Hiszpańskie media: Lewandowski był duszą Barcelony

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

23 lutego 2024, 08:53 • 2 min czytania 1 komentarz

Miłą odmianą w ostatnim czasie są pozytywne słowa z hiszpańskiej prasy na temat Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik został doceniony za swoją postawę w meczu z Napoli.

W meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów FC Barcelona mierzyła się z Napoli. Już od jakiegoś czasu Robert Lewandowski wysyłał sygnały, że wraca do formy, a w tym spotkaniu tylko to potwierdził, zdobywając bramkę w drugiej połowie. Niedawno LaLiga nominowała go do nagrody zawodnika lutego, natomiast po ostatnim gwizdku w Neapolu został wyróżniony tytułem zawodnika meczu. Teraz reprezentant Polski jest znów chwalony w hiszpańskich mediach, które jeszcze jakiś czas temu regularnie go krytykowały:

Lewandowski wrócił i prowadzi Barcelonę w kluczowej fazie sezonu. Strzelił 9 goli w 2024 roku, z czego 5 po ostatnich 10 strzałach – ocenił portal „Mundo Deportivo”.

Lewandowski był duszą Barcelony na stadionie Diego Maradony. Oczywiście byli też inni zawodnicy, którzy się wyróżniali. Ilkay Gündogan rozegrał kompletny mecz, liderem był Ronald Araujo. Polak przypominał nam jednak swoją najlepszą wersję z chwili, gdy trafił do klubu. Gol strzelony Napoli był najlepszym przykładem na to, że udało mu się odzyskać iskrę. (…) Fakt, że Xavi zdjął go z boiska w trzech kolejnych meczach również mógł mieć wpływ na to, że Lewandowski się przebudził – stwierdził hiszpański „Sport”.

Lewandowski zanotował ostatnio cztery trafienia w trzech ligowych spotkaniach. Następną okazję do poprawienia dorobku będzie miał już 24 lutego o godzinie 16:15, gdy Barcelona na własnym stadionie zmierzy się z Getafe.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.