Dwie bramki Krychowiaka dają zwycięstwo w lidze saudyjskiej!

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

07 kwietnia 2024, 23:11 • 2 min czytania 1 komentarz

Grzegorz Krychowiak po raz siódmy i ósmy trafił do siatki rywali w lidze saudyjskiej, a jego drużyna Abha Club wreszcie wygrała i zrobiła kroczek do utrzymania na najwyższym poziomie rozgrywek w Arabii Saudyjskiej.

Krychowiak wpisał się na listę strzelców już w 6. minucie gry, dając prowadzenie swojej drużynie w meczu z Al-Fateh. Wyrównał znany z FC Barcelony czy FC Porto, Cristian Tello, ale wtedy Polak znów dał o sobie znać. Po raz drugi trafił na 2:1 w 57. minucie i jak się okazało, ustalił wynik spotkania. Krycha rozegrał 90 minut w tym spotkaniu.

W tym sezonie Saudi Pro League 34-letni pomocnik wystąpił w 26 meczach. Do tej pory strzelił osiem goli i zaliczył asystę. 100-krotny reprezentant Polski w Arabii Saudyjskiej gra od dwóch sezonów. Wcześniej występował w Al-Shabab, do którego był wypożyczony z rosyjskiego Krasnodaru.

Mimo niezłych statystyk 34-letniego Polaka, jego obecnej drużynie nie wiedzie się najlepiej. Wciąż balansuje na granicy strefy spadkowej. Dzięki niedzielnej wygranej jest na piętnastym miejscu w tabeli z punktem przewagi nad tą strefą.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.