby tak dalej. Trzymamy kciuki za sympatycznego Słoweńca, który jest na razie najlepszą reklamą naszej najwyższej klasy rozgrywkowej na europejskim czempionacie.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.