Reprezentacja Polski U-17 nadal w grze. Remis ze Szwedami na Euro

Opracowanie:Damian Popilowski

24 maja 2024, 20:21 • 1 min czytania 3 komentarze

Reprezentacja Polski do lat 17 mierzyła się dziś ze Szwecją i koniecznie potrzebowała punktów. Te udało się zdobyć, mecz zakończył się remisem 2:2. Podopieczni Rafała Lasockiego pozostają zatem w grze o awans z grupy.

Po porażce 0:2 na inaugurację turnieju z Włochami, reprezentacja Polski musiała zdobyć punkty, aby nie odpaść już po drugim grupowym meczu. Pierwsza połowa nie była idealna w wykonaniu naszej kadry i rywale już w 14. minucie objęli prowadzenie. Wyrównać udało się dziesięć minut później za sprawą trafienia Jakuba Adkonisa.

W drugiej odsłonie tego spotkania zobaczyliśmy powtórkę z rozrywki – w 55. minucie Johnsson przedostał się w nasze pole karne, zagrał wzdłuż pola bramkowego, a Fred Bozicević z bliska pokonał bramkarza. Chwilę później znów odpowiedzieliśmy, gdy po wznowieniu z autu z powietrza bramkę zdobył Michael Izunwanne.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Tym samym Polacy są wciąż w grze o awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy U17.