Znamy finalistów baraży o pierwszą ligę

Opracowanie:Piotr Rzepecki

29 maja 2024, 20:49 • 1 min czytania 6 komentarzy

KKS Kalisz oraz Stal Stalowa Wola zagrają w finale baraży o pierwszą ligę. Trzecia i odpowiednio czwarta drużyna sezonu zasadniczego drugiej ligi zagrają ze sobą w sobotę 1 czerwca w Kaliszu. Stawką: awans do pierwszej ligi.

KKS Kalisz wygrał minimalnie z Polonią Bytom 1:0. Jedyną bramkę na wagę awansu do finału strzelił Hubert Sobol. Napastnik otworzył wynik a zarazem zakończył strzelanie na kwadrans przed końcem. Sobol wykorzystał doskonale zagranie Bartosza Kieliby. Były piłkarz Warty Poznań pognał flanką i dograł idealnie na głowę 23-latka.

KKS Kalisz – Polonia Bytom 1:0 (0:0)

W drugim półfinale między Stal Stalową Wolą a Chojniczanką również wygrali gospodarze. Dwa z trzech goli kibice oglądali w doliczonym czasie gry. Wynik otworzył Damian Urban w 60. minucie, podwyższył Bartosz Pioterczak w drugiej minucie doliczonego czasu. Kilka minut później na 1:2 trafił Daniel Skiba.

Stal Stalowa Wola – Chojniczanka 2:1 (0:0)

Finał baraży między KKS Kalisz a Stal Stalowa Wolą zostanie rozegrany 1 czerwca o godz. 16:30. Bezpośredni awans do pierwszej ligi wywalczyli Pogoń Siedlce i Kotwica Kołobrzeg.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.