OGC Nice z pewnym zwycięstwem. Marcin Bułka górą w „polskim” starciu [WIDEO]

Opracowanie:Damian Popilowski

16 marca 2024, 23:23 • 2 min czytania 0 komentarzy

Marcin Bułka nie zdołał zachować czystego konta, lecz i tak prawdopodobnie ma lepszy humor od Przemysława Frankowskiego, ponieważ OGC Nice zwyciężyło 3:1 w meczu ligowym z Lens.

Strzelanie zaczęło się już w 11. minucie, gdy Terem Moffi dobijał piłkę do pustej bramki po zagraniu Mohameda-Ali Cho. To nie jedyne ostatnie podanie 20-letniego napastnika, bowiem w 53. minucie asystował jeszcze Thuramowi, który zanotował gola na 2:0. Niecałe dziesięć minut później nadszedł trzeci cios – po faulu Abdukodira Khusanova arbiter zdecydował o rzucie karnym dla Nicei. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Terem Moffi, myląc bramkarza strzałem w prawy róg:

Marcin Bułka myślał już najpewniej o kolejnym czystym koncie, lecz jego plany zostały zniweczone w 76. minucie, gdy Elye Wahi mocnym strzałem wykończył akcję po podaniu Wesleya Saida. Dosyć nerwowo dla polskich kibiców mogło zrobić się dziesięć minut później, gdy polski bramkarz poprosił o pomoc medyczną, lecz ostatecznie okazało się, że zdoła dokończyć spotkanie. Więcej bramek nie zobaczyliśmy i Nicea wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 43 punktów.