Fabian Piasecki: Z dyrektorem sportowym nie zamieniłem ani słowa

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

13 lutego 2024, 14:45 • 2 min czytania 12 komentarzy

Fabian Piasecki udzielił wywiadu dla „TVP Sport”. Świeży nabytek Piasta Gliwice opowiedział o kulisach transferu i problemach z przełamaniem.

Fabian Piasecki spędził w Rakowie półtora roku. Rozegrał w jego barwach 58 spotkań, w których zdobył dziewięć bramek i trzy asysty. W drużynie mistrza Polski nie miał już czego szukać, dlatego na początku lutego obecnego roku przeniósł się do Piasta Gliwice, składając podpis na 2,5 letniej umowie z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy. Zadebiutował w nowym zespole wchodząc na 28 minut przeciwko Górnikowi Zabrze. Ostatecznie Piast przegrał ten mecz 1:3.

W rozmowie z „TVP Sport” opowiedział między innymi o kulisach przenosin do Piasta:

Dzień po ostatnim meczu w rundzie jesiennej rozmawiałem z trenerem. Każdy przedstawił swój punkt widzenia. Trener poinformował mnie, że klub szuka napastnika. Powiedział, że na początku rundy grałem dużo, ale im dalej w las, tym potem było gorzej. Przyznał, że nie będzie na mnie stawiał. Wspomniał, że jestem ambitnym zawodnikiem i powinienem poszukać sobie nowego klubu. Z dyrektorem sportowym nie zamieniłem ani słowa. Nie wiem, jak miał na mnie plan. Najwidoczniej taki, żebym odszedł – powidział.

Trener liczył na moją intensywność i znajomość taktyki. Dlatego byłem główną dziewiątką w pucharach i tam miałem najwięcej minut. Trzeba było zasuwać i ja to robiłem. W lidze wchodziłem jako zmiennik i to też przełożyło się na ilość sytuacji. Nie potrafiłem się przełamać. Bardzo chciałem się przełamać, czasami może za bardzo. Przez to się nie udało. Z drugiej strony graliśmy co trzy dni i nasze występy również były zupełnie inne, niż w sezonie mistrzowskim. Większość meczów „przepychaliśmy” albo próbowaliśmy dowozić do końca. Chcieliśmy być jak najlepiej przygotowani do kolejnych wyzwań. Przy tak dużym natężeniu było to widoczne, że również sytuacji bramkowych nie pojawiało się tak wiele – dodał.

Piast Gliwice znajduje się obecnie na dziesiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.