Angielskie media o Kiwiorze: Prawdopodobnie najlepszy występ w klubie

Opracowanie:Damian Popilowski

13 marca 2024, 10:38 • 2 min czytania 4 komentarze

Arsenal awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, zwyciężając po konkursie rzutów karnych z FC Porto. Jakub Kiwior zanotował na boisku 105. minut, a po ostatnim gwizdku angielskie media pozytywnie oceniły jego występ.

Arsenal w pierwszym spotkaniu niespodziewanie przegrał 0:1 z FC Porto, dlatego musiał odrabiać straty na własnym stadionie. Cel udało się zrealizować za sprawą gola Leandro Trossarda w 41. minucie spotkania. Ostatecznie „Kanonierzy” wywalczyli awans po rzutach karnych.

Jakub Kiwior wystąpił ponownie w pierwszym składzie i zanotował całkiem solidny występ, co znalazło swoje odzwierciedlenie w komentarzach po meczu:

W imponującym stylu poradził sobie z groźnym Conceicao, synem menadżera Porto, w swoim najważniejszym meczu i prawdopodobnie najlepszym występie w klubie – napisał „The Standard”.

Być może był to nieoczekiwany wybór, biorąc pod uwagę dostępność Zinczenki, ale w dużym stopniu było to uzasadnione. Świetna obrona jeden na jednego, szczególnie w drugiej połowie, gdzie był nie do pokonania – czytamy w „Football London”.

Popełnił bardzo mało błędów i był pomocny w posiadaniu piłki, nie robiąc przy tym niczego szczególnego – skomentował “Goal.com”.

Jakub Kiwior rozegrał w obecnym sezonie łącznie 25 spotkań, zdobywając w nich bramkę i trzy asysty.