120 sekund i Tottenham na deskach [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

13 kwietnia 2024, 14:55 • 2 min czytania 0 komentarzy

Błyskawicznie piłkarze Newcastle trafili dwie bramki w meczu z Tottenhamem. „Sroki” otworzyły wynik w 30. minucie, a już niespełna dwie minuty później poszli po kolejną bramkę. Ekipa z Londynu nie była w stanie odpowiedzieć. Po porażce spadła na piątą lokatę w tabeli.

Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Alexander Isak. Reprezentant Szwecji został obsłużony przez Anthony’ego Gordona, który kapitalnie wyłuskał piłkę w środkowej strefie i dograł do partnera.

Niespełna 120 sekund później już sam Gordon zapisał trafienie. Koszmarnego błędu dopuścił się obrońca Tottenhamu, Pedro Porro, który podał bardzo nieodpowiedzialnie do tyłu, a w rezultacie właściwie wyłożył futbolówkę Gordonowi. Anglik jeszcze minął Micky’ego van de Vena i trafił na 2:0.

W drugiej połowie Newcastle jeszcze podwyższyli. Trzecią bramkę strzelił ponownie Isak, z kolei strzelanie zakończył Fabian Schar. Gol Szwajcara padł na kilka minut przed końcem meczu.

„Sroki” tym samym awansowały na szóste miejsce w ligowej tabeli. Do Tottenhamu tracą dziesięć punktów.

Newcastle – Tottenham 4:0 (2:0)

30′, 51′ Isak, 32′ Gordon, 87′ Schar.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.